Jump to content

Kış lastiğini ne zaman taktırmalı ?

Burak
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar,

Kış lastiğini sizce ne zaman geri taktırmalıyım ? Hava sıcaklıkları bu hafta 10 derecelere kadar düştü ve yağmurlar başladı.

Ekim sonunu bekliyimmi yoksa bir an evvel taktırmakta fayda var mı ?

Kış lastiği olanlar, ne zaman değiştirmeyi düşünüyorsunuz ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• Yanıt 57
  • Oluşturuldu
  • Son yanıt

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

• Burak

6

• OveRMinD

5

• Selman

5

Bu Konuda En Çok Yanıt Verenler

Benim bildiğim kış lastiklerinin olayı belli bi sıcaklığın altında normal lastikler gibi sertleşmemeleri. Bu nedenle lastikçiden o "belli bir sıcaklık" değerini öğrenip hava sıcaklığı o sıcaklığa düştüğünde taktırmak lazım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim bildiğim kış lastiklerinin olayı belli bi sıcaklığın altında normal lastikler gibi sertleşmemeleri. Bu nedenle lastikçiden o "belli bir sıcaklık" değerini öğrenip hava sıcaklığı o sıcaklığa düştüğünde taktırmak lazım.

O sıcaklık 7 derece.. Henüz 7 derecelere düşmedi ama yakındır. Meteoroloji havaların daha da soğuyacağını bildiriyor. Ekim sonu gibi değiştirmekte fayda var sanırım .. Istanbul için konuşuyorum tabii..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sende hala ER30'lar mı var? Valla bence o lastikler vakti gelmesi beklenmeden değiştirilmeli, hatta daha da iyisi araba alındığı anda fazla kullanılmadan direkt lastikçiye gidilip yeni alınan lastikten mahsup edilmeli...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Haklısın Okan, araba güvenli derken bence lastikler yüzünden çok güvensiz bir hal alıyor. Geçen yıl da kış bitti, ben uzun süre kışlıklarla gezdim, askere gitmeden çok kısa süre önce yazlıkları takmıştım. Kışlıktan kalma alışkanlıklarla araba sürmeye devam edince de kayıp duruyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben bugünlerde değişmeyi düşünüyorum abi.Çünkü yokohamalar yağmurlu havada çok kayıyo aracın arka hemen kopuyo.Kışlıklar yağmurlu havada daha iyi yol tutuyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben o söylediğiniz er-30 olan lastiği kullanıyorum,ama söylediğiniz gibi bir şikayetim yok...gerçi öyle lastik performansını ölçecek bir sürüşte gerçekleştirmedim...bu memnuniyetimin altında bu da yatıyo olabilir...kullanmayada devam etmeyi düşünüyorum,onun için bu konuda bilgilerinizi paylaşmanızı ve sürüş tarzıyla ilgili tavsiyelerinizi öğrenmek istiyorum  :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

ben o söylediğiniz er-30 olan lastiği kullanıyorum,ama söylediğiniz gibi bir şikayetim yok...gerçi öyle lastik performansını ölçecek bir sürüşte gerçekleştirmedim...bu memnuniyetimin altında bu da yatıyo olabilir...kullanmayada devam etmeyi düşünüyorum,onun için bu konuda bilgilerinizi paylaşmanızı ve sürüş tarzıyla ilgili tavsiyelerinizi öğrenmek istiyorum  :)

valla benimde bi şikayetim yok 30 bin civarında arabam öle dediğiniz gibi bişe bende hissetmedim
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Akşit Abi merhaba :), ben ciddi rahatsızlık hissettim o lastiklerle ve 5000 km de değiştirdim, belki de fabrika hatası vardı bilemiyorum...

Seni yanındaki eleman ikna edemediyse değiştirmeye, benim için de çok zor bu neticeyi sağlamak... :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...