Jump to content

Mazda CX-3 Park-Far-Yağmur Sensörü ve Geri Görüş Kamerası

mazdago
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar bir arkadaş kendi çabaları ile geri gorus kamerası takmış yaptığı açıklamada zaten bu araçlarda hat kablosu çekili sadece kamerayı takmak gerekiyor dedi. Benim aracimda park sensoru yok şimdi dusununce servisinde akuden kablo çekip bilmem neler yapıp sensor takilacagini sanmıyorum aracda zaten sistem hazır sadece cihazı takmak gerekiyor. O arkadaş eBay dan 11 dolara kamera almış ve kendi takmış ben aynı kamerayı para vermeden taktirdim ama servis o kamera sisteminin 1100 lira olduğunu söylemişti. Benim aracda far ve yağmur sensoru de yok bu camın ustundekiker acaba o sistemin  parçaları da sadece sensoru mu takmak gerekiyor yoksa bunlar şehir için fren desteğinin sistemini. Kitapçığa baktım hepsini burada gösteriyor senatörlerin.

IMG_20160309_181429-1-1.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yağmur sensörünü servise sormak lazım. Her parça sonradan takılmıyor. Kamera liste fiyatı öyle 1100₺, kendin halledersen başka :) forumda Mazda 3'e kamera montajı konusu var, aynı mantık.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12 hours ago, mazdago said:

Arkadaşlar bir arkadaş kendi çabaları ile geri gorus kamerası takmış yaptığı açıklamada zaten bu araçlarda hat kablosu çekili sadece kamerayı takmak gerekiyor dedi. Benim aracimda park sensoru yok şimdi dusununce servisinde akuden kablo çekip bilmem neler yapıp sensor takilacagini sanmıyorum aracda zaten sistem hazır sadece cihazı takmak gerekiyor. O arkadaş eBay dan 11 dolara kamera almış ve kendi takmış ben aynı kamerayı para vermeden taktirdim ama servis o kamera sisteminin 1100 lira olduğunu söylemişti. Benim aracda far ve yağmur sensoru de yok bu camın ustundekiker acaba o sistemin  parçaları da sadece sensoru mu takmak gerekiyor yoksa bunlar şehir için fren desteğinin sistemini. Kitapçığa baktım hepsini burada gösteriyor senatörlerin.

Fotoğraftaki sensörler yağmur far sensörü değil kamera bildiğim kadarıyla. Güvenlik donanımları için kullanılıyor. şerit takip, otomatik fren gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracim motion paket yanı far yağmur sensoru yok serti takip yok kor nokta yok sadece şehir içi fren desteği var hadi diyelim biri fren sisteminin sensoru diğer ikisi ne bi turlu anlayamadım :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...
10.03.2016 at 10:29, mazdago :

IMG_20160309_181429-1-1.jpg

Merhaba,

Arka bagajda bulunan 18'lik sokete nasıl bir bağlantı yaptınız detaylı anlatabilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...
3 saat önce, MetehanB :

Merhaba,

Almak istediğim araçta kör nokta sensörü yok. Ben takmak veya taktırmak istesem nasıl yapabilirim ? Yedek parçası bağlantısı vs. 

Sonradan kör nokta sistemini eklemek basit değil. Arka tamponlara iki tane sensör, kör nokta ışıklı iki tane yan ayna, kör nokta modülü ve gerekli kabloları temin edip bağlamanız gerekiyor, ardından canbus hattına mödülü tanıtıp kodlamanız gerekiyor. Kısacası bu özelliği çok istiyorsanız, bu özelliğe sahip bir modeli almanızı tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...