Jump to content

3. Nesil Mazda 3 İçin Uygun Lastik Ebatları

tuare
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

08.02.2016 at 15:55, tuare :

Aslında kışlık lastik bakıyorum. Ama bu ölçülerde lastik bulmak zor. Acaba başka boyutlar uyar mı diye düşndüm. Şu peynir ekmek gibi bulunanlardan :)

225 40 18 de yakıt tüketiminizde nasıl bir değişim oldu?

225-40-18 aldım sava eskimo 4 adet 1100 tl mis gibi lastik. Dunloplardan çok daha konforlu aynı zamanda dunlop gibi frene basınca hemen kızaklama yapmıyor. Yol tutuşu konforu çok iyi. İyiki michlein dunlop vs almamışım diyorum malum 2 binden aşşağı lastik yok bu markalarda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 hours ago, Navim said:

225-40-18 aldım sava eskimo 4 adet 1100 tl mis gibi lastik. Dunloplardan çok daha konforlu aynı zamanda dunlop gibi frene basınca hemen kızaklama yapmıyor. Yol tutuşu konforu çok iyi. İyiki michlein dunlop vs almamışım diyorum malum 2 binden aşşağı lastik yok bu markalarda.

Zahmet olmazsa aracın arkadan ve önden lastiklerle nasıl gözüktüğünü gösteren fotoğraf paylaşabilir misiniz? Bir de lastiğin janta nasıl oturduğunun fotoğrafını. Merak ettim doğrusu.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Slm. Üzerinde 215.45.18 var. Kenarlardan dönüşlerde kaporta sürtünme olmadı mı.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Göndereyim . Bende görünüşe dikkat ediyorum çok daha iyi oldu üstadim . Eski lastik ince uzun görünüyordu şimdi daha toplu duruyor yarın yollayim şimdi akşam net görünmez

Lenovo X2-EU cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Power 18" ve Reflex 16" Jant ölçüleri ve Orijinal Lastik Ebatları bu resimde mevcuttur...

58b09b5378b21_215_45_R18ve205_60_R16.thumb.jpg.2775c992c63827bf3cc6df92ab0f66fc.jpg

Bende servis ile görüşüp Kış Lastiklerimi PETLAS 225/40/R18 olarak aldım ve hiç problem çıkmadı. Yakıt bir tık yükseldi elbette. :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
‎07‎.‎02‎.‎2016 at 01:37, Zealot :

225 40 18   piyasada peynir ekmek gibi bulunur. takabilirsiniz.

aracınız yere birkaç milimetre yaklaşır. torkunuz ve gücünüz artar. memnun kalırsınız.

garantisi benim.

(conti sp5 - michelin pilot - pzero   gibi  süper spor lastik takarsanız, çok fark eder. hatta  aracınızı tanıyamazsınız. )

225 45 18 takabilirsiniz. piyasada peynir ekmek gibi bulunur. 

aracınız birkaç milimetre yükselir. tork ve gücünüz düşer. sessizlik artar. konfor artar. tüketim düşebilir.

225 ten geniş ebat takamazsınız. denemeyin.

@Zealotun tavsiyesine uydum. (225x40x18) Sıkıntı yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, Weya :

@Zealotun tavsiyesine uydum. (225x40x18) Sıkıntı yok.

lastik basınçlarınızın 32 nin altına inmemesine özen gösterin..    önler  32-33-  belki 34.       arkalar 32 .    

kapıda daha çok yazıyordu sanırm

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dediğiniz şekilde ancak siz yazınca aklıma bir soru geldi.

Lastik basınç göstergesi kaç psi ye inince uyarı veriyor ? Bilginiz var mı ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Just now, Weya said:

Dediğiniz şekilde ancak siz yazınca aklıma bir soru geldi.

Lastik basınç göstergesi kaç psi ye inince uyarı veriyor ? Bilginiz var mı ?

Kaydettiğiniz değerden 3-4 psi altına indiğinde uyarı veriyor. Önler 35 arkalar 33 bu arada. 215/45/18 lastikler için.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • 4 ay sonra ...

Merhaba....

2014 model aracım orjinal  215/45/18 Dunlop  lastikleri eskitmek üzere.... izmir'e olduğum için artık kış lastiği kullanmayıp yeni bir yaz lastiği ile devam etmek istiyorum...

Genelde kışlastiği sohbetleri buldum ama bu konuda forumda bir tartışma bulamadığım için buraya yazıyorum ( yerim yanlışsa yönlendiriseniz sevinirim )

Dunlop'tan memnun kaldım ama bulmak zor görünüyor... 

Yeni bir yaz lastiği alan, bir önerisi olan arkadaşım var mı?...

Fabrika ayarlarına sadık kalmak istiyorum aslında... taban genişletip sürtünme artırmak, yanak inceltmek de istemiyorum.. zaten stepne olmayışından dolayı sürekli bir endişe hali yaratıyor içimde...

Gerçi dağ taş patika taşlı yollarda da bu lastikleri kullandım sıkıntı yaşamadım....Bu nedenle Dunlop aramaya devam ediyorum... Hem böylece eski lastiklerden  bir tane yedek saklama şansımız da oluyor....

Sözün özü; 3. nesil mazdasında ilk lastikten sonra ikinci lastiğe geçen var mı? , ne yaptı merak ediyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

23 dakika önce, aattaa :

Yeni bir yaz lastiği alan, bir önerisi olan arkadaşım var mı?...

18" Ebat olunca her marka modelde bulunmadığı gibi. Bulunanda pahalı oluyor.

Falken markası bu konuda tam Fiyat=Performans lastiği diyebilirim.

Burada olduğu gibi SubaruClubTR'yide takip ediyor ve yazıyorum orada da. Bayağı bir Falken kullanıcı Subaru'cu arkadaşımız var.

Şu ana kadar lastikle ilgili kötü bir izlenim / hayıflanma duymadım.

Falken Japon markası olup, Ülkemizde Çankırı'da fabrikası vardır. Tüm Avrupa'ya burada üretilip dağıtıma çıkıyor.

Gönül ister Michelin Pilot Sport lastik ama... Bir Michelin fiyatına 2 tane Falken alınıyor diyebilirim

Bağlantısını paylaştığım siteden lastik yorum-karşılaştırma oylamalara bakabilirsiniz.

Falken ZE912 / ZE914 serileriydi sanırım..

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Falken/ZE914.htm

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 saat önce, İlhan :

18" Ebat olunca her marka modelde bulunmadığı gibi. Bulunanda pahalı oluyor.

Falken markası bu konuda tam Fiyat=Performans lastiği diyebilirim.

Burada olduğu gibi SubaruClubTR'yide takip ediyor ve yazıyorum orada da. Bayağı bir Falken kullanıcı Subaru'cu arkadaşımız var.

Şu ana kadar lastikle ilgili kötü bir izlenim / hayıflanma duymadım.

Falken Japon markası olup, Ülkemizde Çankırı'da fabrikası vardır. Tüm Avrupa'ya burada üretilip dağıtıma çıkıyor.

Gönül ister Michelin Pilot Sport lastik ama... Bir Michelin fiyatına 2 tane Falken alınıyor diyebilirim

Bağlantısını paylaştığım siteden lastik yorum-karşılaştırma oylamalara bakabilirsiniz.

Falken ZE912 / ZE914 serileriydi sanırım..

http://www.tyrereviews.co.uk/Tyre/Falken/ZE914.htm

bilgi için teşekkürler :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...
17 saat önce, Leopold :

Merhaba arkadaşlar araçtaki 215/45/18 lastik yerine 215/55/18 taktırsam uyum sorunu olur mu? 

en yakin lastik 1.36'lık değişim yüzdesiyle 225/45/18. 

https://kolayoto.com/lastik-uzmani/lastik-olcusu-hesaplama.html

buradan hesaplama yapabilirsiniz.

seçtiğiniz ebat 6.19 ile %3'lük tolerans değerlerini aşıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 6 ay sonra ...

Bende kışlık olarak eski sahibinden aldığım 225/40 r18 taktım. Hava basıncı sorusu benimde aklıma geldi. Normalde Önler 35 arkalar 33 basıyorduk şimdi kaç basacağız bilgisi olan var mı? Bu arada lastik markası taurus. İlk izlenimimde dunloplara göre daha yumuşak geldiler bana. Açıkçası kışlık oldukları için daha sert olur diye düşünmüştüm fakat daha konforlu geldi diyebilirim. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...