Jump to content

1.Nesil Mazda 3 Devir Dalgalanması

Serdar Ç.
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba;

İki gün önce ani frenleme sonrasında LPG sisteminde bir arıza oldu. Şimdilik benzinle kullanıyorum ancak benzinde de araç duruken rölantide iken deviri anlık düşürüp tekrar rölanti devrine alıyor. Yani tam anlamıyla rölanti dalgalanıyor.

LPG'de çıkan sıkıntıdan önce böyle birşey yoktu. Bu sorunu yaşayan veya sebebini bilen arkadaşlar yardım ve önerilerini yazarsa çok sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Ben de 2007 model aracımda aynı sıkıntıyı sübap değişimi yaptıktan sonra yaşamaya başladım anlık devir kaybı yaşıyorum gaza basıp frene bastıktan sonra araç adeta kendi kendine stop edip tekrar çalışıyor fakat günlerdir hiçbir usta ve servis sebebini bulamadı 

Ben de 2007 model aracımda aynı sıkıntıyı sübap değişimi yaptıktan sonra yaşamaya başladım anlık devir kaybı yaşıyorum gaza basıp frene bastıktan sonra araç adeta kendi kendine stop edip tekrar çalışıyor fakat günlerdir hiçbir usta ve servis sebebini bulamadı 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

Hocam devir dalgalanmasının sebebi neymiş çözebildiniz mi? Benim araçta da var. Gazdayken sıkıntı yok benzine alınca bazen rölanti oynuyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
27 Haziran 2016 at 10:53, Böcek :

Bununla sorunun çözüldüyse süpermiş geçmiş olsun bazen küçücük bir ayar koca bir sorunu ortadan kaldırıyor

GALAXY J7

Teşekkür ederim abicim. Şu an tek sıkıntı gazdayken kesikli kesikli hızlanıyor araba onu çözemedik bakalım onu da halledebilirsem herhangi bir sıkıntım kalmıyor 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...