Jump to content

Mazda CX-3 Bakım Aralıkları ve Maliyetleri

mazdago
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Şimdi, weya :

Aracı satın aldığım arkadaş yaptırmış. Teknik olarak ben karşıyım yazılıma. Kahramanmaraşta da bunu orjinaline çevirebilecek bir yer olduğunu sanmıyorum. Eğer riski fazla değilse bu şekilde bineceğim. Var ise bir risk beni uyarır iseniz arayışa başlayayım

Şu an forumda yazılımla performansı yükseltilmiş ilk ve tek Dizel Mazda 3 kullanıcısısınız diyebilirim.

Daha önce Ankara'dan Serkan abimiz vardı, bir dönem o dizel Mazda 3'üne yaptırıp, kullananlardandı. Çok fazla detay belirtmemişti bu konuda ama, genel anlamda memnundu performans olsun, yakıt sarfiyatı olsun. Oda yanlış hatırlamıyorsam 144-148 Hp arası bir güce ulaştırmıştı.

Çok fazla performanslı, bol aksiyonlu sürüş tarzınız yoksa. Ve bu güç artışı işin ehli kişiler tarafından yapıldıysa pek sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum.

Güç artışı yapıldığı zaman, fren mekanızmalarıda revize ediliyor genelde. Malum güç artışı olunca, bu gücü de durduracak sistemde de revizyon gerekiyor.

Kontrolsüz güç, güç değildir...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 dakika önce, İlhan :

Şu an forumda yazılımla performansı yükseltilmiş ilk ve tek Dizel Mazda 3 kullanıcısısınız diyebilirim.

Daha önce Ankara'dan Serkan abimiz vardı, bir dönem o dizel Mazda 3'üne yaptırıp, kullananlardandı. Çok fazla detay belirtmemişti bu konuda ama, genel anlamda memnundu performans olsun, yakıt sarfiyatı olsun. Oda yanlış hatırlamıyorsam 144-148 Hp arası bir güce ulaştırmıştı.

Çok fazla performanslı, bol aksiyonlu sürüş tarzınız yoksa. Ve bu güç artışı işin ehli kişiler tarafından yapıldıysa pek sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum.

Güç artışı yapıldığı zaman, fren mekanızmalarıda revize ediliyor genelde. Malum güç artışı olunca, bu gücü de durduracak sistemde de revizyon gerekiyor.

Kontrolsüz güç, güç değildir...

Bende Ankaradan Murat isimli bir arkadaştan satın aldım aracı. Agresif bir sürücü olmaktan 35 yaşında vazgeçtim. Yakıt anlamında ise hiç matematik çalışmadım ama çok sık akaryakıt isyasyonuna uğrayanlardan değilim. Sadece rampa çıkarken herkesi arkada bırakmak hoşuma gidiyor.

Olur da bir sıkıntı yaşarsam burada paylaşırım.

bu arada Yeni den çıkıp Meraklı oldum ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi, weya :

Bende Ankaradan Murat isimli bir arkadaştan satın aldım aracı. Agresif bir sürücü olmaktan 35 yaşında vazgeçtim. Yakıt anlamında ise hiç matematik çalışmadım ama çok sık akaryakıt isyasyonuna uğrayanlardan değilim. Sadece rampa çıkarken herkesi arkada bırakmak hoşuma gidiyor.

Olur da bir sıkıntı yaşarsam burada paylaşırım.

bu arada Yeni den çıkıp Meraklı oldum ;)

Yazılım yaptıran abimizde 50'sine merdiven dayamış birisiydi. :fiuw:

Hayırlı uğurlu olsun.. 50 mesaj sınırını geçtiğiniz için forumun sohbet bölümü dahil her yerine artık ulaşabiliyorsunuz. :)

Şu anki aracınızın 114 Hp olanını hiç kullandınız mı ? Kıyaslama mukayese yapabiliyor musunuz diyeceğim ama..Zor ihtimal dimi ? :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda dan yardım alsanız daha rahat edersiniz. yaklaşık 6 ay önceki muhabbet olduğundan yanlış bir şey söylemek istemiyorum

Servise ilcedeki servis araciligiyla whatsup yardimiyla ulastik. Aracin yaziliminin guncellenmesi gerekiyormus. Forumda guncelleme ile ilgili birseyler var, bakalim kendim deneyecegim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

23 saat önce, İlhan :

Yazılım yaptıran abimizde 50'sine merdiven dayamış birisiydi. :fiuw:

Hayırlı uğurlu olsun.. 50 mesaj sınırını geçtiğiniz için forumun sohbet bölümü dahil her yerine artık ulaşabiliyorsunuz. :)

Şu anki aracınızın 114 Hp olanını hiç kullandınız mı ? Kıyaslama mukayese yapabiliyor musunuz diyeceğim ama..Zor ihtimal dimi ? :D

Ben kıyaslamadım üstat ama bizim Mümin kıyasladı. O da bizim üyemiz ama nickini bilmiyorum. benim araçta 3000d/d da 160 km/h gördü. kendi aracında 3000d/d da daha yüksek hıza ulaştığını söyledi ancak rakamı hatırlamıyorum. hp ile km/h doğru orantılı olduğunu düşünmüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16 dakika önce, weya :

Ben kıyaslamadım üstat ama bizim Mümin kıyasladı. O da bizim üyemiz ama nickini bilmiyorum. benim araçta 3000d/d da 160 km/h gördü. kendi aracında 3000d/d da daha yüksek hıza ulaştığını söyledi ancak rakamı hatırlamıyorum. hp ile km/h doğru orantılı olduğunu düşünmüyorum.

@cothcu arkadaşımızla tanışıyorsunuz demek. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@weya Said abi burda mısın , abi sen olayı ters anladın sanırım. 

Seninle konuştuğumuzda sen yazılım olduğunu söylemiştin aracında. Bende ararı olur görüşündeydim, benim aracı almadan önce senin aracı denemiştim hatırlarsan.  O zaman senin araç 6. vites 3000 devirde 140 görmüştü, aynısını benim araçla Antep 'ten gelirken yapmıştım, 160 ı görmüştüm.

Demek ki yazılım iyi birşey değilmiş. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Servise ilcedeki servis araciligiyla whatsup yardimiyla ulastik. Aracin yaziliminin guncellenmesi gerekiyormus. Forumda guncelleme ile ilgili birseyler var, bakalim kendim deneyecegim.

Bıyıklı beyaz saçlı bir servis Müdürü vardı mepazda. Hala duruyor mu?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bıyıklı beyaz saçlı bir servis Müdürü vardı mepazda. Hala duruyor mu?

Evet duruyor. Bu arada guncellemeyi kendim yaptim, 56.00.511 surumunu yukledim anahtar isareti gitti. Sanirim yanmicak, arada yaniyodu once.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet arkadaşlar bugün aracimi servise goturduum. Biliyorsunuz basima bir suru şey geldi bugün kartal dan çıkıp damlaya gittim. Giderken yeni birşey daha farkettim araç sağa çekiyor. Neyse gittin anlattım durumu böyle böyle sagolsunkar hiç ilgilenmediler sanki ilk defa arac kullanıyor musum gibi bana öğüt verdiler. Birincisi o yakıt pompası garantiye gore 30 gün içinde değişmesi lazım hanı ne oldu dedim kem kum mazda gönderme di bilmem ne falan neyse onu gectik direksiyonu en sağa çevirince tak diyebses geliyor solda gelmiyor dedim gösterdim normalmis her araba da varmış direksiyon mili solda olduğu için soldan ses gelmez sağdan gelirmiş allah aşkına cx-3 olan biri denesin direksiyonu en sağ ile sol a cevirsin iki taraftan da aynı ses geliyor mu bizim test aracimizda aynı dedi. Neyse dedim diye araç sağa çekiyor dedim aracın rot ayarı bozulmuştur ama garantiye girmez dedi bi yere carpmissin dedi bubaracin rotu kendi kendine bozulmaz dedi ben yalancı oldum sanki aracın tekerini bi yere carpmadigim gibi daha bir çukur veya tümsek gormus araba değil. Ona da neyse dedim araca olan guvenim sarsıldı iade istiyorum dedim onu da mazda Türkiye ile gorusun deyip şut u yedim :) şimdi de ovalida etli ekmek yiyorum :):)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, mazdago :

Evet arkadaşlar bugün aracimi servise goturduum. Biliyorsunuz basima bir suru şey geldi bugün kartal dan çıkıp damlaya gittim. Giderken yeni birşey daha farkettim araç sağa çekiyor. Neyse gittin anlattım durumu böyle böyle sagolsunkar hiç ilgilenmediler sanki ilk defa arac kullanıyor musum gibi bana öğüt verdiler. Birincisi o yakıt pompası garantiye gore 30 gün içinde değişmesi lazım hanı ne oldu dedim kem kum mazda gönderme di bilmem ne falan neyse onu gectik direksiyonu en sağa çevirince tak diyebses geliyor solda gelmiyor dedim gösterdim normalmis her araba da varmış direksiyon mili solda olduğu için soldan ses gelmez sağdan gelirmiş allah aşkına cx-3 olan biri denesin direksiyonu en sağ ile sol a cevirsin iki taraftan da aynı ses geliyor mu bizim test aracimizda aynı dedi. Neyse dedim diye araç sağa çekiyor dedim aracın rot ayarı bozulmuştur ama garantiye girmez dedi bi yere carpmissin dedi bubaracin rotu kendi kendine bozulmaz dedi ben yalancı oldum sanki aracın tekerini bi yere carpmadigim gibi daha bir çukur veya tümsek gormus araba değil. Ona da neyse dedim araca olan guvenim sarsıldı iade istiyorum dedim onu da mazda Türkiye ile gorusun deyip şut u yedim :) şimdi de ovalida etli ekmek yiyorum :):)

Hiç hoş bir servis ciddiyeti değil.İlgisiz alakasız olmaları üzücü bir durum.Hocam aracı aldığınız servise mi gittiniz?İsterseniz başka ilgili servise gidin.İstanbul mazda servislerini bilmem anlamam ama mazda Evo iyi diye duydum başka servisde olabilir.İstanbulda yaşayan mazda sahibi arkadaşlar daha iyi bilgi verebilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öyle gözüküyor artık cx-3 u olan biri deneyebilir mi acaba

21cfdd20b1af5aedbc70e262d68a647e.jpg

Hepimizde aynı . Direksiyon asla tam sağ tam sol yapıp zorlanmaz . Direksiyon motorunu da yorarsın. Kutuyu da bozarsın vs. Tam dönüşlerde ses gelmeyecek şekilde çevirsen daha iyi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öyle değil tam Anlatamadım :) direksiyonu sola kiriyorum en sonuna kadar dönüyor ya bittiği yerde normal duruyor artık ama sağ tarafa çevirince iki demir birbirine carbar gibi duruyor sanki arada bi lastik kopmista demir demir demire vurur gibi. Eski aracim golf da öyle birşey yoktu. Servis mazda da var bu dedi beni mi kekledi ama bizde de var dediğine gore servis elemanı haklı mazda da böyle sanırım :) ama babamın eski aracı mazda idi onda öyle birşey yoktu benim aracın direksiyonu da bozuk ama iade meselesini konuşunca servis o öyle deyip gecistirdi bence birine denk gelir sem soracam da maşallah öyle bir araç ki benden başka kimse görmedim cx-3 den sonra piyasaya giren arabalardan bile bir suru görüyorum ama bundan göremiyorum hic

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yanık kokusu konusu vardı, o konu ile ilgili mazda servisinde herhangi bir araştırma oldumu? yoksa koku olayı kendiliğindenmi bitti. direksiyondaki ses normal değil, aracınızın sağa çekme olayı muhtelemelen direksiyon sesi ile ilgili bir durum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ben denedim öyle bir ses yok 

Direksiyonu Cevirik tutun gelir :) tam

Sağ yapıp asılacaksınız biraz daha. O şekilde bir park hareketi deneyin gelir. Direksiyon motor sesi de değişir ben duymasam da :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bugün cx-3 u olan biri denk geldi söyledim baktım aracına o ses o aracda yok benimkinde var ama servis bunu kabul etmiyor başka servise goturuvem yanık kokusu için bakmadilar bende dedim kamera benim servise geldiğini çekti size söylüyorum sizde biseybolmaz diyorsunuz bisey olursa karismam dedim çıktım mazdanin neden satmadiginj şimdi anladım bizim ekip araçları Doblo servise götürünce hemen yapıyorlar anında 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...