Jump to content

1. Nesil Mazda 3 Otomatik Aracımın 0-100 Verisi

Manjimurai
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaslar herkese merhaba,

1. Nesil 2005 otomatik Mazda 3'um için 0 dan 100 testi yapayım dedim. Sadece bir kere yaptım, ilk denemem sonuç nasıl çıkmış yorumlarınızı bekliyorum.

Kırmızı ışıkta on sıradan yarışa başladım, hava sağ ve soldan aşırı ruzgarliydi. Yol çok hafif rampa sayılır. Düz asfalt yol desek yanlış da olmaz. Ortaya çıkan sonuç bu;

Resim ekleyemedim mobil olduğum için. Biri ekler ise sevinirim :)

http://hizliresim.com/L1rpnV

Buarada Lpg ile yaptım testi.

L1rpnV.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10.02.2016 at 20:42, Manjimurai :

1. Nesil 2005 otomatik Mazda 3'um için 0 dan 100 testi yapayım dedim. Sadece bir kere yaptım, ilk denemem sonuç nasıl çıkmış yorumlarınızı bekliyorum.

Kırmızı ışıkta on sıradan yarışa başladım, hava sağ ve soldan aşırı ruzgarliydi. Yol çok hafif rampa sayılır. Düz asfalt yol desek yanlış da olmaz. Ortaya çıkan sonuç bu;

Havalar ısınınca daha güzel veriler gelecektir eminim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dizel otomatik c4 ile 12 saniye yapmıştım. Araç turbolu olduğu halde. Lpg li 2005 model bir araç için hemen hemen normal görünüyor gibi geldi bana. Manuel mod da daha iyi bir değer çıkar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mersin'de yaşadığınız için kışlık lastik kullanmadığınızı farz ediyorum. LPG ile benzin arasında ne kadar fark ediyor, onu da bir ölçebilir misiniz? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kalkışı nasıl yaptığınıza bağlı birazda. Aracın kondisyonu nasıldır bilemiyoruz belki de araca göre gayet iyidir. Çok bakımlı bir araca göre kötü bir değer... Tabi bunda rüzgarın etkisi, yolun rampa olması çok ciddi etkendir.Normalde 12-12.5 çıkması lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 hafta sonra ...

Merhaba,

Biraz yoğun olduğum için dönüş yapamadım kusura bakmayın. 1. Nesil Mazda 3 için 0-100 verisinin Manuel olanın 11,3sn. , otomatik olanın ise 12,4 sn. olduğunu öğrendim.

Benzin ile 13 sn. de 0-100 yaptım. Araca hiç müdahale etmedim, yol, rüzgar ve diğer koşullar için uygun bir zamanda deneme yaptım. Manuel kullansam daha aşağı bir değer vereceğine eminim. O yüzden LPG ile 15,6 sn.de bu hıza ulaşması normal gibi geldi bana. Aracı eşim kullandığı için daha sonra LPG ile bir türlü deneme şansım olmadı ama ilk fırsatta tekrar deneme yapacağım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10.02.2016 at 20:42, Manjimurai :

L1rpnV.jpg

bu cihazı ilk defa görüyorum,tam olarak ismi nedir?0-100 ölçmekten baska bir işlevi varmı?

çok güzel görünüyor,beğendım valla,ilginç bişeymiş,,

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

On 13.03.2016 at 10:43 PM, bosphoruss9 said:

bu cihazı ilk defa görüyorum,tam olarak ismi nedir?0-100 ölçmekten baska bir Hişlevi varmı?

çok güzel görünüyor,beğendım valla,ilginç bişeymiş,,

Hocam Double Din Multimedia cihazı kullanıyorum, onun ekranı aslında. Bu konuda detaylı sayılabilecek bilgiler verdim.;

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Bu da benim Mazda 3 sedan 2010 otomatik aracın LPG'de 0-100 ü.

Yolda hiç bir eğim yok.

12.20 s felan.

1. vites 60… 2. vites 110

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...