Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Şanzıman Sorunu

goodpasture
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

stronic arizası yüzünden yeni kasa a3 sattım pazartesi mazda 3 alacaktım şu an vaz gectim. en azından bu konu aytılatılana kadar. tork konvertorlu sanzıman nasıl arıza veriyor 1 yılda hayret.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu arkadasimizin aracinin son durumu hakkinda bilgisi olan var mi?

Bizlerde arkadaşımızın bu sayfaya kadar yazdıkları kadar biliyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

30.01.2016 at 11:11, 6ahmet1 :

stronic arizası yüzünden yeni kasa a3 sattım pazartesi mazda 3 alacaktım şu an vaz gectim. en azından bu konu aytılatılana kadar. tork konvertorlu sanzıman nasıl arıza veriyor 1 yılda hayret.

Arkadaş mesaja da dönmüyor. Son durumu öğrenemedik. Ama münferit duruyor. bildiğimiz kronik bir sorun yok

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kusura bakmayın arıza nedeniyle aksayan işlerimin telafisi ve iş yoğunluğu nedeniyle son bir haftadır site ile ilgilenemedim.

Aracım geçen pazartesi şanzıman değişimi yapılarak tarafıma teslim edildi.aracın komple şanzıman değişimi yapılmış. bu seri üretim bir kaç araçta bu sıkıntının olabileceğini söyledi değişimi yapan usta. şanzıman içerisindeki bir parçanın aşınması sonucu oluyormuş bu durum. fabrika bunun farkındaymış ve sonraki üretimlerde bunu düzeltmiş(tamamen ikinci ağzın söylediklerini aktarıyorum). ancak benim aracım ile birlikte üretilen belli şasi aralığındaki araçlarda bu problemin olabileceğini de ekledi. bunların hangileri olduğu hakkında fikri yok. soruma net bir yanıt alamadım.

öte yandan ikame araç konusuna değinmeyeceğim böyle bir durum olduğunda aracınız mazda ise sıkıntı yaşayacağınız kesin.

sonuç olarak değişim tamamlandı aracıma kavuştum ilk bindiğim gün mutlu oldum ama eski tadının kalmadığını fark ettiğim için satılığa çıkardım..hayırlısı olsun.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Problem çözüldüğüne sevindim ama yaptığın açıklama ile içime kurt düşürdün, ben dsg ye bulaşmamak için vw den kaçıp mazda aldım eğer böyle bir şanzuman sorunu kronikleşirse yandık artık bekleriz nerde patlıcak diye

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

44 dakika önce, eshotcu :

Problem çözüldüğüne sevindim ama yaptığın açıklama ile içime kurt düşürdün, ben dsg ye bulaşmamak için vw den kaçıp mazda aldım eğer böyle bir şanzuman sorunu kronikleşirse yandık artık bekleriz nerde patlıcak diye

kronik bir sorun yok sadece bir grup üretimde bu durum var. sonrakilerde bu hata fark edilip düzeltilmiş zaten. benim aracım için gönderilen şanzıman da yeni üretim ve aşınma sorununun halledildiği bir şanzımandı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kronik bir durum gözükmüyor evet, fakat sizin aracınızda arıza çıkmasaydı problemli olan bu serideki aracınızın ne zaman arıza çıkaracağını bilmeden binmeye devam edecektiniz. Mazda bu durumun farkında ise bu seri üretimleri geri çağırıp aşınma sorunu için çözüm bulmalı.

Garantisi devam ederken arıza çıkardığı için şanlısınız değişti ve kurtuldunuz. Bu aracı satıp yine otomatik alacaksanız hiç satmayın bence, ama satıp manuel alacaksanız anlarım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yani biz şimdi risk altındayız öyle mi? aracın garantisinin bitmesine 6 ay var... 6 ay sonra satılık motion var haberiniz olsun şimdiden (:

bu arada büyük geçmiş olsun....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gecmis olsun kardesim sanzumani degisenlerin arasina hos geldin.. benim arabaminda sanzumani degisti keske degistirmeseydim calisma ses prensibi epey degisti hassas biri isen sat kurtul cekmeyen bilemez bu derdi kim ne derse desin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

08.02.2016 at 22:32, Les_Chevaliers :

Neden bu kadar korkuyonuz yaw. Çok fazla araçta olsa geri çağırırlardı bence.

Cok arac olmasına gerek yok. Madem ki hangi seri numaralı araçların ariza yapma ihtimali biliniyor. O zaman servise çağırıp degistirsinler sanzumanlarini. Markaya zarar vereceği kesin. Şimdi arkadaşımızin basina gelen üzücü olayi burdan okuduk ve herkesin içine kurt düştü. Acaba benim araba ne zman  bu sorunu yapacak diye düşünmeye başladı güveni sarsıldı. Bende mazda 3 almayi düşünen biri olarak benimde güvenim sarsıldı. Mazda japonya bunu duysa buna izin verecegini sanmıyorum. Tamamen mazda türkiye ile alakali bir durum ve markayı karalayan da insanlarda guvensizlige neden olanda yine mazda turkiyedir bana göre. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

20 dakika önce, Les_Chevaliers :

Arkadaşı referans gösterip mail atsak hangi seri nolu araçlar da var diye cevap dönerler mi?

Geri Türkiye Mazda'nın dönmeyeceği kesin.Duyumuma göre yeni kasa Mazda 3 lerdeki bu otomatik şanzıman sorunu ciddi boyutlarda ,çünkü daha sorununu keşfedemeyen ya da sorunu şimdilik ortaya çıkmayan araçlar ve sahipleri var.Meksika üretimliler sıkıntılı sanırım.Bu araçlar hataları bilindiği halde Türkiye ye mi gönderildi ya da diğer ülkelere  de mi gitti orası belli değil,çünkü yurt dışında şimdilik böyle bir sıkıntı yok.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Peki Meksika harici Japon üretimlerde karşılaşılmamış mı hiç? Şuana kadar bildiğimiz 2 kişi var sanırım değişen.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Madza Türkiye'nün tabiki bu konuda bir açıklama yapmasını beklememiz hakkımız.Umarım yaparlar ama diğer konularda olduğu gibi ketum pek yardımsever olmayan davranışlarda bulunurlarsa işimiz yine zor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...