Jump to content

Mazda CX-3 Kızdırma Bujisi

jackjoker
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

merhabalar.

cx - 3 de kızdırma bujisi ışığının yandığını hiç görmedim. ya denk gelemiyorum çabuk sönüyor ya da farklı bir çalıştırma metodu uyguluyorum bilemedim.

soru saçma olabilir ama bu kadar hızlı kaybolması enteresan. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

başta kızdırma bujileri olmak üzere,  sanırım her şey gelişti.  detaylı bir bilgim yok malesef dizellerde uzman değilim =(

yeni model dizellerde  motor soğukken 1sn filan yanıyor kızdırma lambası

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Yarım kontak yapınca kızdırma bujisi ışığı yanıp sönüyor. Direk marşa basarsanız işaret çıkmadan çalışıyor araç.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

28.02.2016 at 01:22, fotifoti :

Yarım kontak yapınca kızdırma bujisi ışığı yanıp sönüyor. Direk marşa basarsanız işaret çıkmadan çalışıyor araç.

ben arabayı aldığımdan beri daha kızdırma buji ışığını hiç görmedim :D

hemen çalıştırmam. önce yarım kontak yaparım sonra çalıştırırım. ona rağmen daha yandığını görmedim :D benim ki fabrikadan kızdırılmış ve yollanmış. sen her seferinde kızma denmiş :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben arabayı aldığımdan beri daha kızdırma buji ışığını hiç görmedim [emoji3]

hemen çalıştırmam. önce yarım kontak yaparım sonra çalıştırırım. ona rağmen daha yandığını görmedim [emoji3] benim ki fabrikadan kızdırılmış ve yollanmış. sen her seferinde kızma denmiş [emoji3] 

Kızma da yanında yat :) sizin araç garajda mı duruyor ? (Ben temizliğe devam)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Yüksek sıkıştırma oranı ve yüksek başlangıç yakıt basıncı ile ön kızdırma çoğu araçta - derecelerde birkaç saniyelik çalışıyor artık.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 8 ay sonra ...

Eğer aracınız otomatik ise frene basmadan start butonuna basarsanız araç yarım kontak çalışıyor ve bu tarz diğer araçlarda beklememiz gereken ışıklar yanıyor ve sönüyor. Tekrardan frene basıp butona bastığımızda Araç çalışıyor :D fakat direk frene basıp butondaki yeşil ışıklar yanınca basıyorsanız ara kontak olmadan araç direk çalışıyor :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yeni nesil dizellerde yanmiyor.Kizdirma bujisi isigi gordugum tek araba 300Td 94 model station bir Mercedes ti.Arkadasim isik sonene kadar bekliyordu havanin sicakligina gore 1 2 saniye sürüyordu sonmesi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 6 yıl sonra ...

Bu durumu bende fark ettim, Çözümü şu şekilde, özellikle soğuk havalarda bunu mutlaka yapın.

>> Frene basmadan start düğmesine 2 kere 1 saniye ara ile basın, 1. ilk kontak 2. kontak için. Bir süre bekleyin (yaklaşık 3 saniye) göstergelerde hava sıcaklığı derecesi gözükecek bir iki saniye kadar yanıp sönecek hava sıcaklığı derecesi sonra sabit yanık kalacak. O andan itibaren frene basın ekranda yeşil anahtar işareti yanacak 1-2 saniye böyle yeşil anahtar ışığı yanık bekleyin (araç çalışmak üzere olduğunu anlayacak ve ortam koşullarına göre gerekirse enjektör ısıtacak) ardından start tuşuna basıp motoru çalıştırın göreceksiniz ki ısıtma helezonlarının turuncu ışığı 1 saniyeliğine yanacak. Bunu yapmadan (yarım kontak ve frene basıp beklemeden) direkt frene basıp aracı çalıştırırsanız bu ışığı hiç görmeyebilirsiniz, araç daha ortam koşullarını algılayamadan aracı çalıştırmış oluyorsunuz.

Bu durum hava sıcakken çoğu zaman olmayabiliyor (ben hiç olduğunu görmedim sıcakken). Yani yukarıdaki adımları yapsanız da turuncu buji ısıtma ışığı yanmıyor. Ancak soğuk havada (4 derece ve aşağısı) bunu yaptığınızda özellikle sabah ilk çalıştırmada yandığını göreceksiniz. Bu sene Erzurum'da aracı kullanmaya başladığımda bunu fark ettim. Deneyerek buldum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...