Jump to content

Mazda CX-3 Yakıt Filtresi Sorunu

mehmete
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2017 Mazda cx3 33 000 km bu ilk çalıştırmada ara sıra gelen 3 defa tekrarlayan videolarda olan aynı sesden benim araçdan da gelmeye başladı.  servise kayıt açtırdım ve araç serviste 1 gece kaldı ertesi gün sesin  yağ pompasından kaynaklı olduğunu arızayı tespit ettiklerini söylediler spariş verildi 2-3 hafta  yağ pompası geldi değiştirildi yağ filitresi değiştirildi 1-1,5 hafta geçti araç ilk çalıştırmada hep dinliyorum şuana kadar ses duymadım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ses benzer ancak sizin olay yakıt filtresinden kaynaklanmamış anladığım kadarıyla, çekişten düşme stop etme gibi arkadaşların karşılaştığı problemler oldu mu?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 saat önce, Gokhan806 :

Ses benzer ancak sizin olay yakıt filtresinden kaynaklanmamış anladığım kadarıyla, çekişten düşme stop etme gibi arkadaşların karşılaştığı problemler oldu mu?

Sadece ara sıra ilk çalıştırmada 3 defa aynı ses onun haricinde çekişten düşme stop etme gibi problemler yaşamadım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 6 ay sonra ...

Merhaba gecen sene tam bu zamanda serviste yakit filtresi degisimi yapildi ses vs yoktu 10000 km yapmadan ses yine gelmeye basladi sanirim bu sekilde kullanmaya devam edecegiz.!!

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 7 ay sonra ...

aynı uğultu sesi aracı ilk aldığımda yapıyordu, garanti kapsamından "mazot kütüğü" diye bir parçasını değiştiler sanırım.  2018 yada 2019 yılında bu işlem yapıldı, yıllarca sorunsuz kullandım, geçen gün tekrar aynı sesi duydum servise gittim mazot filtresini değişince ses geçer dediler, bakıma gelince filtre değişince tekrardan bakacaklar. Aracın 5. senesi ve daha önce bu parça garanti kapsamından değiştiği için şayet tekrar aynı sorun ise tekrar garanti kapsamında DEĞİŞEMEYECEĞİNİ ifade ettiler. ayrıca aracın garantisi 3 seneymiş 2 sene de iyi niyet garantisi varmış ama iyi niyet garantisi kronik arızalar için geçerliymiş. Gecen gün misal sol ayna katlamam bozuldu açılıyor fakat tam kapanmıyor bu da garanti kapsamında değişmiyor. İki parçadan oluşan bir sistemmiş iki parçanın da değişmesi lazım dediler. iki parça 1500 lira civarı tutuyor artı işçilik 200 1700 lira gibi bir maliyet çıkardılar. bilemiyorum ne yapsam belki basit bir problemdir kimisiinin dişli sorunu oluyormuş belki bu da dişli sorunudur basit bişekilde cozulebilir bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

21.02.2022 at 17:09, effect :

aynı uğultu sesi aracı ilk aldığımda yapıyordu, garanti kapsamından "mazot kütüğü" diye bir parçasını değiştiler sanırım.  2018 yada 2019 yılında bu işlem yapıldı, yıllarca sorunsuz kullandım, geçen gün tekrar aynı sesi duydum servise gittim mazot filtresini değişince ses geçer dediler, bakıma gelince filtre değişince tekrardan bakacaklar. Aracın 5. senesi ve daha önce bu parça garanti kapsamından değiştiği için şayet tekrar aynı sorun ise tekrar garanti kapsamında DEĞİŞEMEYECEĞİNİ ifade ettiler. ayrıca aracın garantisi 3 seneymiş 2 sene de iyi niyet garantisi varmış ama iyi niyet garantisi kronik arızalar için geçerliymiş. Gecen gün misal sol ayna katlamam bozuldu açılıyor fakat tam kapanmıyor bu da garanti kapsamında değişmiyor. İki parçadan oluşan bir sistemmiş iki parçanın da değişmesi lazım dediler. iki parça 1500 lira civarı tutuyor artı işçilik 200 1700 lira gibi bir maliyet çıkardılar. bilemiyorum ne yapsam belki basit bir problemdir kimisiinin dişli sorunu oluyormuş belki bu da dişli sorunudur basit bişekilde cozulebilir bilemiyorum.

Uğultu sesi kendiliğinden kesildi, uzun süredir depoyu full dolu kullanıyordum, dedim bi azalsin bakalım belki ses düzelir, yarim depoya kadar inecek sekilde mazot koymadan kullandim, sonra tekrardan fulledim. Ses kesildi, bakalim tekrar edecek mi. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...