Jump to content

Lpg'de Çalışan Aracım, Benzinde Çalışmıyor. Muayeneden Geçer mi ?

mazda pilotu
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Aynen bencede geçmez. Lpg takılı, ruhsatta kayıtlı. Aracınız her iki durumda da çalışması gerekiyor. Aksi taktirde ağır kusur şeklinde geçmez. Size süre tanırlar, o sürede eksiklikleri tamamlamanız gerekir.

Bu arada aşağıda ki problemleriniz ne oldu @mazda pilotu ? Hemen hemen hiç bir açtığınız konuyu yada soruyu. Size yanıtlar verildiği halde sonuca bağlamamışsınız ! Bu durumu açıkçası forum etiğine pek yakıştıramıyorum. Nasıl size verilen yanıtlar sizin için önemliyse. Aynı şekilde sizinle aynı soruna sahip kişiler için. Sizin vereceğiniz yanıtlarda çok önemli. Bu konuda biraz daha özverili olmaya davet ediyorum sizi.

İlgi ve alakanıza çok teşekkürler. Keyifli forumlar diliyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, mazda pilotu :

Arkadaşlar lpg'de çalışan aracım benzinde çalışmıyor muayeneden geçermi?

Muayenenin çok basit bir mantığı var. Araç üzerindeki tüm cihazların çalışması bekleniyor. Motor da ana sistemlerden birisi olduğu için benzinde çalışmadığı fark edilirse tahmin ediyorum ağır kusurlu olarak muayeneden geçmez.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, İlhan :

Aynen bencede geçmez. Lpg takılı, ruhsatta kayıtlı. Aracınız her iki durumda da çalışması gerekiyor. Aksi taktirde ağır kusur şeklinde geçmez. Size süre tanırlar, o sürede eksiklikleri tamamlamanız gerekir.

Bu arada aşağıda ki problemleriniz ne oldu @mazda pilotu ? Hemen hemen hiç bir açtığınız konuyu yada soruyu. Size yanıtlar verildiği halde sonuca bağlamamışsınız ! Bu durumu açıkçası forum etiğine pek yakıştıramıyorum. Nasıl size verilen yanıtlar sizin için önemliyse. Aynı şekilde sizinle aynı soruna sahip kişiler için. Sizin vereceğiniz yanıtlarda çok önemli. Bu konuda biraz daha özverili olmaya davet ediyorum sizi.

kışın iş olmadığı için hiçbirini halletmiş değilim.halledersem yazarım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Enjeksiyonlu araçlarda lpg de çalışıp benzinde çalışmamasının sebebi lpg ayarının aşırı bozuk olmasından dolayı motorun benzin ile ilgili ayarlarını (stft, ltft) aşırı bozması ve bu ayarsızlık ilk başlangıçta motorun boğulmasına yol açtığından benzinde çalışmaz. Sorunu çözmek için akü resetlemesi yapılır.

Karbüratörlülerde nasıldır bilemiyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence geçer. araçla ilk muayeneye girdiğimde benim araçta benzinle çalışmıyordu. muayeneden geçti. ayrıca bu zamana kadarki araçlarımın hepsi lpgliydi. hiçbirinde hem benzinde hem lpgde çalışıyormu diye kontrol ettiklerini hiç hatırlamıyorum. şimdiki aracımla son gittiğim muayenede de lpg düğmesi kapaklı göz içindeydi. yani bunu deneseler büyük ihtimal adam bana lpg düğmesinin yerini sorması gerekiyordu. ben benzinle araç çalışıyormu çalışmıyormu diye kontrol ettiklerini hiç sanmıyorum. orada kontrol edilen aracın lpg ile çalışması ve herhangi bir gaz sızıntısının olmaması.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, mursel_balci :

Bence geçer. araçla ilk muayeneye girdiğimde benim araçta benzinle çalışmıyordu. muayeneden geçti. ayrıca bu zamana kadarki araçlarımın hepsi lpgliydi. hiçbirinde hem benzinde hem lpgde çalışıyormu diye kontrol ettiklerini hiç hatırlamıyorum. şimdiki aracımla son gittiğim muayenede de lpg düğmesi kapaklı göz içindeydi. yani bunu deneseler büyük ihtimal adam bana lpg düğmesinin yerini sorması gerekiyordu. ben benzinle araç çalışıyormu çalışmıyormu diye kontrol ettiklerini hiç sanmıyorum. orada kontrol edilen aracın lpg ile çalışması ve herhangi bir gaz sızıntısının olmaması.

abi, içinde bulunduğumuz yıl içinde babamın 626'sı geçemedi. halletti, ondan sonra geçirdiler. orada kontrol edenin inisiyatifinde o zaman.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

26 dakika önce, Mehmet Özdemir :

abi, içinde bulunduğumuz yıl içinde babamın 626'sı geçemedi. halletti, ondan sonra geçirdiler. orada kontrol edenin inisiyatifinde o zaman.

o zaman ben şanslıymışım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
25.12.2015 at 14:17, mazda pilotu :

kışın iş olmadığı için hiçbirini halletmiş değilim.halledersem yazarım

25.12.2015 at 12:56, İlhan :

1-farlar kendi kendine düzeldiğinden ustaya göstermedim.

2-araç içine su alma sorunu için kaportacıya gösterdim arka stopu söküp bir madde ile sıvayıp yapıştırdı sonuç:düzelmedi sorun devam ediyor.

3.frenden gelen ses: fren sıvısı eksilmişti ilave ettim

4-amortisör için 2 ay sonrayı düşünüyorum.sebep maddi

5-lpg&egzos kokusu gibi gelen koku bagajdaki bir boşluktan dolayıdır su püskürtme bidonu kısmında boşluk var fiyat araştırması yaptıktan sonra yaptırırım.

6-viteslerdeki çıkan ses usta 25 yıllık araba normaldir diyor.

7-cam anahtarını şeffaf silikon ile yapıştırdım sorun kalmadı süper yapıştırdı.

sizler ile internet üzerinde olsa bile tanışmak güzeldi.yönetici arkadaşlardan ricam üyeliğimi iptal etsinler.ayarlardan ben bulamadım.

hakkınızı helal edin.iyi forumlar,iyi akşamlar.....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

sizler ile internet üzerinde olsa bile tanışmak güzeldi.yönetici arkadaşlardan ricam üyeliğimi iptal etsinler.ayarlardan ben bulamadım.

hakkınızı helal edin.iyi forumlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...