Jump to content

Trafik Kazalarına Farkındalık Yaratabilme Adına Oldukça Etkili Bir Video


İlhan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

NeuroFormat'ın güzel ve etkili paylaşımlarından birisidir. Youtube kanallarında bu videoyu bulamadım. O yüzden facebook kanallarında ki videosundan paylaşıyorum.

Yer yer hepimizin dalgınlıkla yada acele ile yaptığı hatalar oluyor. Trafikte dalgınlığa ve aceleye yer yok. Bırakın 3-5 dakika gideceğimiz yere geç gidelim. Bırakın yol geçiş hakkı sizinde olsa, sizi sıkıştıran araca yol verin gitsin. Sol şeritte sizi sellektörle, kornayla taciz ederek yol isteyen kişi verin yolu gitsin. Hiç bir şey insan canından kıymetli değildir. Hızlı otomobil kullanmayı seviyor musunuz, hızlı kullanmadan yapamıyor musunuz ? Bu konuda kendinizi frenleyemiyor musunuz ?

Size tavsiyem çocuğunuzun bir oyuncağını, yaptığı bir resmi, yada fotoğrafını aracın önünde sürekli göz önünde bulundurun. Bu bir aile, eş, kardeş vs fotoğrafı da olabilir. O koyduğunuz nesneye bakarak, sizi bekleyenlerin ve çok sevenlerin olduğunu hatırlayın. Ve onları sizsiz bırakmanın ne acı verici olduğunu düşünün. Aynı şey trafikte ki Allah korusun çarpacağınız yayalar ve diğer sürücüler içinde geçerli. Ne kendinizi ne bir başkasını bekleyenlerinden, sevenlerinden almayın !!

  

 

 

 

  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Etkili gercekten. Bu videoyu Yeni Zelanda Ulasim dairesi hazirlatmis. Ben bunu bir kac sene once Turkce alt yazi ekleyip youtube'a koymustum. Videonun basinda da hazirlayan kuruma referans vermistim. Ama copyright ihlali nedeniyle youtube kaldirdi. Itiraz edip acikladim uzun sure sonra tekrar yayina aldilar videoyu.

  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

  • 1 ay sonra ...
 Paylaş

×
×
  • Yeni Oluştur...