Jump to content
Ultrass34

3.Nesil Mazda 3 Orta Kol Dayama Kapağı Çıktı

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ultrass34    41
Ultrass34

Herkese merhaba 2014 model power otomatik Sedan arac sahibiyim aracımın orta kol dayamasının kapağını açarken kapak bağlantı yerinin bir tarafından çıktı yani içinden Menteşe gibi tutan bişey var ordan çıktı yerine takamadım sökülebilecek bir yerinide göremedim yardımcı olursanız sevinirim 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.539
İlhan

Şu an peki düşen sarkan bir menteşe, klips, pim vs gibi bir şey yok mu elinize ? Yani bu soruya net cevap verilebilmesi için, birilerinin kol dayamadı ki o bölümdeki mekanizmayı incelemesi lazım. Fotoğraf olsa bir nebze yorum daha net yorum yapacağım kendi adıma ama. Şu haliyle varsayımlara istinaden konuşacağım. 

Tek menteşe mi var ? 

Menteşenin pimlerinin kırılılmış olma ihtimali.

Pimlerin girdiği yuvanın deforme olmuş ihtimali.

Menteşenin içinde ki pimin çıkmış olma ihtimali.

Çıkıp yere yada kol dayamanın içine düşen ama sizin bulamadığınız bir parçanın oluşu...

Genelde kol dayamanın düşmanı ufak çocuklardır.  Arkada otururken açarak kendilerine doğru çekerek öne doğru bir köprü oluşturmaya çalışırlar. :D

Bu durum tecrübe ile acı şekilde sabittir. :fiuw:

Yani dediğim gibi tamamen gözümde canlandırarak tamamen varsayımlara dayalı yorumlarım bunlar. Hayır üşenmesem garaja inip guzunun kol dayamasına bakacağım ama. Unutmazsam yarın sabah bakar incelerim. Sizde belki fotoğraf paylaşırsınız arada.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Burak    3.817
Burak

2. Nesilde bizim çocuklar çekip çıkartmıştı. Takarken önce zorlandım ama dikkatli inceleyince bir yay bir de itince içine girdiği bir Menteşe bulmuştum. Yayı düzgün takıp yerine oturtunca sorun çözülmüştü . Benzer bir yapıda ise çok zorlanmaman lazım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ultrass34    41
Ultrass34
Bir saat önce, İlhan :

Şu an peki düşen sarkan bir menteşe, klips, pim vs gibi bir şey yok mu elinize ? Yani bu soruya net cevap verilebilmesi için, birilerinin kol dayamadı ki o bölümdeki mekanizmayı incelemesi lazım. Fotoğraf olsa bir nebze yorum daha net yorum yapacağım kendi adıma ama. Şu haliyle varsayımlara istinaden konuşacağım. 

Tek menteşe mi var ? 

Çıkıp yere yada kol dayamanın içine düşen ama sizin bulamadığınız bir parçanın oluşu...

Genelde kol dayamanın düşmanı ufak çocuklardır.  Arkada otururken açarak kendilerine doğru çekerek öne doğru bir köprü oluşturmaya çalışırlar. :D

Yani dediğim gibi tamamen gözümde canlandırarak tamamen varsayımlara dayalı yorumlarım bunlar. Hayır üşenmesem garaja inip guzunun kol dayamasına bakacağım ama. Unutmazsam yarın sabah bakar incelerim. Sizde belki fotoğraf paylaşırsınız arada.

Gördüğüm kadarıyla saat ve kordon ilişkisi gibi bir durum var kalın bir pim kol dayamanın kapağından geçip kolçakta iki taraftan tutuyor kapağı açıp içine bakınca tutan tarafta pim gözüküyor öteki tarafta gözükmüyor yani pim diğer taraftan çıkmış öteki tarafa kaymış gibi içini açıp sökebilsem yapılacak bişey gibi duruyor ama nerden sökülebilecegini çözemedim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ultrass34    41
Ultrass34
27 Aralık 2015 at 21:51, İlhan :

Tek menteşe mi var ? 

Bugün aracı servise götürdüm dediğim gibi olmuş içersinde bir adet pim tutuyor kapağı o yerinden çıkmış servis sağolsun hemen halletti sorunu

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
NihatMert    52
NihatMert

Serviste hemen halletmeleri iyi olmuş. Geçmiş olsun :) benim kol dayamadan da gacur gucur sesler gelmeye başladı yaslandıkça , 20bin bakımında çözeceklerine inanıyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.