Jump to content

Mazda 3 Impressive veya Touring Satın Almak İstiyorum

mesut456
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar herkese merhabalar. uzun yıllardır bir opel kullanıcısıyım ama artık mazda 3 e geçmeyi düşünüyorum 2010 yada 2011 modellere touring yada impressive olabilir. bu araçların bakım masrafları nasıldır. belli başlı kronik arızaları var mıdır? Görüşlerinizi almak isterim. Herkese şimdiden teşekkür ediyorum. satması zor mudur ? Yedek parça bulmak zor mu? Lpg ile uyumu nasıldır? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2010 Model Impressive kullanmaktayım.

Bakım masrafları, diğer markaların C segmentlerine göre pahalı değildir, daha ucuz diyebiliriz. Alacağınız aracın garantisi olmayacağını düşünürsek, özel bir serviste de bakımlarını yaptırabilirsiniz.

Ne manuelinde ne de otomatiğinde kronik bir sıkıntısı yoktur. Otomatiği tork konvertörlü olduğu için uzun yıllar sıkıntısız kullanabilirsiniz.

Belirleyeceğiniz fiyat satılma zamanını etkileyecektir. Yedek parça konusunda pek sıkıntı yaşamazsınız.

LPG'de kullanan arkadaşlarımız epey var. Magnezyum alaşımlı sübaplardan kaynaklı sıkıntılar yaşanabiliyor.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 mazdamın 2 si tüplü idi. işçilik iyiyse tüpte kullanmada sıkıntı yok. benzinli mazda ölü gibi sessizken, tüplü de biraz ses var. landirenzo tüp vardı bende. 200 e yaklaşmıştım 2006 model dynamicle. çekişte de sıkıntı yok. parça eskiden sıkıntıymış, 7 yıldır ben bir eksiklik duymadım. kararın her ne ise hayırlı olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Opel sonrası yol sesinin fazlalığı rahatsız edebilir.

Bakım masrafları diğer markalara göre ucuzdur. Otomatik alırsanız şanzıman yağı ve süzgecinin değişmesi gerekir, yetkili serviste yapılmasını tavsiye ederim, bu nedenle ek olarak 250-300 tl masrafı vardır. 100bin km.de v kayışı ve bilyeleri değişir. 

Kronik arızası yoktur. Yüksek km alırsanız her aracın çıkarabileceği problemleri gösterebilir. Kullanıma bağlıdır.

Satmadığım için bir şey diyemeyeceğim ama uzun yıllar kullanmak üzere alıyorsanız tavsiye edebilirim. 2. elde satarken biraz bekletebilmekte.

Yedek parça bulmak konusunda sorun yaşamadım. Z rot, amortisör takozu ve rulmanını değiştirdim, aloparca.com dan bulabildim. arka teker poryasını değiştireceğim internette bulmak mümkün çoğu parçayı. Bulamadığımız yerde de yetkili servisten temin edilebilir.

Lpg ile uyumu her araç gibidir. Eğer  lpg ile 4bin devrin üstüne çıkarsanız, lpg ile agresif kullanım sergilerseniz, subapların yanma süresini kısaltacaksınızdır. Subap sıkıntısını rölantide titreme ile göstermeye başlar mazdalar. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Hocam 2.nesil Mazda 3 lerin bildigim kadariyla tek kronik sorunu hava soğukken sabah arka diskler ses yapiyor ama frenler ısınınca geçiyor fren performansina etkisi yok sadece ses arkadaslarinda dedigi gibi yedek parcayi cok kolay bulabilirsin ama yasadigin ilede bagli biraz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Mazda41 :

Hocam 2.nesil Mazda 3 lerin bildigim kadariyla tek kronik sorunu hava soğukken sabah arka diskler ses yapiyor ama frenler ısınınca geçiyor fren performansina etkisi yok sadece ses arkadaslarinda dedigi gibi yedek parcayi cok kolay bulabilirsin ama yasadigin ilede bagli biraz

Bende böyle bir ses yok, ya balatalar bitiyor, ya da balata değiştirildikten sonra fazla sıkma yapıyor gibi geldi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben de 1 yıl astra kullandım ardından 2 aylık focus deneyiminden sonra doğru yola geldim8) arkadaşlar yazmış herşeyi gerçi ama ben de deneyimimi belirteyim. 1 yıllık 2011 otomatik imressive kullancısıyım lpg li. astradan her yönden üstün bunu belirteyim. yol sesi denmiş ama hiç bir fark yok ikisi arasında kesinlikle. sürüş zevki inanılmaz keyifli astraya göre. herhangi bir sorun yaşatmadı 1 yılda bana. sadece yağ filtre değişimi yaptım. uzun yıllar kullanılacaksa alınmalı deniyor ama aldınız mı satmaya kıyamazsınız zaten. üst sınıf bir araca geçiş yapmasanız tabi. kendi sınıfında bundan keyiflisini bulamazsınız. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...