Jump to content

Mazda 2 Kaporta Hasarı

nurg
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Veeee yine bu hafta da bomba bir konuyla akılları almaya geldim: dün bir Mercedesle onun hatası yüzünden çarpıştık.

Ama kayıtlarda elbet ben arkadan vurdum diye ben hatalı çıkacağım, oysa adam yasak yerde sinyalsiz, kontrolsüz U dönüşü yapmak istedi, bunu da kabul etmedi. Savunması ise eğer sağa çektiği haldeyken ben o hızda (şehir içi gece 1'de 40km'den bahsediyoruz) gelmeye devam etseymişim arkadan alır götürürmüşüm (Mazda2 ile Mercedes sedan alıp götürmek, tamponu kastediyor herhalde canısı), o yüzden sola kırmışmış, sağ olsun bu sayede az daha göbeğinden giriyordum arabanın, sol tekerle bagaj arası bir yere denk geldi...

Bu hamlelerin hiçbirinde ne dörtlü sinyal ne de başka sinyal kullandı. O sağa çekince ben de duruyor herhalde deyip geçmeye çalıştım, o ise ne yaptığımı anlamamışmış, bakmış ben çok hızlı geliyomuşum, (benim otomatik arabamın 60km/s hıza ulaşması için 4 saniye falan gerekir, aramızda kurtarılabilir bir mesafe de var. benim o mesafede iddia ettiği gibi çok hızlanmış olmam imkânsız), o yüzden sola kırmışmış. Eğer aynaya sadece 1 saniye, sadece ve sadece 1 saniyecik bakmış olsaydı - ki aramızda 4 saniye vardı neredeyse - benim geldiğimi görür ve sola hamle yapmazdı. Ben de en en en kötü ihtimalle sol tekerlerimi belki tümseğe sürterek geçerdim - ki o da olmazdı çünkü genişlik yeterliydi - ya da onun sandığı gibi tamponuna sürter geçerdim.

İlginç bir detay da, yanımızda tutanak kağıtları olmadığından ruhsat fotokopilerini almak için telefonları çıkardığımızda, telefon ekranında AppStore Oyunlar açık olmasıydı...

Şimdi gelelim mevzuya.

Forumda kaporta düzeltme konusunda (İstanbul) Evo'nun iyi olduğunu okuduğumu sanıyorum. Tekrar bulamadım ilgili konuyu. Biri düzeltebilir mi beni? Sağ kapı açılmıyor. Fotoğraflar ekte.

24289254eea351a956ec9c01c96090a90caf51bb77df63e7259d1aa14c609414.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

evet, evo yetkili servis. @İlhan abi, başka ustaların kapı falan değişecek dediği bir kaza yapmıştı. evo, değişimsiz onarımla halletmişti. bu arada geçmiş olsun..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tekrar tekrar geçmiş olsun @nurg  yok artık bizde de zorunlu olacak galiba araç içi kamera kayıtları. sen yine raporunu anlattığın gibi yazsaydın yasak yerde U dönüşü yapıyordu diye. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@Oziyal henüz tutanak tutamadık. Bugün akşam halledeceğiz. Kaskocum zaten rapor esnasında her aşamada benimle irtibatta ol dedi, kendisiyle halledeceğiz. Şu araç içi kamera işine de ben hemen geçeyim bence daha yolum uzun gibi duruyor kaza döşeli bu yolculukta... Kaç para ayol bi kamera!

Aslında diyorum ki keşke arabadan sakince inip, o sinyal kolunu söküp münasip bir yerine soksaydım :( hasar vermişken bari tam olsaydı...

@fotifoti teşekkür ederim, amin, her şeyin sonunda can, evet :(

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@fotifoti bunun yasal arkaplanı nedir acaba? Sonuçta karşı tarafın isteği sorulmadan kayıt yapılıyor, tüm diğer dijital unsurlar gibi atıyorum yarın öbür gün mahkemede kullanılabilir mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kamera.jpg

9 dakika önce, nurg :

@fotifoti bunun yasal arkaplanı nedir acaba? Sonuçta karşı tarafın isteği sorulmadan kayıt yapılıyor, tüm diğer dijital unsurlar gibi atıyorum yarın öbür gün mahkemede kullanılabilir mi?

Beni bildiğim kadarıyla senin araç kameran seyahati çekiyor zaten şahıs ile ilgili bir durum yok

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@fotifoti aynen, tam olarak yüz ifadem ve ruh halim şu an bu :D

hmmm mantıklı. bireysel çekim değil evet. kötü niyetli de değil. elde telefon turistik sokağı videoya çekerken kaza yapmak gibi bir şey sayılabilir belki.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Adamın özel hayatını kayıt altına almıyorsun ki, zaten herkese açık bir alandaki bir olayı kayıt altına alıyorsun. Problem olacağını hiç sanmıyorum. Ayrıca polisin bu tarz çekilmiş ve yayınlanmış görüntülerden yola çıkarak  suçluları tespit ettiği zaten biliniyor demek ki uygulanabilir.

Benim de bugün aklımdan geçmeye başladı ama bu işin sadece önü değil arkası da var, aynı anda arka ve önü kaydeden bir sistem almak lazım. Dün Mercedes'in biri o kadar hızlı makaslarla geldi ki kamera kaydım olsa hiç vakit kaybetmeden şikayet ederdim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kamusal alan olduğu için çekimle ilgili sıkıntı yok. yasak değil. Mahkemede delil olarak kullanılıyor , orada da sorun yok. Sadece kamera kaydına trafik cezası kesmiyor egm. Mahkeme'ye verilirse ancak işlem yapılıyor. Kaza gibi durumlarda hem sigorta hem mahkeme delil olarak kabul ediyormuş. 

23 dakika önce, Burak :

Adamın özel hayatını kayıt altına almıyorsun ki, zaten herkese açık bir alandaki bir olayı kayıt altına alıyorsun. Problem olacağını hiç sanmıyorum. Ayrıca polisin bu tarz çekilmiş ve yayınlanmış görüntülerden yola çıkarak  suçluları tespit ettiği zaten biliniyor demek ki uygulanabilir.

Benim de bugün aklımdan geçmeye başladı ama bu işin sadece önü değil arkası da var, aynı anda arka ve önü kaydeden bir sistem almak lazım. Dün Mercedes'in biri o kadar hızlı makaslarla geldi ki kamera kaydım olsa hiç vakit kaybetmeden şikayet ederdim.

Şikayeti dikkate almıyorlar. Polisin çekmesi lazım diyor egm :) mahkemeye verirsen başka. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Görsellerden hasarı tam anlayamadım ama çok sıkıntı yok gibi. Bence servis vs. yerine boyasız göçük düzeltici tayfaya bi bakın. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

‎12‎.‎01‎.‎2016 at 15:27, nurg :

@Oziyal henüz tutanak tutamadık. Bugün akşam halledeceğiz. Kaskocum zaten rapor esnasında her aşamada benimle irtibatta ol dedi, kendisiyle halledeceğiz. Şu araç içi kamera işine de ben hemen geçeyim bence daha yolum uzun gibi duruyor kaza döşeli bu yolculukta... Kaç para ayol bi kamera!

Aslında diyorum ki keşke arabadan sakince inip, o sinyal kolunu söküp münasip bir yerine soksaydım :( hasar vermişken bari tam olsaydı...

geçmiş olsun

tarih ve saat doğru girilirse uydu fotoğrafı çıkartılıp kusurlu kim olduğu tespit ediliyormuş bilginize

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@mersinden_ersin Evet çok sorun yok gibi duruyor, hatta kaynar su yöntemini denemeyi düşündüm bi ama açıkçası bu sefer işlemi biraz ciddiye alıp emin ellere teslim etmek istedim. Her şeyin kayıtlara geçmesini istiyorum.

@emekli Bilgi için çok teşekkürler, sigorta şirketlerimiz zaten bu saatten sonra devralıp mobese kayıtlarını vs. isteyeceklemiş kusur tespiti için.

@revivo73 Çocuğumu bıraktım artık dün Evo'ya, hayırlısı ;( 1,5 hafta sürebilir diyorlar. Bugün ön ekspertiz sonrası arayacaklardı süre için ama aramadılar, ben bi sorayım.

Bu arada @İlhan dün Şirin Hanım ilgilendi benle, Cem Bey erken çıkmış, selamınızı söyledim ^_^

Çocuğumu bıraktım hastaneye çıktım resmen yaaa, farı nemlendi ayrılırken, "anne geri geleceksin di mi?" dedi oğluşum ya :( Hayırlısı bakalım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12.01.2016 at 15:27, nurg :

@nurg pek bi şiddet eğilimli gördüm sizi :) 

iyi ki bu cümleyi erkek yazmamış 

bu yazıyı erkek sürücü yazıp kadınlar okusaydı,  yazan erkeğin ne baltalığı ne de neandertal insanlığı kalırdı

neanderthalAP.jpg

foto da neandertal insanı görünmekte olup temsilidir...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hahahah @arman-1999 katılıyorum. Bu cinsiyetçiliklere karşıyım. Yazdığımı da tamamen içtenlikle yazdım: eminim her şoför o bi anlık öfke dalgasını bilir. Bu öfkenin de cinsiyeti minsiyeti yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...