Jump to content

2.Nesil Mazda 3 Hb AT, Vites P Konumunda Bagaj Kapağı Açılmıyor.

hsgrn
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Bildiğiniz üzere 2. Nesil otomatik vites hb araçlarda bagaj düğmesi sadece vites P konumundayken açılır. Bugün benim bagaj kapağı açılmamaya karar verdi. Vitesi P konumundan çıkarmak için sağa doğru çektiğimdeyse direksiyonun alt tarafı ila göstergelerin alt tarafı civarı bir yerden bir "tık" sesi geliyor. Kontak takılı değilken bu ses gelmiyor. Sizce bu sorun vitesle alakalo mekanik bir sorun mudur yoksa elektriksel bir temassızlılk ya da şasi sorunu falan mıdır? Böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu hiç?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Muhtemelen p'yi algılayan bir müşür vardır :) servise gideceğinde haber et ben de geleyim :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bizim sedan manuel araçlarda da el freni çekili olması gerekiyor bagajın açılabilmesi için. Araca bindiğimde tüm kapıları kilitlerim sürücü tarafından, bu kilit aynı zamanda bagajıda kilitliyor. Bu konumdayken el frenini çeksen bile bagaj açılmıyor. Avm girişinde güvenlik bagajı kontrol etmek istediğinde açamamıştı bir keresinde. O gün bende eyvah dedim bagaj kilidi bozuldu..Ama sonra anlamıştımki kapıları kilitlediğim için açılmıyor.. :D

Otomatik ve hb araçlardaki çalışma prensibi nasıldır bilmiyorum ama..Bir ihtimal bendeki durum gibi olabilir diye paylaşmak istedim..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dışarıdaki buton iş görüyor mu?

Buton kontağı çıkarınca çalışmıyor. Kontak takılı ama araç çalışmazken çalıştığı oluyor, araç çalışırken çalışmıyor. O neyse de vitesin p den çıkarılırken sağa çekildiği ilk hamledeki ses beni daha çok korkutuyor.

Muhtemelen p'yi algılayan bir müşür vardır [emoji4] servise gideceğinde haber et ben de geleyim [emoji4]

Haberleşiriz. Foruma baktım böyle bi sorundan daha önce bahsedilmemiş. Egzantirik sorunlar beni bulur zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16 dakika önce, hsgrn :

Haberleşiriz. Foruma baktım böyle bi sorundan daha önce bahsedilmemiş. Egzantirik sorunlar beni bulur zaten.

Sen özelsin hocam :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aşağıdaki konu da seninkine benzer sanki.

Aşağıdaki konuyu mesajını alıntılamadan göstermiyor bu zalım tapatalk. O da oldu tepetaklak. okudum. Kutup başlarını bi söküp taksam mı ki?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

anahtar kontakta değilken araç kitli değilken bagajdaki buton işe yaramıyor, peki anahtar üstündeki bagaj tuşuna basılı tutunca da mı açılmıyor?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

anahtar kontakta değilken araç kitli değilken bagajdaki buton işe yaramıyor, peki anahtar üstündeki bagaj tuşuna basılı tutunca da mı açılmıyor?

Anahtarın üstünde bagaj düğmesi yok. 2 Düğmeli:Açma ve kapama. Kokpitte de bagaj açma tuşu yok. Velhasıl bagajı açmanın tek yolu bagaj kapağındaki küçük siyah buton. Artık hiç bir şekilde açılmıyor üstelik.[emoji25]

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

18 dakika önce, hsgrn :

Anahtarın üstünde bagaj düğmesi yok. 2 Düğmeli:Açma ve kapama. Kokpitte de bagaj açma tuşu yok. Velhasıl bagajı açmanın tek yolu bagaj kapağındaki küçük siyah buton. Artık hiç bir şekilde açılmıyor üstelik.emoji25.png

elektronik bir sistem sorununa benziyor. anahtarınız orijinal değil mi? benim anahtarda bagaj düğmesi de var. aracı kilitleyip kilidini açınca bagaj açmıyor mı? kombinasyon deneseniz. kontakta iken bagaj kilit motoruna elektrik geliyor, fakat kontakta değilken gelmiyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

elektronik bir sistem sorununa benziyor. anahtarınız orijinal değil mi? benim anahtarda bagaj düğmesi de var. aracı kilitleyip kilidini açınca bagaj açmıyor mı? kombinasyon deneseniz. kontakta iken bagaj kilit motoruna elektrik geliyor, fakat kontakta değilken gelmiyor olabilir.

denedim aslında. Kilitleyip açtım, araç kontakteyken denedim,kontağı çevirip denedim,arabanın içine bi arkadaş oturdu kapı üzerinden kilitleyip açtı,olmadı. Hatchback lerde üç düğmeli anahtar görmedim ben daha önce. Sizinki iyiymiş. 2010 Temmuz çıkışlı benim araç ocak çıkışlılarla bazı farklar var.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, Mehmet Özdemir :

aşağıdaki konu da seninkine benzer sanki.

P konum gösterge ledi ekranda yanmıyorsa muhtemel arıza benimkiyle aynı. Vites telinin kir/pas nedeniyle vites konum anahtarını yeterince itememesinden kaynaklanabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, hsgrn :

denedim aslında. Kilitleyip açtım, araç kontakteyken denedim,kontağı çevirip denedim,arabanın içine bi arkadaş oturdu kapı üzerinden kilitleyip açtı,olmadı. Hatchback lerde üç düğmeli anahtar görmedim ben daha önce. Sizinki iyiymiş. 2010 Temmuz çıkışlı benim araç ocak çıkışlılarla bazı farklar var.

Benimki sedan, böyle bir fark olduğunu bilmiyordum. Saçmalık gerçekten.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

vites p konumunda iken sürücü kapısını açman lazim..o zaman arka bagaj düğmesi aktif hale geliyo..can sıkıcı bi durum gercekten ozellikle avm girişlerin de sorun oluyo

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, unstabil :

vites p konumunda iken sürücü kapısını açman lazim..o zaman arka bagaj düğmesi aktif hale geliyo..can sıkıcı bi durum gercekten ozellikle avm girişlerin de sorun oluyo

Gerek yok :) El frenini çekersen açılır. @hsgrn'nin sistemde kirlenme var. Yada her neyse. Ben 2 kere esotoya gittim, 3. için onu bekliyorum :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Gerek yok [emoji4] El frenini çekersen açılır. @hsgrn'nin sistemde kirlenme var. Yada her neyse. Ben 2 kere esotoya gittim, 3. için onu bekliyorum [emoji4]

Gitmiycem servise hacım. Bagaj düğme swtich i bozulmuştur dediler. 390 Tl parça fiyatı. Sanayide kilitçi mesuta gittim 80 tl ye halloldu. Neden bozulur bilmem ama bana denk geldi işte.

Allah allah. ben de p konumunda olması yetiyor. Sedan mı sizinki?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 dakika önce, hsgrn :

Gitmiycem servise hacım. Bagaj düğme swtich i bozulmuştur dediler. 390 Tl parça fiyatı. Sanayide kilitçi mesuta gittim 80 tl ye halloldu. Neden bozulur bilmem ama bana denk geldi işte.

Allah allah. ben de p konumunda olması yetiyor. Sedan mı sizinki?

senin akün de bitmişti :D göze geliyon sen. Geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

senin akün de bitmişti [emoji3] göze geliyon sen. Geçmiş olsun

dünde sol camın otomatik kapanma özzelliği gitti. Programladılar bagaj düğmesini yaptıktan sonra. Basitmiş. Üç aşağı üç yukarı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 dakika önce, hsgrn :

dünde sol camın otomatik kapanma özzelliği gitti. Programladılar bagaj düğmesini yaptıktan sonra. Basitmiş. Üç aşağı üç yukarı.

sen gel de bir tavla atalım biz :D 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...