Jump to content

1999 Model Mazda 323 Motorunda Bu Ses Normal mi?

fatih_mg06
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• 2 hafta sonra ...

buna benzer sesli bu konu daha fakat o araç Z5 motor ondaki ses daha sert sizin araç ZL motor sizdeki ses daha yumaşak geliyor en yakın zamanda aracın sübop ayarlarını kontrol ettirin soguk ken ölçülmelidir ve min :25 filer maks: 30 filer aralıgında olmasına  özen göstersinler umarım sübop ayarı ile kurtarılır..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, ekincileroto :

buna benzer sesli bu konu daha fakat o araç Z5 motor ondaki ses daha sert sizin araç ZL motor sizdeki ses daha yumaşak geliyor en yakın zamanda aracın sübop ayarlarını kontrol ettirin soguk ken ölçülmelidir ve min :25 filer maks: 30 filer aralıgında olmasına  özen göstersinler umarım sübop ayarı ile kurtarılır..

mrb aracı yenı aldım 2 ay oldu 162000 de km si yag bakımlarını yenı yaptırdım fakat bu ses bu ses bazen az gelıyo bazen bu sevıyede gelıyo sanki tam çözemedim .siz istanbuldasınız galıba subab ayarı kaca yapılır zararı olurmu hemen yaptırmam gerekirmi ustam tesekkürler.

5 saat önce, selocan14 :

aynı ses benim arabada da var yağ değişim zamanı geçmişmiy di. Ses ne zaman başladı.

aracı yenı aldım 2 ay oldu o zamandır var oncesını bılmıyorum kasabadan aldım ordakı ustalarda pek anladıgını sanmıyorum yagı yenı değisti 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

o z5 motorlu araç benim hatta dün telefonda adem ustayla görüştüm Bolu da pek mazda ustası bulamadığımı sorunu çözemezsem İstanbula geleceğimi söyledim

Şimdi, selocan14 :

o z5 motorlu araç benim hatta dün telefonda adem ustayla görüştüm Bolu da pek mazda ustası bulamadığımı sorunu çözemezsem İstanbula geleceğimi söyledim

17 saat önce, ekincileroto :

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben sübap sesine benzettim özellikle soğuk motorda ilk çalıştırmada daha fazla gelir ısınınca bir miktar azalır. bir de lpg devredeyse onun enjektörleri de ses yapabilir. benzine alıp bir de öyle bakın bence.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim Z5 motordan gelen ses motor yağı değişimi 2000 km. geçtikten sonra başladı. Sonra yağı değiştir düzelir dediler ama düzelme olmadı

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, mursel_balci :

ben sübap sesine benzettim özellikle soğuk motorda ilk çalıştırmada daha fazla gelir ısınınca bir miktar azalır. bir de lpg devredeyse onun enjektörleri de ses yapabilir. benzine alıp bir de öyle bakın bence.

benzınde ses bıraz azalıyor ama yınede devam edıyor 

8 saat önce, Mazdacı 1990 :

Bu ses rektifiye istiyorum sesine benziyor . En iyi ihtimalle üst kapak rektifiyesine hazırlıklı olun . 

99 mazda içinmidir bu yorumunuz yoksa selacon14  arkadasımızın aracı icinmi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 saat önce, fatih_mg06 :

99 mazda içinmidir bu yorumunuz yoksa selacon14  arkadasımızın aracı icinmi

Yaptığım yorum Youtube videosu linki paylaşılan aracın sesi içindir. Daha önceden Mazda 6' da başıma geldiği için ses tanıdık geldi, sanki bişey yokmuş gibi çok hissedilen bir ses değildir ama önemlidir, çözüm ertelenirse masraf büyür . Mazda' dan anlayan iyi bir ustanın el atması en sağlıklısı olur . Benim yorumum; en iyi ihtimalle üst kapak rektifiyesi isteme sesidir bu ses.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bugun ankara basaray mazda servisine gittim bunlarda subab olmaz  motor ust kısımından ve pısrton ayagından gelıyor ses dedı 3-5 bıne hallalur dedı pek güvenemedım acıkcası ardırdan japoncu eyup ustaya giiti o da bunlarda subab olmaz lifter itici olur ayar yapılmaz dedı lifter sesı bu dedı arabaya zararı olmaz can sıkar dedı  simdi ne yapmalıyım mazda ekıncıler subab ayarı yapılması lazım demıstı kim anlıyo bu motordan allah askına

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

mazda ekıncı sıatanbulda galıba bide kendi ustama götürüp gösterecem bakalım o nedıyecek böyle seyler yüzünden insan aractan soguyo

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sese bakılırsa sadece supap veya supap ayarsızlığından kaynaklı gibi görünmüyor, motorun daha altından biryerden geliyor gibi. Bu modelde triger zinciri varsa ondan geliyor olabilir. Zincir kayışa göre cok daha uzun değişim aralığına sahip ancak yine de belli bir km'de değişmesi gerekiyor. Tavsiyem aracı bu şekilde pek kullanmaman, cunku sebep zincirse ve bir kopsa 3 liralık masrafın 10 lira olması işten bile değil. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12.01.2016 at 20:43, fatih_mg06 :

bugun ankara basaray mazda servisine gittim bunlarda subab olmaz  motor ust kısımından ve pısrton ayagından gelıyor ses dedı 3-5 bıne hallalur dedı pek güvenemedım acıkcası ardırdan japoncu eyup ustaya giiti o da bunlarda subab olmaz lifter itici olur ayar yapılmaz dedı lifter sesı bu dedı arabaya zararı olmaz can sıkar dedı  simdi ne yapmalıyım mazda ekıncıler subab ayarı yapılması lazım demıstı kim anlıyo bu motordan allah askına

üstad saçma sapan yorum yapıp adamın canını sıkmasınlar gittigin servisdeki elamana söyle anlamıyorsa yalan yanlış konuşmasın hiç sevmem adam dolandırmayı lafı da gevelemeyi kullandıgın araç BJ kasa ZL motor  05353155719 ara bu numaradan beni nasıl sübop ayarı yapılacagını anlatayım git servisdeki ustayada ögret başka arkadaşlarda yanıltıcı bilgiler vermesin 3 yada 5 bin böyle olunca para çabuk bulunur dürüstlük başka ..

12.01.2016 at 20:43, fatih_mg06 :

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14.01.2016 at 13:01, ekincileroto :

üstad saçma sapan yorum yapıp adamın canını sıkmasınlar gittigin servisdeki elamana söyle anlamıyorsa yalan yanlış konuşmasın hiç sevmem adam dolandırmayı lafı da gevelemeyi kullandıgın araç BJ kasa ZL motor  05353155719 ara bu numaradan beni nasıl sübop ayarı yapılacagını anlatayım git servisdeki ustayada ögret başka arkadaşlarda yanıltıcı bilgiler vermesin 3 yada 5 bin böyle olunca para çabuk bulunur dürüstlük başka ..

Allah razı olsun ustam en kısa zamanda tekrar gidip dediklerinizi söyleyeceğim bunların yüzünden arabadan sogudum valla 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...