Jump to content

2.Nesil Mazda 3 Klimadan Gelen Tıkırtı Sesi

quiteguide
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

3.01.2016 at 16:00, quiteguide :

Arkadaşlar videoda ki sesle ilgili bir fikri olan var mı.

Klima açıkken olmuyor ses, sadece ve sadece iç/dış hava kontrol düğmesine müdahale edince (açarken sorun yok, sadece kapattıktan sonra) geliyor.

Klimanın çalışmasında da herhangi bir sorun yok.

https://youtu.be/lQGt3YJWk4c

@Mutlu Tekir

arladaşlar, bu bahsettiğiniz ses bu ses mi? Sağ ön teker altlarından geliyor. tak tak tak. Ama sonra kesildi. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, tansu87 :

@Mutlu Tekir

arladaşlar, bu bahsettiğiniz ses bu ses mi? Sağ ön teker altlarından geliyor. tak tak tak. Ama sonra kesildi. 

Klima kapalıyken rulman bozuksa boşta döndüğünde takırtı sesi yapıyor. Bu sanki başlangıç gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, Mutlu Tekir :

Klima kapalıyken rulman bozuksa boşta döndüğünde takırtı sesi yapıyor. Bu sanki başlangıç gibi.

V kayış rulmanları mı yoksa başka bi rulman mı mutlu? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 saat önce, tansu87 :

V kayış rulmanları mı yoksa başka bi rulman mı mutlu? 

İşte klima açılınca gelmeyip kapatılınca geliyorsa klima kompresör rulmanıdır. Kompresörün revizyon edilmesi gerekir ama revizyon çare olmayıp kısa sürede tekrardan ortaya çıkıyor.

Klima açıp kapama farketmeksizin geliyorsa v kayış rulmanlarıdır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 dakika önce, Mutlu Tekir :

İşte klima açılınca gelmeyip kapatılınca geliyorsa klima kompresör rulmanıdır. Kompresörün revizyon edilmesi gerekir ama revizyon çare olmayıp kısa sürede tekrardan ortaya çıkıyor.

Klima açıp kapama farketmeksizin geliyorsa v kayış rulmanlarıdır.

Bu sabah ses gelmedi. Klima açtım kapadım yine duyamadım. V kayışa baktım gözle bir şey tespit edemedim. Akşam bi ustaya göstereyim 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi, tansu87 :

Bu sabah ses gelmedi. Klima açtım kapadım yine duyamadım. V kayışa baktım gözle bir şey tespit edemedim. Akşam bi ustaya göstereyim 

yav uğraşma. Bir sorun olursa ilerleyince değiştirtirsin. Kasma boşuna.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...