Jump to content

Mazda CX-3 Navigasyon İhtiyacı

Theugh
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

1 saat önce, mazdago :

Türkiye de tabiki

IMG_20160521_181931-1-1.jpg

2.100 TL verip servisten SD kart almadan çözdünüz, ama burada bizlerle paylaşmak istemiyorsunuz sanırım. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 hours ago, fdincTR said:

2.100 TL verip servisten SD kart almadan çözdünüz, ama burada bizlerle paylaşmak istemiyorsunuz sanırım. :)

Istanbul'da olan arkadaslar bana ozelden ulassinlar, yardimci olmaya calisirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

:) olayı çözen ben değilim sayfada paylaşıldı zaten bir sürü. Oradaki dosyaları indirin yaklaşık 12.8 gb dosya. Ondan sonra gerekli işlemler anlatiliyot

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 hours ago, Lupara said:

Telfona igo yukleyin daha iyi. Lisansli versiyon 40 lira.

Cunku Turkiye icin igo dan daha kullanislisi yok.

Artık trafik bilgisi göstermeyen navigasyonların bir işlevi kalmadı. Google Maps, Apple Maps, Yandex, Here Maps, Waze vb. dışındaki navigasyonlar malesef pek bir anlam ifade etmiyor. İstanbul ya da benzeri trafiğin büyük sorun olduğu şehirler için konuşuyorum tabiki. Mazdanın navigasyonu da aynı şekilde. Trafik sıkışıklığına göre rota belirlemedikten sonra bir esprisi yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar Mazda-3 için bende Navi olayını geçen sene çözdüm Rusyadaki bir arakdaşım vasıtasıyla, özelden ulaşanlara bilgi verebilirim. Bu arada Navigasyonun harita sağlayıcısı HERE Maps ve uygulamada bildiğiniz gibi NNG firmasının IGO uygulaması. Ancak Mazda 3 lerde navigasyon Türkçe değil(Türkçe seçtiğinizde İngilizse olarak yapılıyor sesli yönlendirmeler), halen ingilizce bunun böyle olmasının sebebi aldığınız SD-Card değil tamamiyle Mazda Connect de Türkçe Sesli dil desteğinin olmaması.

Navigasyon ise oldukça tatmin edici, ben şu ana kadar pek sıkıntı sıkıntı yaşamadım adres bulma konusunda, cep telefonundan veya harici bir cihazdan navigasyon kullanmaktan çok daha iyi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra ...
10 hours ago, aytekin041 said:

Konuyu çözen arkadaşlar bizede tarif edebilir mi ?

Son versiyonlarda çalışmadığını yazıyorlardı yurtdışı forumlarından. Ebay gibi yerlerden ucuza orjinal kart bulunabiliyor. Tavsiyem bu yolu incelemeniz. Ha yok illa ben şansınımı deneyeceğim diyorsanız forum içerisinde ve internette mevcut. Ararsanız bulursunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

MZD Connect ile akıllı cihazlar bağlanılıp Navigasyon olayı bu şekilde çözülebilir. 2200 TL'lik bir ihtiyaç olmadığı kanaatindeyim. Ayrıca dışarıdan getirtebilecek olanlar için SD Kartın Türkiye Versiyonu için olan ürün kodu: BMJ7. Eğer bu şekilde yurt dışından SD kart getirtebilecek olan varsa forumdaki üyelerede talep doğrultusunda getirtebilirler ise muhteşem olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

22.05.2016 at 19:54, Felixus :

Ancak Mazda 3 lerde navigasyon Türkçe değil(Türkçe seçtiğinizde İngilizse olarak yapılıyor sesli yönlendirmeler), halen ingilizce bunun böyle olmasının sebebi aldığınız SD-Card değil tamamiyle Mazda Connect de Türkçe Sesli dil desteğinin olmaması.

Sistem yazı dili bildiğiniz gibi Türkçe...

Ayrıca Mazda tüm mzd connectli modellerde navigasyon yönlendirme dili olarak Türkçe seçeneği mevcut ancak o zaman sesli komut sistemi Türkçeyi algılamadığı için kapanıyor. (Direksiyondaki konuşan adam tuşuna basınca orta ekranda ses desteklenmiyor yazıyor) Hatta navigasyon Türkçeye çevirilince sms ve epostalarınızı da Türkçe okuyabiliyor sistem. Telefon çaldığında açmanız konusunda da Türkçe anons yapıyor. Daha ne diyim...

Ve hatta ilerleyen günlerde navigasyon ve araç ortaklığında çalışacak bir sistem de devreye alınacak...

Tabela tanıma sistemi...

Bu arada navigasyonun dün Aralık 2016 harita güncellemesi çıktı. Güncellemek isteyenlere duyurulur...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 hours ago, okkko said:

Tabela tanıma sistemi...

Bundan biz de yararlanabilecek miyiz abi? Yoksa 2017 modellerde gelen tabela tanıma sisteminden mi bahsediyorsun?

Bu arada siz güncelleye durun, ben yandex, google devam. Avrasya tünelim bile var. :D Fotoları gece çektim biraz karanlık oldu.

3vvX9p.jpg

R11aJn.jpg

pXX7Rn.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

29 minutes ago, okkko said:

Kamera donanımı da eklendiği için sadece 2017lerde tabela tanıma sistemi

Bizim de var abi kameramiz. Sadece yazilim guncellemesiyle olabilecek seyler ama abiler yeni araba satma pesinde.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 dakika önce, Tarahumara :

Bizim de var abi kameramiz. Sadece yazilim guncellemesiyle olabilecek seyler ama abiler yeni araba satma pesinde.

Scbs ve ldws çalışma prensibi ve algılama açısı falan da değişiyor. Öndeki birsürü kamera ve sensör tek kameraya iniyor. Farklı bir kamera kullanılmış.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 8 ay sonra ...

mazda navigasyon sd kartıyla ilgili kesin net sonuca ulaştım orjinal türkçe ses canlı trafik bilgisi mevcut. ilgilenen arkadaşlara yardımcı olmaya çalışırım. profilimdeki gönderiyi inceleyebilirsiniz

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16.08.2015 at 16:13, Theugh :

Merhaba,

Navigasyon için ekstra 2200 TL istendi. Bu konuda bilgisi olan var mı? Araç içinde geliyor diye biliyordum. Büyük bir hayal kırıklığı yaşadım.

ebaydan bir arkdaşım getirte biliyor ve kendiside mazda3'ün yaklaşık 6 aydır kullanıyor ve gayet memnun , isterseniz onunla kontağa geçip bir adet getirtelim

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...
21.05.2016 at 23:29, fdincTR :

nasıl çözdünüz detaylı yazabilirseniz sevinirim? Bu internet üzerinde bulunan uzun PDF üzerinden mi yaptınız?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...