Jump to content

Mazda CX-3 Yakıt Filtresi Sorunu

mehmete
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Herkese merhaba. 20000 km civarı kullandığım aracımda yakıt filtresi sorunu yaşamamıştım ve bu durumdan ötürü kendimi şanslı sayıyordum.[emoji3] Aracımı 20000 bakımı için İzmir Yeni Otomotiv Mazda yetkili servisine götürdüm, zaten aracı da oradan almıştım. Bakım öncesi araç hakkında bülten olduğunu, burada siz değerli dostlarımın bahsettiği parçaların değişeceğini söylediler. Ben de kendilerine forumumuzda dile getirilen sorunlardan bahsettim ve bu sorunları yaşamadığımı söyledim. Ama arkadaşlar daha iyi bildikleri (!) için, olmaz bülten var değiştireceğiz dediler. Ben de üstelemedim. Sonuç: artık ben de yakıt filtresi sorunu yaşıyorum. Servisten bu yana yaklaşık 2000 km daha yol yaptım ve sizlerin sözünü ettiği şikayetleri bire bir yaşıyorum. Anlayacağınız sağlam arabamı bozdular.[emoji3] Herkese selamlar...

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, Mustafa Ulutaş :

Sonuç: artık ben de yakıt filtresi sorunu yaşıyorum. Servisten bu yana yaklaşık 2000 km daha yol yaptım ve sizlerin sözünü ettiği şikayetleri bire bir yaşıyorum. Anlayacağınız sağlam arabamı bozdular.emoji3.png Herkese selamlar...

Geçmiş olsun @Mustafa Ulutaş.

Yalnız bir konuda benim kafam karıştı..

Profil bilgilerinizde aracınız Dizel Mazda 3 gözüküyor. Söz konusu araç CX-3. Siz de araç değişikliği mi oldu ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet, onu değiştirmeyi unutmuşum. Hemen güncelleyeyim. Kusura bakmayın.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 dakika önce, Mustafa Ulutaş :

Evet, onu değiştirmeyi unutmuşum. Hemen güncelleyeyim. Kusura bakmayın.

Yok estağfurullah.. Hayır bir an için aynı sorunu dizel Mazda 3'temi yaşıyorsunuz diye düşündüm.

Bu arada aracınızda DPF temizliği çalışıyor olabilir mi ? Yani sorunlu parçalar değiştikten sonra sorun yaşamıyor olmanız lazım aslında.

@fotifoti @erturqo @Servet  arkadaşlarımız bakalım ne diyecek bu konuda...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şu an İzmir'deyim, aracı servise götürdüm. İlgili ustayla test sürüşü yaptık ve sorunu doğruladı. Beklemedeyim İlhan Bey, bakalım ne olacak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bakimdan sonra asiri bir DFP temizligine girdi arac. Filtreler (hava, yag, polen) degistiginden araba rahatladigindan kendi kendine triplere giriyor heralde diye dusundum. Suan icin duruldu. Bir veya iki depo bitirmeyi bekleyin bence. V kayisi da degisti mi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet V kayışı da değişti. Beni rahatsız eden sorun aracın o sol tarafından gel ses. Ah o ses yok mu, uykularımı kaçırdı resmen.[emoji3] Zaten takıntılı bir adamım, iyice takık yaptı beni. Yukarıda da bahsettiğim gibi usta sorun olduğunu kabul etti. Ayrıca yapılan bakımdan sonra araç eskisi gibi gitmiyordu sanki. Daha önce bırak beni gideyim diyen araç yoktu, sanki arkadan biri çekiyordu. Bu arada ilginiz için hepinize teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10.k bakım sonrası çekiş bende de düşük lakin vakit olmaması nedeniyle servise gitmedim. Birde 110 km ortalama seyir halinde sol önden teker değil bilya değil bir şırıltı geliyor, sanki davlumbaz içinde dere akıyor gibi. Servis yolu göründüğü vakit bakılacak

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şu an İzmir'deyim, aracı servise götürdüm. İlgili ustayla test sürüşü yaptık ve sorunu doğruladı. Beklemedeyim İlhan Bey, bakalım ne olacak.

Sen Muğla'ya gitmezsen daha çok gitmez o araba :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Servet Bey umarım sizin sorun da önemli bir şey değildir, geçmiş olsun.

Sen Muğla'ya gitmezsen daha çok gitmez o araba [emoji4]

Bundan sonra Muğla'dan başka bir yere gitmem. Gider gitmez ilk iş senin selamını söylemek olacak:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Geçen aylarda filtre sorunun bende yaşıyordum, değişim yapıldı, sıkıntı yoktu, ta ki 1 hafta öncesine kadar. Tekrar ses başladı arabada. Okan beyle görüştüm, benim gibi şikayetlerin olduğunu, değişen kapağında demek işe yaramadığını söyledi. Konuyu mazdaya iletmişler, ya yeni bir parça üretecekler ya da filtre tamamen değişecek. Sanırım bu forumda okumuştum, arkadaş bu cx3 letin yakıt filtresi kesinlikle sorunlu diye yazmıştı. Galiba haklı. Beklemedeyim, umarım çok uzun sürmez. Kendi adıma bir arabada en taktığım şey sesdir. İnleme gerçekten rahatsız edici bir boyutta.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, Jigsaw79 :

Geçen aylarda filtre sorunun bende yaşıyordum, değişim yapıldı, sıkıntı yoktu, ta ki 1 hafta öncesine kadar. Tekrar ses başladı arabada. Okan beyle görüştüm, benim gibi şikayetlerin olduğunu, değişen kapağında demek işe yaramadığını söyledi. Konuyu mazdaya iletmişler, ya yeni bir parça üretecekler ya da filtre tamamen değişecek. Sanırım bu forumda okumuştum, arkadaş bu cx3 letin yakıt filtresi kesinlikle sorunlu diye yazmıştı. Galiba haklı. Beklemedeyim, umarım çok uzun sürmez. Kendi adıma bir arabada en taktığım şey sesdir. İnleme gerçekten rahatsız edici bir boyutta.

İmkanınızın olduğu bir zaman şu sesin kaydını yükleme şansınız var mı ? Merak ediyorum. İlk dizel aracım şimdilik beni rahatsız eden bir ses yok direksiyonu çevirirken ki vızıltı ve küt sesi dışında :) merak ettim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Av.Oguzhan :

İmkanınızın olduğu bir zaman şu sesin kaydını yükleme şansınız var mı ? Merak ediyorum. İlk dizel aracım şimdilik beni rahatsız eden bir ses yok direksiyonu çevirirken ki vızıltı ve küt sesi dışında :) merak ettim

Daha önce denedim, bu siteye video yükleyemiyorum.  Bu arada  Okan Bey tekrar aradı, benim ve benim durumumda olanların bilgileri Japonya'ya gönderilecekmiş, daha kısa sürede sonuç alabilmek için.Umarım kısa sürede çözülür.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kesin arızalı diyen kişi olarak beni kastettiniz sanırım :) ben geçen sene aralık ayında almıştım arabayı o dediginiz sesi ilk duyanlardan ve turlu arayışlar arastiran biriydim. İstanbul da bir serviste en son bizzat Mazda Türkiye disbritoru bile geldi kendi ( sebep olarak da eşim asliye ticaret mahkemesi hakimi ) olmasına bağlıyorum artık iade işlemleri üzerine konuşuyorduk.her turlu işlemler yapıldı ses geldi gelmedi vs sanayide kendi cabalarimla ulaştığım sonuç hava sicakligi ile ilgili oldu havanın ısınıp soğuması sebebi ile oluşan basınç farkı bu sesin oluşmasına sebep oluyor.aracim 16 bin km de yazın bu sesi hiç duymuyordum şimdi 5 derece ve altina içince hava tekrar duyulmaya başladı.artik servise goturmuyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim aracımda da bir sefer tapa, bir sefer de yakıt filtresi+tapa değişimi oldu ancak ses olduğu gibi duruyor. Ben de takıntılı biriyim, bu durum gerçekten sinir bozucu. İkinci Mazda aracım ve galiba sonuncu olacak, zira aracımdan ciddi anlamda soğudum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

benim aracım hep kapalı da park durumunda. dolayısıyla dışarının soğunu çok yaşamıyorum. ancak işe gitmek için dışarı çıktığımda sıcaklık bir anda düşüyor haliyle ve bir süre ses yapmaya başlıyor. motor ısınınca ses gidiyor. 

buradan çıkan sonuç yapılan işlemin hiç bir işe yaramadığı. mazda cx-3 defolu bir araç. çözümünü japon ya da bilmiyor. ben yavaştan tüketici mahkemesi işlerini araştırmaya başlayım. eğer bu soruna çözüm bulunamazsa toplu olarak dava açma önerisi sunuyorum. ya bu mağduruyeti düzeltsinler ya da para iadesi yapsınlar. ayıplı mal statüsüne giriyor. nerdeyse 2 yıl geçti ve soruna hala çözüm bulamadılar. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim aracımda da bir sefer tapa, bir sefer de yakıt filtresi+tapa değişimi oldu ancak ses olduğu gibi duruyor. Ben de takıntılı biriyim, bu durum gerçekten sinir bozucu. İkinci Mazda aracım ve galiba sonuncu olacak, zira aracımdan ciddi anlamda soğudum.

Senin gibi tatlı bir insani bile soğuttular ha [emoji17] batsın bu dünya
benim aracım hep kapalı da park durumunda. dolayısıyla dışarının soğunu çok yaşamıyorum. ancak işe gitmek için dışarı çıktığımda sıcaklık bir anda düşüyor haliyle ve bir süre ses yapmaya başlıyor. motor ısınınca ses gidiyor. 
buradan çıkan sonuç yapılan işlemin hiç bir işe yaramadığı. mazda cx-3 defolu bir araç. çözümünü japon ya da bilmiyor. ben yavaştan tüketici mahkemesi işlerini araştırmaya başlayım. eğer bu soruna çözüm bulunamazsa toplu olarak dava açma önerisi sunuyorum. ya bu mağduruyeti düzeltsinler ya da para iadesi yapsınlar. ayıplı mal statüsüne giriyor. nerdeyse 2 yıl geçti ve soruna hala çözüm bulamadılar. 

Ben varım [emoji12]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, jackjoker :

Benim ses motor ısınsa da geçmiyor. Şu arabaya aldığım ilk 3 ay keyifle bine bildim. Alırken mazda sorunsuz bir araçtır, servise bakımdan bakıma giderim  dedim ama şuan aldığıma pişmanım. Dediğiniz gibi bu problem çözülmez ise ayıplı mal statüsüne girer mi bu araç. 3 kere aynı arızayı yaparsa tüketici hakları gereği şikyet edebilceğimi söyleyen ekspertiz arkadaş var. Bu konuda ne yapabiliriz?  

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aslında çok bir şey yapılmaz , yeni araç istersek fark ödemek gerekir . Çünkü aracı kullandık(kullanıyoruz). Çözüm olur ama ne şekilde orasını bilemiyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 dakika önce, Fotifoti :

Aslında çok bir şey yapılmaz , yeni araç istersek fark ödemek gerekir . Çünkü aracı kullandık(kullanıyoruz). Çözüm olur ama ne şekilde orasını bilemiyorum

Dileyen varsa benim Dizel Mazda 3'le takas edebiliriz CX-3'ünüzü. Benim aracın üzerine 10 Bin lira veririm. :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...