Jump to content

Mazda CX-3 Yakıt Filtresi Sorunu

mehmete
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

3 dakika önce, Weya :

Tamda CX 3 pazarlığını bitirmek üzereyken...

Olmadı şimdi  :( 

yakıt filtresi problemi tamamen ortadan kalkana, bu problem tamamen kendini yok edene kadar mazda cx-3 den ve aynı markanın türevli araçlarından uzak durun. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

30 dakika önce, jackjoker :

yakıt filtresi problemi tamamen ortadan kalkana, bu problem tamamen kendini yok edene kadar mazda cx-3 den ve aynı markanın türevli araçlarından uzak durun. 

Said Abi için o biraz zor. Ha keza benim için de. Değil mi @WeyaAbi ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, Mümin :

Said Abi için o biraz zor. Ha keza benim için de. Değil mi @WeyaAbi ?

CX3 için tavsiye tabi ki aldım, kabul ettim. Ama mazda gerçekten bir hastalık. 1 şubatta verdim son mazdamı, 2017 aralık ayına kadar almayacağım dedim ama, bakalım ne kadar becerebileceğim, @okkko , @mazda_ozan, takibime girdi bile. hedef dizel mazda3,  @Mümin itiraz etse de dizele ;) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

CX3 için tavsiye tabi ki aldım, kabul ettim. Ama mazda gerçekten bir hastalık. 1 şubatta verdim son mazdamı, 2017 aralık ayına kadar almayacağım dedim ama, bakalım ne kadar becerebileceğim, [mention=570]okkko[/mention] , [mention=690]mazda_ozan[/mention], takibime girdi bile. hedef dizel mazda3,  @Mümin itiraz etse de dizele [emoji6] 

Sorunsuz araba yok, bu iş biraz da nasip işi. Mazda da halen risk daha az

Skoda deneyin bir de çok memnunlar gördüğüm kadarıyla :) suberb dediğimiz de 150bin lira olmuş yaklaşık
https://www.sikayetvar.com/skoda
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12 dakika önce, Fotifoti :

Sorunsuz araba yok, bu iş biraz da nasip işi. Mazda da halen risk daha az

Skoda deneyin bir de çok memnunlar gördüğüm kadarıyla :) suberb dediğimiz de 150bin lira olmuş yaklaşık
https://www.sikayetvar.com/skoda

Olacaksa mazda, ayağımızı yerden kesen bir Kia var şimdilik. Elbette ki nasip işi de, bile bile lades demeyelim istedim. sizde CX3 var. Yaşadınız mı benzer problem ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gecen hafta değişen komple üniteye rağmen bugün aynı sorun yeniden başladı :D yakında arabanın komple altını değiştirecekler.  Cx3 sabır arabası 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Olacaksa mazda, ayağımızı yerden kesen bir Kia var şimdilik. Elbette ki nasip işi de, bile bile lades demeyelim istedim. sizde CX3 var. Yaşadınız mı benzer problem ?

Ben filtreyi yola çıkacağım kendim değişmiştim , üzerine bir daha Diyarbakır servis değişti. Sonra iki kere aradılar , o bakımların biri Esoto'da diğeri Muğla'da yapıldı. Hafif atlattım diyelim :) eğer aceleniz yoksa 2017 bekleyin . 4 aya gelir bayilere. Renkli head-up , elektrikli koltuk olacak . Teknik iyileştirme yapılmıştır mutlaka
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gecen hafta değişen komple üniteye rağmen bugün aynı sorun yeniden başladı [emoji3] yakında arabanın komple altını değiştirecekler.  Cx3 sabır arabası 

Dün de benim değişti, ancak sizin söylediğinize bakılırsa bu da çözüm olmayacak. Geçmiş olsun diyeceğim ama geçmeyecek gibi. Hayırlısı bakalım, kış bitsin bahara Allah kerim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Fotifoti :

Ben filtreyi yola çıkacağım kendim değişmiştim , üzerine bir daha Diyarbakır servis değişti. Sonra iki kere aradılar , o bakımların biri Esoto'da diğeri Muğla'da yapıldı. Hafif atlattım diyelim :) eğer aceleniz yoksa 2017 bekleyin . 4 aya gelir bayilere. Renkli head-up , elektrikli koltuk olacak . Teknik iyileştirme yapılmıştır mutlaka

Teknik iyileştirme her çıkan seri parti üretimde düzeltilir. kasa değiştikçe değişmez. Vw senelerdir Tdi veya Tsi motolarları kullanıyor. Aynı kasa 2 passat birebir aynı motor,1 motor arızalı 1 motor tertemiz. aralarında 8 ay var fabrika üretimi olarak. 

Mazda içinde 1.5 skyactiv-d motoru totalde 4 modelde kullanılıyor. Mazda 2,Mazda 3 Hb,Mazda 3 Sedan,Mazda Cx-3. Firma kendini riske atmaz 1 parti seri üretimde hata olmuştur 1 sonrakinde olmaz. yaklaşık olarak 3 ayda 1 yeni üretim oluyor banttan. 2017 Kasalarda da birebir aynı motoru kullanacak tabi ki dönüt olmuş hatalar düzeltilecek vs. Ama kapsamlı bir çalışma olmayacak. Çünkü tasarım hatası yok. Üretim hatası var.

Umarım Cx-3 de Mazda 3 gibi kendine 20 bin lira eklemez makyajdan sonra :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Teknik iyileştirme her çıkan seri parti üretimde düzeltilir. kasa değiştikçe değişmez. Vw senelerdir Tdi veya Tsi motolarları kullanıyor. Aynı kasa 2 passat birebir aynı motor,1 motor arızalı 1 motor tertemiz. aralarında 8 ay var fabrika üretimi olarak. 
Mazda içinde 1.5 skyactiv-d motoru totalde 4 modelde kullanılıyor. Mazda 2,Mazda 3 Hb,Mazda 3 Sedan,Mazda Cx-3. Firma kendini riske atmaz 1 parti seri üretimde hata olmuştur 1 sonrakinde olmaz. yaklaşık olarak 3 ayda 1 yeni üretim oluyor banttan. 2017 Kasalarda da birebir aynı motoru kullanacak tabi ki dönüt olmuş hatalar düzeltilecek vs. Ama kapsamlı bir çalışma olmayacak. Çünkü tasarım hatası yok. Üretim hatası var.
Umarım Cx-3 de Mazda 3 gibi kendine 20 bin lira eklemez makyajdan sonra [emoji3] 

Doğru diyorsun sefacan, yeni üretim kovalamaktansa yeni model daha iyi olur diye düşündüm. Hem yenilerde baya yenilik var, (elektrikli koltuk, taba deri, vs) fiyatta artacak tabi :(
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şunu merak ettim. Problem yaşayan 2016 model yılı araç var mı? Ayrıca Komple filtre ve gövdesi değişip de sorunu hallolmayan kim var burda. Yani gövde değişti demekle değişmez. Kesin değiştiğini biliyorsanız, sorun giderilmiş olması lazım. Yeni tip gövdelerde problem yok.

Nedir durum? 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, okkko :

Şunu merak ettim. Problem yaşayan 2016 model yılı araç var mı? Ayrıca Komple filtre ve gövdesi değişip de sorunu hallolmayan kim var burda. Yani gövde değişti demekle değişmez. Kesin değiştiğini biliyorsanız, sorun giderilmiş olması lazım. Yeni tip gövdelerde problem yok.

Nedir durum? 

Abim biz 9.ay üretimi olmuş 2016 model Cx-3 aldık şuan çok şükür bir problem gözükmüyor umarım olmaz. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

gövdeden kastınız ne bilmiyorum ama benim ki yeni filtreler de problem yok denerek o üniteyi komple değiştirdiler. bugünden itibaren problem yeniden başladı. 

sanırım bir pompa kaldı değişmeyen. çözüm aslında basit. arabayı değiştirmek. yakındır. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sürekli Yakıt Filtresi üzerinde duruyoruz ama problem başka birşey olabilir mi acep ? Çünkü kafalar odaklanmış durumda ne ses gelse yakıt filtresi olarak yorumlayacağız. Servisede gidiyoruz yakıt filtresi diyoruz adam oraya odaklanıp değişim yapıyor. belkide başka şeyleri kontrol etmiyorlar bu yüzden. bilinen tek problem üzerinden konu devam ediyor.

Belki de farklı bir problem var iyice deneyip bakmak araştırmak gerek bence. değişim olduğu halde devam ediyor olması enteresan...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yakıt hattı üzerinde ilk filtreden başlanıyor kontrole. Onu değiştirince problem o anda ortadan kalkıyor. Dediğinze göre bazı arkadaşlarda tekrar başlıyor problem. Geri dönüş de filtre veya gövde komple değişti problem geçti şeklinde oluyor. Ama tekrar başlaması filtrenin veya gövdenin bizim ülkeye, yakıta veya havaya vs. uygun olmadığını gösteriyor. 2016 modellerde problem yok anladığım kadarıyla. Sonuç nereye varacak merak ediyorum.

Bu arabalar kanadada -40 derecede çalışıyor. Bizim -5 derece filtreyi veya başka bir parçayı bozuyor. Gerçekten enteresan bir durum. Hep beraber göreceğiz sonucu...

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Japonyanında genel olarak okyanus iklimi hüküm sürmekle birlikte, orta ve kuzey kısımları bizim Erzurumdan farkı yok, hatta sibirya üzerinden gelen soğuk sistemle, okyanus üzerinden gelen nemli hava birleşince kuzeydeki şehirlerde kar 2-3 metreye ulaşıyor, kışın iklim oldukça soğuk, bu aracın motoru üretildikten sonra sadece malezyada test edilmemiştir tahminim. Ülkemizde üretilen motorine sanırım %5 oranında bitkisel yakıt zorunluluğu var,  o mu bu işi bozuyor acep, servisler siz dediğiniz için sorunu filtrede aramaları diye bişey olmaz, test bilgilerini görüyorlardır, filtre değişip, bir gün ikinci gün sorun varsa yakıt filtresi yapısı veya motorin olayı olabilir ihitimali. Arkadaşların bu mağduriyetleri üzücü tabi, inşallah sorun kısa sürede çözülür.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tüm skyactiv mazdalar avrupa, kuzey amerika ve japonyadaki arge merkezlerinin ortak ürünü olarak meydana geliyor. O sebeple yerel iklim tabiki göz önünde bulunduruluyor. Aynı aracın kliması dubai veya ekvatorda soğutması gerekirken, aynı araç Kanada veya sibiryada da marşa basıyor. Bölgesel olarak iklime göre araçlarda bir takım farklılıklar (mazot ısıtıcı veya daha büyük radyatör gibi) olabiliyor. Ama bizim güzel ülkemiz dünyadaki nadir 4 mevsimin 4ünün de hakkını veren ülkelerden. Çözümün uzun sürmeyeceği kanaatindeyim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...