Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Şanzıman Sorunu

goodpasture
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2014 aralık ayında aldığım aracım bu sabah güzel bir sürpriz ile karşıladı beni..dün iş çıkışı gelip bıraktığım aracımı bu sabah rutin çalıştırıp 3-4 dakika ısınmasını bekledikten sonra hareket ettim..araç 1. vitesten 2. vitese atmadı..birden frenleyip durdu..acaba çarpışma önleme sistemi mi devreye girdi deyip(daha önce de saçma sapan devreye girdiği olmuştu) tekrar hareket ettirdim..yine aynı sorun.aracı sağa çekip servisi aradım..2. viteste kalmayı denememi söylediler..denedim ancak araç hareket etmek bir yana boğuluyodu resmen..tekrar manuele alıp 1. viteste eve döndüm(200m ancak gitmiştim zaten)..yol yardım aradık bakalım diyarbakır servise çekicekler heralde..moralim alt üst oldu..olur olmaz arıza veren durumlarda soğumamak elde değil..

sanırım ilk defa oluyor böyle bir durum??

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, goodpasture :

2014 aralık ayında aldığım aracım bu sabah güzel bir sürpriz ile karşıladı beni..dün iş çıkışı gelip bıraktığım aracımı bu sabah rutin çalıştırıp 3-4 dakika ısınmasını bekledikten sonra hareket ettim..araç 1. vitesten 2. vitese atmadı..birden frenleyip durdu..acaba çarpışma önleme sistemi mi devreye girdi deyip(daha önce de saçma sapan devreye girdiği olmuştu) tekrar hareket ettirdim..yine aynı sorun.aracı sağa çekip servisi aradım..2. viteste kalmayı denememi söylediler..denedim ancak araç hareket etmek bir yana boğuluyodu resmen..tekrar manuele alıp 1. viteste eve döndüm(200m ancak gitmiştim zaten)..yol yardım aradık bakalım diyarbakır servise çekicekler heralde..moralim alt üst oldu..olur olmaz arıza veren durumlarda soğumamak elde değil..

sanırım ilk defa oluyor böyle bir durum??

geçmiş olsun inşallah kolayca halledilir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Diyarbakır'da olduğundan dolayı aklıma birşey geldi. Çok alakalı değildir ama gözlemleyen varsa lütfen yorumlasınlar. Soğuk havalarda vites geçişleri sapıtıyor mu bana mı öyle geliyor? Daha devirli ve sarsıntılı geçişler hissediyorum. Acaba sizinki de soğukla ilgili daha ileri bir problem olabilir mi? Anımsadığım şanzuman yağlarının daha çabuk soğuktan etkilenmesi gibi şeyler...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, xanatoliax :

geçmiş olsun , çok merak ettim sorunun ne olduğunu bilgi verirsen sevinirim.

Bir saat önce, Burak :

Geçmiş olsun. 3. Nesil Mazda 3 ile ilgili duyduğum 2. şanzıman problemi. Birebir aynı değil ama şanzıman ile alakalı

43 dakika önce, fotifoti :

geçmiş olsun. Sorunu ve çözümü dönüş yaparsanız seviniriz. 

teşekkür ederim..mazda yol yardım tarafından yönlendirilen çekici ile aracımı diyarbakıra gönderdim..işim gereği gidemiyorum..sorun çözülürse geri dönüş yaparım..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

18 saat önce, Anarchist :

Diyarbakır'da olduğundan dolayı aklıma birşey geldi. Çok alakalı değildir ama gözlemleyen varsa lütfen yorumlasınlar. Soğuk havalarda vites geçişleri sapıtıyor mu bana mı öyle geliyor? Daha devirli ve sarsıntılı geçişler hissediyorum. Acaba sizinki de soğukla ilgili daha ileri bir problem olabilir mi? Anımsadığım şanzuman yağlarının daha çabuk soğuktan etkilenmesi gibi şeyler...

evet, soğukla ilgili böyle bir sorunu ben de gözlemliyorum. vites geçişleri daha hissedilir oluyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araç şu anda Diyarbakır Unat Mazda da. Sabah teslim almışlar.Teslim alındıktan sonra bilgisayar üzerinde herhangi bir arıza tespit edememişler.Servis yetkilisi özgür bey ile konuşup kendisine durumu izah ettim. Bana, Mazda Türkiye'den kendisine herhangi bir dönüş yapılmadığını aracın sorunun sadece vitesin 1 den 2 ye geçmemesi olduğunu ve bunun kullanıcısı hatasına bağladıklarını ifade etti.ben konuyu açıklayıp kendi kendine gerçekleştiğini ifade edince durumu anladığını ve araştırmalarını tamamlayınca dönüş yapacağını bildirdi.Şimdilik beklemedeyim.

Ayrıca servis bakımlarımın sisteme girişi yapılmadığından aracın garanti kapsamı dışında kaldığını söyledi.Böyle bir şeyin mümkün olmadığını fatura kayıtlarımın mevcut olduğunu ve fotoğrafları gönderdim..İnşallah aksini iddia etmezler..

Soğuk konusunu servisten de sordular. Bulunduğum ilçede hava sıcaklıklarının 0 ın üzerinde olduğunu aracı çalıştırdığımda hava sıcaklığının gündüz saat 10 sıralarındaki değerinde olduğunu ayrıca ifade ettim..

Gelişmeler olduğu sürece buradan aktaracağım..

Teşekkürler..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

rusyada ki kanada daki mazdalar ne yapsın nasıl bir sürücü hatası olur otomatik viteste

mazda Türkiye puan kaybediyor

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, goodpasture :

Araç şu anda Diyarbakır Unat Mazda da. Sabah teslim almışlar.Teslim alındıktan sonra bilgisayar üzerinde herhangi bir arıza tespit edememişler.Servis yetkilisi özgür bey ile konuşup kendisine durumu izah ettim. Bana, Mazda Türkiye'den kendisine herhangi bir dönüş yapılmadığını aracın sorunun sadece vitesin 1 den 2 ye geçmemesi olduğunu ve bunun kullanıcısı hatasına bağladıklarını ifade etti.ben konuyu açıklayıp kendi kendine gerçekleştiğini ifade edince durumu anladığını ve araştırmalarını tamamlayınca dönüş yapacağını bildirdi.Şimdilik beklemedeyim.

Ayrıca servis bakımlarımın sisteme girişi yapılmadığından aracın garanti kapsamı dışında kaldığını söyledi.Böyle bir şeyin mümkün olmadığını fatura kayıtlarımın mevcut olduğunu ve fotoğrafları gönderdim..İnşallah aksini iddia etmezler..

Soğuk konusunu servisten de sordular. Bulunduğum ilçede hava sıcaklıklarının 0 ın üzerinde olduğunu aracı çalıştırdığımda hava sıcaklığının gündüz saat 10 sıralarındaki değerinde olduğunu ayrıca ifade ettim..

Gelişmeler olduğu sürece buradan aktaracağım..

Teşekkürler..

abi bu ne rezalet ya,,servis faturaları elindeyken,şanlarını denemişler resmen hani bakıma gelmediyse ....

arıza çıkmasına kızmıyorum kul yapısı,trilyonlur mercedeslerde neler neler yasanıyor,bunda sıkıntı yokta

mazda 5yıl garanti die reklam verirken,otomatik şanzumanın 1den 2 ye atmamasına kullanıcı hata diye saçmalıyor

şunları okuyunca mazda almayanlara hakveriyorum ya,,bir sonraki aracım için mazda6 hayalleri kurarken ,bu pervasızlıkları görmek??

neyzen teyfikten bir kuple göndermek istiyorum mazda türkiyeye

sizin gibi dürzüler yüzünden

aracındanda soğuyacak bu millet,

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 dakika önce, bosphoruss9 :

abi bu ne rezalet ya,,servis faturaları elindeyken,şanlarını denemişler resmen hani bakıma gelmediyse ....

arıza çıkmasına kızmıyorum kul yapısı,trilyonlur mercedeslerde neler neler yasanıyor,bunda sıkıntı yokta

mazda 5yıl garanti die reklam verirken,otomatik şanzumanın 1den 2 ye atmamasına kullanıcı hata diye saçmalıyor

şunları okuyunca mazda almayanlara hakveriyorum ya,,bir sonraki aracım için mazda6 hayalleri kurarken ,bu pervasızlıkları görmek??

neyzen teyfikten bir kuple göndermek istiyorum mazda türkiyeye

sizin gibi dürzüler yüzünden

aracındanda soğuyacak bu millet,

şu ana kadar ki Mazda Türkiye'nin ilgisizliği rezaletin başlangıcı zaten..adamlar yol yardımı garanti kapsamında gönderip aracın iletidiği servise konuyla alakalı hiç bir bilgi vermiyorlar..bu boş vermişliğin sebebi ise bilinmiyor.

Diyarbakır Unatlar şu ana kadar gayet ilgililer.en son akşam üzeri servisten Mehmet usta aradı..sorunu ayrıntılı bir şekilde dinlemek istedi anlattım..kendisi elektronik hiçbir sıkıntı olmadığını problemin mekanik olduğunu ve bunu yarın fabrikaya bildireceklerini söyledi.gelen sonuca göre de ne yapacaklarına karar vereceğiz birlikte dedi..

ben yine mazdayı kötülemem mazdaya aşık biri olarak..ama bu ilgisiz ukala tavırları soğutuyor.

Bir de Elazığ servisten bahsedeyim.Servis sorumlusu olayın olduğu dün beni arayarak genel merkezle aramızda sorunlar var eğer buraya getirseniz işleriniz aksar..getirseniz de ilgilenmeyiz de dediler..rezilliğin bir çeşidi de orada..

14.01.2016 at 14:43, xanatoliax :

geçmiş olsun , çok merak ettim sorunun ne olduğunu bilgi verirsen sevinirim.

servis durumu çözemedi. fabriya sorun bildirilip geri dönüş alınacak.

14.01.2016 at 16:31, arabalar :

Geçmiş olsun.

Mekanik değilde elektronik kontrol üniteleri ile ilgili olabilir. Hava aşırı soğukmuydu 

hava soğuk değil de sabah 10 sıralarında hava sıcaklığı 9-10 derece civarı oluyor ve gayet güneşli bir havaydı.hava soğuk olsa dahi bindiğimiz araçlar her türlü şartlara uygun yapılan araçlar rusya vs. ülkelerde kullanılan araçlar.soğuk ile alakalı bir durum olabileceğini tahmin etmiyorum..

ki servisten elektronik bir aksaklık olmadığı sorunun mekanik olduğu söylendi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Elazığ bayisi ile karşılıklı fesh ettiler, onların yapabilecegi bir şey yok maalesef [emoji17] sorun var derken onu kast etmiştir

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam sizin durumu Mazda Türkiye'ye sordum. Bugün 17:30 civarı arıza bilgisi ulaşmış, teknik koordinatör ilgilenecek. Henüz garanti Ekibinin bilgisi yok, pazartesi onlara ulaşır.

Endişe etmeyin, rahat olun :) çözülür sorununuz. İlgisizlik söz konusu değil .

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 dakika önce, fotifoti :

Hocam sizin durumu Mazda Türkiye'ye sordum. Bugün 17:30 civarı arıza bilgisi ulaşmış, teknik koordinatör ilgilenecek. Henüz garanti Ekibinin bilgisi yok, pazartesi onlara ulaşır.

Endişe etmeyin, rahat olun :) çözülür sorununuz. İlgisizlik söz konusu değil .

teşekkürler..umarım ilgilenilir ve sorun hallolur.

her girdiğim ortamda mazdayı tavsiye eden ve alınması gereken bir araç olduğunu ifade eden biri olarak U dönüşü yapmak istemiyorum.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...