Jump to content

Mazda 3'üm BRC'li Oluyor

hsgrn
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2015 Temmuz'da aldığım aracımla 6.5 ayda 15bin km yapınca lpg farz oldu. Aracı alırken bütçeyi aştığımdan yaptıramamıştım. Akşam üzeri bıraktım aracı yarın öğleden önce alacağım. Brc my 11 de karar kıldım,enjektörleri sessiz olduğu için. Simit tüpü beğenmedim, normal tank takılıyor. Umarım bir sorun yaşamadan kullanırım. Ayrıca sübapları korumak adına 3500 deviri geçince %25 benzin kullanacak şekilde kalibre edilecek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4000 ya da 4500 devir üstünde %100 benzinde çalışacak şekilde ayarlatmak yararınıza olacaktır. yol ayarının dikkatlice yapılmasına dikkat ediniz. hayırlı olsun.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4000 ya da 4500 devir üstünde %100 benzinde çalışacak şekilde ayarlatmak yararınıza olacaktır. yol ayarının dikkatlice yapılmasına dikkat ediniz. hayırlı olsun.

Devir-benzin dengesi yazılımla yapılıyor sanırım. Yarın gittiğimde talep edeyim bunu. Mantıklıymış. Yol ayarı dediğiniz nedir?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Erdinç, hayırlı olsun. Ne kadara takıyorlar artık bunları? 

2000 dediler peşin 1850 vereceğim. Gfi 1800 dedi 1600'e bırakırım dedi ama gfi enjektörler pek sessiz değil.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yol ayarı, yolda yapılan bir ayardır. aracın çeşitli sürüş koşullarında optimum gaz ayarının yapılmasını sağlar. rölantide yapılan ayar, yazılımdan anlamayan ustacıkların yaptığı hiç bir işe yaramayan subap yakmayı erkene çeken ayarcıktır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eskişehir'de kışın kısa mesafe gaz kullanma derim @hsgrn . Ben buraya gelene kadar sorunum yoktu, sonra motor yaptık 80binde. Soğuk bizim sübapları bozuyor. Dikkat edersen şikayet edenler de hep soğuk yerlerdendi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam hayırlı olsun. Bende düşündüm 10 ayda  20 bin yaptik :- anakarada bi yer takıyor- brc -fiyat aynı bunun yanında 3 yıl subap kaskosu yapılıyor 190/TL karşılığında ya da 100 bin hangisi önce dolarsa askıya aldım yaza doğru yaptıracagim. Sizin tecrubeleride paylasirsaniz yakıt tasarruf oranını vs seviniriz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Görmeyeli LPG işi baya gelişmiş, subap kaskosu ilk kez duydum duyunca hafiften dağıldım .) Yol ayarını da ilk kez duydum ve onda da ayar oldum. Enjektör sesi yapanı var yapmayanı var. Konu sahibi ark simit tüpü begenmediğini söylemiş, o fıçı görünümlü normal tüp te pek begenilecek gibi değil ama?  Tabi ki bana kalsa hiç LPG taktırmam. Fakat ekonomik diye her geçen gün daha cok kullanılan dizellere göre 100% daha temiz o da var. Zaten o yüzden hükümetler fiyatını ucuz tutuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

31.01.2016 at 14:31, revivo73 :

Görmeyeli LPG işi baya gelişmiş, subap kaskosu ilk kez duydum duyunca hafiften dağıldım .) Yol ayarını da ilk kez duydum ve onda da ayar oldum. Enjektör sesi yapanı var yapmayanı var. Konu sahibi ark simit tüpü begenmediğini söylemiş, o fıçı görünümlü normal tüp te pek begenilecek gibi değil ama?  Tabi ki bana kalsa hiç LPG taktırmam. Fakat ekonomik diye her geçen gün daha cok kullanılan dizellere göre 100% daha temiz o da var. Zaten o yüzden hükümetler fiyatını ucuz tutuyor.

simit tüp taktırınca bagaj tabanı 4 cm kadar yüksekte kalıyor ve straforla yükseltmek gerekiyor. hem stepne taşımak hem de bagaj tabanını 4 cm daha alçaltmak mantıklı gelmedi.stepnesiz yola çıkmayı da kendi adıma tedbirsizlik olarak düşündüğümden bu daha mantıklı geldi. lpg nin getirdiği fiyat ekonomisinin yanı sıra mecburen maruz kaldığımız şekilsiz tüp görüntüsü ve bazı eksiler var,haklısınız. Ama geçen fullemiştim ve bugün gaz aldım mesela 80'i şehir içi 280 km yol yaptıktan sonra, 60 tl gaz aldı (BP 2,19 TL) yaklaşık 21 kuruşluk bir karma tüketim söz konusu. Benzindeyken bu miktar 35-40 kuruş arasıydı. Kasko konusu da ruhsata işletmeden olmuyor ve benim muayeneye daha 18 ay var. o yüzden garanti belgemi aldım ama fatura ve projeyi sonra almak üzere anlaştık dönüşüm firmasıyla. yaza karar değiştirip işletedebilirim henüz emin değilim ne yapacağımdan. Teşekkürler yorumlarınız için

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4-5 parmak olan tank yüksekliğini, tank tabanınındaki stepne yuvasının ortasındaki tüksekleri vurdurarak çökerttirdim ustamda. Stepne yuvasının dibi dümdüz oldu, lpg tankını tekrardan koyduğumuzda yükseklik farkı 1 parmak civarına düştü. Tavsiye ederim herkese.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

31.01.2016 at 11:56, navim :

Hocam hayırlı olsun. Bende düşündüm 10 ayda  20 bin yaptik :- anakarada bi yer takıyor- brc -fiyat aynı bunun yanında 3 yıl subap kaskosu yapılıyor 190/TL karşılığında ya da 100 bin hangisi önce dolarsa askıya aldım yaza doğru yaptıracagim. Sizin tecrubeleride paylasirsaniz yakıt tasarruf oranını vs seviniriz.

bugün tam bir hafta oldu ve 650 km yol yapmışım bir haftada. araç kapalı garajda olduğundan kıştan çok etkilenmiyorum bu vesileyle @fotifoti me de selamlar eşliğinde cevap vermiş olayım. sabah arabayı çalıştırıyorum, garaj kapısını açıyorum. çocuklar arabaya inene kadar geçmese de sitenin kapısından çıkana kadar tüpe geçiyor. okulda araç dışarda duruyor ama mavi ışık devri 1200'e inince yüyürsem 100 metre sonra geçiyor gaza. ustama özellikle belirttim, erken geçip de zarar vermesin, vakti ne zamansa o zaman geçsin tüpe diye, öyle de yaptılar.

11 dakika önce, Mutlu Tekir :

4-5 parmak olan tank yüksekliğini, tank tabanınındaki stepne yuvasının ortasındaki tüksekleri vurdurarak çökerttirdim ustamda. Stepne yuvasının dibi dümdüz oldu, lpg tankını tekrardan koyduğumuzda yükseklik farkı 1 parmak civarına düştü. Tavsiye ederim herkese.

geçen hafta nerdeydin abijim sen? :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim bagaj arka stop contalarından su alıyordu, pazartesi baktırabildim. Dayson poliüretan mastik ile yaptı usta. Hemen ardından da bagaj su doluydu 3 parmak su dolmuş tankı çıkarttırınca farkettim. Paslanma olabileceğinden çıkarttırdım ve iyiki de çıkarttırmışım tankı. WD40 ile sökebildiğim pasları sildim.

Bir tanıdığım söylemişti bana bu yöntemi, uygulattım ben de. :)

3.jpg

2.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

DSC_0022.jpg

• Beğen 1