Jump to content

2. Nesil Mazda 3 Bagaja Su Doluyor

yakomoz
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

aracım mazda 3 2011 impressive modeli arka stoplardan ve tamponun vidalarından su alıyordu ve stepne kısmını su dolduruyordu, kısım kısım bu su alımından dolayı paslanmalar var.bunla alakalı garanti kitapçığını kontrol ettim ve mazdalarda delinmezlik garantisinin 6 yıl olduğunu öğrendim ve servise gittim.aracımın kesinlikle herhangi bir kazasının olmadığını değişen parçasının bulunmadığını garanti kapsamında bunun yapılmasını istedim fakat garantinin 3 yıl olduğunu belirttiler bende delinmezlik garantisini servise okudum. bir araştırıp size dönelim dediler daha sonra garanti kapsamı dışında olduğunu söylediler bende durumun aciliyetine binaen 150 tl karşılığında bu sorunu serviste yaptırdım tekrardan paramı alırım düşünesi ile mazdayada konu hakkında mail atacağım daha önce bu delinmezlik garantisini işletebilen bir arkadaş varmı? Birde dipnot olarak arkadaşlar kontrol etmediyseniz hiç stepnenin orayı kontrol edin aracın su aldığını orayı kontrol etmediyseniz çok sonra farkediyorsunuz iş işten geçmeden kontrol edin.ayrıyeten mazdalarda kronik sorun heralde abimde de 2006 mazda var kasa farklı ama onda da aynı problem vardı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu 150-TL karşılığında nasıl bir işlem uygulayıp sorunu çözdüler. Yapılan uygulamanın şekline göre konuyu genişletirseniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, yusuf Dinç :

Bu 150-TL karşılığında nasıl bir işlem uygulayıp sorunu çözdüler. Yapılan uygulamanın şekline göre konuyu genişletirseniz sevinirim.

uygulama yaptırdıktan sonra suya dayanıklı kaliteli silikonlardan da birleşim yerlerine kullanmanı tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, yakomoz :

Stop lambasinin contalari eskimis ordan ve tampon vidalarindan aliyormus o vidalari degistirdi normalde 350 tl istemisti 150 ye anlastik.

Hayat Mazda (y)etkili servislerine guzel.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tampon vidalarından nasıl su alıyor anlamadım. Stopların arka kısmındaki o küçük yerden nasıl bagajdaki kumaş yerleri ıslatmadan stepneye ulaşıyor anlayamadım. Bazen servislerin koyduğu teşhisler abartı geliyor.Yada gerçekten kendi hayatlarını güzelleştiriyorlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yok orasi dogru kumasi kaldirinca suyun gittigi yol gozukuyor oralardan girdigi kesin ayriyeten vidalarin etrafinida iyice silikonladiklarini soylemislerdi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugün ben de kontrol edeyim dedim. Su birikintisi bulamadım ama bagajın üstüne karton koymuştum. sağ taraftaki kısmı su emmiş. Elimi lpg tankının altına doğru atmaya çalıştım, bir birikinti ile karşılaşmadım. Ama sanki çok yoğun şekilde yoğuşma varmış gibiydi. Sol tarafa ıslak mendili sürtünce de toprakımsı/çamurumsu renkte bir şeyler geldi. Destek olarak kullandığım siyah karbon kaplama ile kapladığım destek de yoğuşma varmış gibi damlalar vardı. Stoplardan gelen yerleri kontrol ettim kuru.

Yoğuşma mıdır bu nedirsizce?

received_10153894300348256.jpeg

received_10153894308613256.jpeg

received_10153894309168256.jpeg

received_10153894309268256.jpeg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

karton baya ıslanmış.bilemiyorum nerde yaşıyorsunuz? çok nemli bir yermi veya şöyle olabilir araç üzerinde kar varken bagajı açtığınızda içeri kar girmiş olabilir daha sonra eriyerek oraları nemlendirmiş olabilir.Size önerim bagajı iyice kurulayın ve daha sonra arabanın bagaj stopların oraya çokça su tutun daha sonra kuru bezle ıslanıp ıslanmadığını kontrol edin bu size fikir verir çok az bir sızıntı şeklinde aracınız su alıyor olabilir.birde aracın bagaj kapağının yüzeyinin hemen altını el feneriyle eğilerek kontrol edin paslanma başlangıcı olup olmadığını öğrenin. ve bu arızayı yaptıracaksanız kesinlikle servise yaptırın adamlar garantili yapıyor aksi takdirde diğer ustalar sadece vidaları değiştirmeden slikon yuyguluyor ve bu silikonlar stoplara lehimlenmiş gibi yapıyor ve stopları çıkarırken daha büyük hasar çıkarabiliyor.Ama bu hasar kesinlikle mazdalarda kronik.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, yakomoz :

karton baya ıslanmış.bilemiyorum nerde yaşıyorsunuz? çok nemli bir yermi veya şöyle olabilir araç üzerinde kar varken bagajı açtığınızda içeri kar girmiş olabilir daha sonra eriyerek oraları nemlendirmiş olabilir.Size önerim bagajı iyice kurulayın ve daha sonra arabanın bagaj stopların oraya çokça su tutun daha sonra kuru bezle ıslanıp ıslanmadığını kontrol edin bu size fikir verir çok az bir sızıntı şeklinde aracınız su alıyor olabilir.birde aracın bagaj kapağının yüzeyinin hemen altını el feneriyle eğilerek kontrol edin paslanma başlangıcı olup olmadığını öğrenin. ve bu arızayı yaptıracaksanız kesinlikle servise yaptırın adamlar garantili yapıyor aksi takdirde diğer ustalar sadece vidaları değiştirmeden slikon yuyguluyor ve bu silikonlar stoplara lehimlenmiş gibi yapıyor ve stopları çıkarırken daha büyük hasar çıkarabiliyor.Ama bu hasar kesinlikle mazdalarda kronik.

Safranbolu da yaşıyorum hocam. Baktım kapakta nemlenme göremedim. Aracımın üstünü karlı hayatta bırakmam. Araca girereken kapı kapak açarken içine kar düşmeyecek şekilde temizlerim öncesinde. Lpg var bana hala yoğuşma gibi geliyor ama bilemiyorum. İş garanti olsun diye stopları söküp kendim Mastik uygularım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...