Jump to content

Mazda 323 Ön Takımdan Gelen Gıcırdama

fodder
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Yolda giderken tümseklerden geçerken veya çukura girince bir gıcırdama var ve çok sinir bozucu wd40 ele görbildiğim bütün heryere sıktım fakat değişme olmadı daha çok sol taraftan geliyor bu sesi tarif etmem gerekirse sanki iki plastik bir birine sürtüyormuş gibi remen konuşuyor gıcır gıcır diye tiz bir ses değil

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@fodder aynısı bende de oluyor tümseklerde çukurlarda sağa dönüşlerde sağa virajlar dada yapıyor bir ara kabaca baktırdım bulamamışlardı herhalde amortisörden yapıyor

sanki teker sürtüyor gibi ses çıkarıyor dim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

25.12.2015 at 10:25, emekli :

@fodder aynısı bende de oluyor tümseklerde çukurlarda sağa dönüşlerde sağa virajlar dada yapıyor bir ara kabaca baktırdım bulamamışlardı herhalde amortisörden yapıyor

sanki teker sürtüyor gibi ses çıkarıyor dim

evet ben bazı sitelere baktığımda z rotu denmiş ama bir tamirciye gittiğim takdirde onu öğrenebileceğim sanıırm çünkü artık inanılmaz rahatsız ediyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynı sorun bende de mevcut. Tümseklerden geçerken özellikle düşük hızda gıcırdama sesi geliyor . Genelde viraj lastiklerinin eskimesinden  yapıyormuş bu sesi ama daha baktırma fırsatım olmadı. Daha doğrusu burada güveneceğim bir ustam olmadı. Şayet sorunu bulursanız paylaşmayı unutmayın..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

26.12.2015 at 20:37, emekli :

önümüzdeki haftalarda bakıma gidicem sorunu çözdüğümüzde bilgi vereyim

abi senden haber bekliyorum:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@fodder tamamdır yarın için bakıma gidecektim fakat aracımı park halindeyken çarptılar şu an parça bekleniyor umarım gelecek hafta sonu çıkar

yalnız bu ses arka sağdan da geliyordu şimdi arka amortisörlerde değişecek eğer ses yapmazsa sorun çözüldü demektir

sen unutma ben unutkanım çünki haftaya pazartesi gibi hatırlatırsan sevinirim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

01.01.2016 at 11:00, emekli :

@fodder tamamdır yarın için bakıma gidecektim fakat aracımı park halindeyken çarptılar şu an parça bekleniyor umarım gelecek hafta sonu çıkar

yalnız bu ses arka sağdan da geliyordu şimdi arka amortisörlerde değişecek eğer ses yapmazsa sorun çözüldü demektir

sen unutma ben unutkanım çünki haftaya pazartesi gibi hatırlatırsan sevinirim

çok geçmiş olsun pazartesi hatırlatırım:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@fodder aracımı şimdi aldım eve ve rotcuya gittim gerçi 3- 5 km yaptım arkadan gıcırtı sesi gelmedi gibi geldi bana

arka amortisörler ve arka alt takım komple değişti

şimdilik sanki ses kayboldu bilgin olsun

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Amartisör olabilir, burçlardaki takozlar yıpranmış olabilir en iiy tespit yöntemi bir rotbalasçıya gidip lifte kaldırıp bakmak ve esnetmek.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

kağnı gıcırtısı gibi ses ise benim 92 model aracımdada olmuştu,sağ ve sol salıncak burçlarını değiştim bitti

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yan sanayi takılan salıncaklar, genelde yerine tam oturmuyor ve araç yürürken dalma yapabiliyor, gıcırtı yapabiliyor. NoooFearrr ın da dediği gibi Rot balansçıya gitmek lazım..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...