Jump to content

Dizel Yakıt Deposu Yerine Benzin Yakıt Deposu Kullanılabilir mi?

Ozgurlukyolda
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Selamunaleyküm,

dizel aracın yakıt deposunun yerine benzinli aracın deposunu koyarsak girişleri aynımıdır bilginiz varmıdır?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hiçbir bilgim olmamakla birlikte, şöyle tahmini bir yorum getirebiliriz. Otomobillerin benzin depoları, dizel motorlara göre daha fazla yakıt alır, bunun sebebi sanıyorum dizeller zaten ağırlık olarak fazla, yakıtı az yakıyor, doğal olarak menzil uzun, hem ağırlık azaltılması, hemde menzil uzunluğu dolayısıyla daha küçük tasarlanıyor. 10-15 litre gibi. ama sizin aracınızın durumu nasıl tahmin etmek zor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, renegade :

Hiçbir bilgim olmamakla birlikte, şöyle tahmini bir yorum getirebiliriz. Otomobillerin benzin depoları, dizel motorlara göre daha fazla yakıt alır, bunun sebebi sanıyorum dizeller zaten ağırlık olarak fazla, yakıtı az yakıyor, doğal olarak menzil uzun, hem ağırlık azaltılması, hemde menzil uzunluğu dolayısıyla daha küçük tasarlanıyor. 10-15 litre gibi. ama sizin aracınızın durumu nasıl tahmin etmek zor.

benzinli depoda 55lt benım aracımında 55lt(dizel) fakat gırıslerı aynımıdır benzin deposuyla cok merak edıyorum merak etmek bir yana eger ki benzın deposu uyarsa benım aracıma 600 lira maliyeti olacak bana eger ki uymazsa yurtdısından sıparıs edılecek 1700 1800 lira masrafı var pazartesi benzın deposu denenıcek ama arastırmak ıstıyorum belkı bılenler vardır dıye..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benzin ile dizelin kimyasal özellikleri farklı olduğundan yakıt depolarının maddeleri de farklıdır. Dizelde farklı kaplamalar da olabilir. Benzin deposuna dizel konulursa yakıtın özelliklerini değiştirebilir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, Mutlu Tekir :

benzin ile dizelin kimyasal özellikleri farklı olduğundan yakıt depolarının maddeleri de farklıdır. Dizelde farklı kaplamalar da olabilir. Benzin deposuna dizel konulursa yakıtın özelliklerini değiştirebilir diye düşünüyorum.

bende öyle düşünüyorum fakat bilen hiç kimse yok bu canımı sıkıyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 saat önce, Ozgurlukyolda :

bende öyle düşünüyorum fakat bilen hiç kimse yok bu canımı sıkıyor

dostum depo derken yakıt giriş noktasını dahil mi bilmiyorum ama,farklı yakıt konmasın diye mazot tankı ve benzın tankının giriş boyutları farklıdır,,yani benzın pompası mazot tankına girmiyor,aynı şekilde diğeride,yakıt girişin değişmicekse bnce büyük bi sorun olmaz,,metal bi hazne sonucta elektronik bi olayıda yok??

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, bosphoruss9 :

dostum depo derken yakıt giriş noktasını dahil mi bilmiyorum ama,farklı yakıt konmasın diye mazot tankı ve benzın tankının giriş boyutları farklıdır,,yani benzın pompası mazot tankına girmiyor,aynı şekilde diğeride,yakıt girişin değişmicekse bnce büyük bi sorun olmaz,,metal bi hazne sonucta elektronik bi olayıda yok??

Yakıt gırısı dahil degil sadece tank degısecek sızdırma var depo tankında , tankın girişleri mazot pompası falan aynımıdır acaba dıye soruyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aynı modellerde bile motorun dizel veya benzinli olmasına bağlı olarak değişik tasarımlarda yakıt tankı ürettiklerini okumuştum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, Burak :

Aracın tam modeli nedir ? Şu an mobilim ama 1 saat kadar sonra net bir yanıt verebilirim sanırım

Abi Mazda 323f 2.0 ditd 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Ozgurlukyolda :

Abi Mazda 323f 2.0 ditd 

Özgür, bu senin aracın yakıt tankı ;

http://mazdaepc.com/parts/323/AEBA09/W2/4200B/

Bu da aynı model benzinli aracın yakıt tankı.

http://mazdaepc.com/parts/323/AEBA09/W2/4200A/

Yakıt deposu ana kodu ( 42-110 ) aynı görünse de detayda bir çok farklı parça kodu var maalesef..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

34 dakika önce, Semih Uluca :

Tamiratı mümkün değilmidir bu deponun ? Bence tamiratını yapabilecek birileri illa vardır. 

Depoda 3 yerde kaynak var zaten fakat artık tamamen bıtmıs depo yani

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kullanılacağını zannetmiyorum.

Ayrıca; Benzinin öz kütlesi ile dizelin öz kütlesi farklıdır. 55 lt benzin alan kaba siz ağzına kadar dizel doldurursanız daha ağır gelecektir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, volkngunduz :

Kullanılacağını zannetmiyorum.

Ayrıca; Benzinin öz kütlesi ile dizelin öz kütlesi farklıdır. 55 lt benzin alan kaba siz ağzına kadar dizel doldurursanız daha ağır gelecektir.

Servis uyarsa takıcaz dedi bılmıyorum valla ne yapacaklar merakla beklıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yanılmıyorsam 1. nesil 3'lerde dizel yok, 323 dizel bayağı orjinalmiş :) Bizim memleket için konuşuyorum tabiki.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, mersinden_ersin :

Yanılmıyorsam 1. nesil 3'lerde dizel yok, 323 dizel bayağı orjinalmiş :) Bizim memleket için konuşuyorum tabiki.

Araç almanyadan geldi türkiyede yok diye biliyorum, almanyaya gıdıcem orda degıstırıp geri gelıcem en sonunda 1800 lira para vermek ınsanın ıcıne oturuyor..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@Mazda41 @mersinden_ersin @volkngunduz @Semih Uluca @Burak @renegade @Mutlu Tekir @Mutlu Tekir @bosphoruss9       Cevaplarınız için çok teşekkür ederim yardımcı olmaya çalıştınız hepinize teşekkür ederim , yaklaşık 2 saat önce aracımı teslim aldım ve aracım dizel olmasına ragmen benzin deposu oldu çok şükür 1800 1900 lira vermekten kurtuldum büyük olasılıkla 550 600 lira gibi bir fatura cıkacak . Sonucu paylaşmak istedim sonuçta bilgi bilgidir hepimizin aklının bir köşesinde kalsın istedim mazda 323 2.0 ditd araca benzin deposu oldugunu :)  

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...