Jump to content
İlhan

Trafik Kazalarına Farkındalık Yaratabilme Adına Oldukça Etkili Bir Video

Tavsiye Edilen Mesajlar

İlhan    5.556
İlhan

NeuroFormat'ın güzel ve etkili paylaşımlarından birisidir. Youtube kanallarında bu videoyu bulamadım. O yüzden facebook kanallarında ki videosundan paylaşıyorum.

Yer yer hepimizin dalgınlıkla yada acele ile yaptığı hatalar oluyor. Trafikte dalgınlığa ve aceleye yer yok. Bırakın 3-5 dakika gideceğimiz yere geç gidelim. Bırakın yol geçiş hakkı sizinde olsa, sizi sıkıştıran araca yol verin gitsin. Sol şeritte sizi sellektörle, kornayla taciz ederek yol isteyen kişi verin yolu gitsin. Hiç bir şey insan canından kıymetli değildir. Hızlı otomobil kullanmayı seviyor musunuz, hızlı kullanmadan yapamıyor musunuz ? Bu konuda kendinizi frenleyemiyor musunuz ?

Size tavsiyem çocuğunuzun bir oyuncağını, yaptığı bir resmi, yada fotoğrafını aracın önünde sürekli göz önünde bulundurun. Bu bir aile, eş, kardeş vs fotoğrafı da olabilir. O koyduğunuz nesneye bakarak, sizi bekleyenlerin ve çok sevenlerin olduğunu hatırlayın. Ve onları sizsiz bırakmanın ne acı verici olduğunu düşünün. Aynı şey trafikte ki Allah korusun çarpacağınız yayalar ve diğer sürücüler içinde geçerli. Ne kendinizi ne bir başkasını bekleyenlerinden, sevenlerinden almayın !!

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Oziyal    677
Oziyal

Gereken sadece biraz dikkat ve saygı, fazlasına ihtiyaç yok

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Canuck    443
Canuck

Etkili gercekten. Bu videoyu Yeni Zelanda Ulasim dairesi hazirlatmis. Ben bunu bir kac sene once Turkce alt yazi ekleyip youtube'a koymustum. Videonun basinda da hazirlayan kuruma referans vermistim. Ama copyright ihlali nedeniyle youtube kaldirdi. Itiraz edip acikladim uzun sure sonra tekrar yayina aldilar videoyu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.556
İlhan

Yine yeni bir trafik kazalarına yönelik, Neuroformat videosu.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.