Jump to content

Yeni Mazda 3 SkyActiv Karşılaşılan Arızalar

Misafir
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

16000km de bir yılını yarın dolduracak bizim yavrucak. Ön konsolun farklı yerlerine ve mesela ekrana hafif bastırınca gıcıktı sesi geliyor. Aracın plastik parça setleme noktalarını iyileştirme ve desenlerini değişmesi gerekiyor bence. Gerçi bu durum bi beni rahatsız ediyor ailede :)

Onun dışında çok şükür bir problemimiz yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

18bin de 1 yılı doldu dolacak 20 gün var :) Motorda şanzıman da maşallah hiç bir problem yok. Yalnız 2 şikayetim var :)

1- silecek sezgisi ile ilgili, kuru hava da bile bazen abuk subuk çalışıyor silecek , hatta bununla ilgili bir konu açmıştım. 6 ayı dolmadığı için servise götürüp de gösteremedim.

2- Dikiz aynası titriyor. Bunu anlatmanın en kolay yolu, ayarlayıp bıraktıktan sonra aşağı ve yukarı çok hafif de olsa sallayabiliyorsunuz. Konumu değişmiyor dikiz aynasının ama bir boşluk var.

Başka da çok şükür problem çıkarmadı bana. 

Keyifli ve güvenli sürüşler :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15.03.2016 at 09:43, Mercan :

ikincisi ise tam sola kırınca bir vuruntu geliyor. Oraya da ek bir parça takılıp çözülüyormuş. 

53.000 km. 2014 model

50.000'de ön konsoldan bozuk yollarda rahatsız edici bir "zırıltı" geliyordu bir de Mercan'ın bahsettiği tam sol dönüşteki tıkırtı geliyordu. Servise bıraktım, konsoldan gelen sesi çözdüler, tam solda gelen ses için de parça sipariş edip sizi arayacağız dediler. bir de üzerine patlak sağ arka stop ledini değiştirip para almadılar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14.03.2016 at 17:44, emregc :

Bostancı sanayinde elektronikçilerin önü Range Roverlar ile dolu,  ekranları yanıp sönüyormuş, yeni modellerin içine su  giriyormuş, aman  evlerden dışarı ... Ama bu tabiki Range alacakların fikrini değiştirmiyor, kimsede satışa çıkartmıyor aracını

İnş bir gün Mazda da büyüteç ile kusur aranmayan markalar arasında yer alacak, bu kadar pöjo yu röno yu didikleselerdi yanmıştı markalar, az yakması, 2.el piyasasının  olması tüm kusurları kapatıyor bizim vatandaşın gözünde...

İzmir' de de 3. sanayide dikkatimi çeken bir durumdur bu , Range Rover' lar çok fazla var , motor ve elektronik  tamiriyle uğraşan dükkanların önünde bir dolu Range Rover var . Eskileride var ama bir çoğu on yaşında bile değildir, hep yeni tipler . Ulaşabileceğim fiyattaki modellerini çok isteyipte almaya cesaret edemediğim, hangi tanıdık tamirciye sorsam uzak dur dediği bir markadır .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

25 binde bujileri değiştirmiştim.... Yolda giderken birden bire arıza ışığı yandı ve erteesi gün servise gittim hemen... Sorun bujilerde çıktı çok fena kirlenmişti... Hemen değişimi yaptılar... Sebep ise kalitesiz yakıt kullanımı... Ukraynadaki yakıtlar gerçekten berbat.... Onun için en pahalı satan istasyondan alıyorum bu olaydan sonra... Araçta arıza ışığı yanmasaydı ve ben biraz daha öyle gezseydim çok büyük masraf çıkarabilirdi... 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Geçen hafta 60 bin bakımı için gittim (Halbuki km daha 55 binde ama yağ değişimi için 1 yıl dolmuş) motor üst kapağının arkasında yağ gördüler...

Sanki böyle püskürtme şeklinde... Dedilerki motor üst kapağındaki fitil eskimiş oradan yağ atıyor dışarı... Hemen fotoğraf çektiler tutanak tutuldu garanti için...

Haber vereceğiz dediler... Şu anda beklemedeyim... 2 yıllık araçta böyle bir problem olması çok garip geldi bana aslında... 

bD1Z9d.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam senin memleket sakat :) oranın benzini de yağı da bir değişik galiba. Yine garanti var da sana masraf çıkarmıyorlar. Üst kapak contası 60binde yağ atmaması lazım. Yağ eksiltme yapıyor mu?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Valla 1 yıldır açıpta bakmadım hiç yağ ne durumda diye... Ben zaten 60 bin olmasını bekliyordumki servisten aradılar 1 yıl geçti en son bakımdan sonra diye... Garantiden değiştirecekleri henüz belli değil servis ana bayiden haber bekliyor bende servisten [emoji12][emoji1]

Sent from my iPhone using Tapatalk

Benzin zaten berbat en iyi markadan alıyoruz oda kalitesiz çıkıyor... 60 bin bakımında bujilerede baktırdım kirlenme başlamış... Halbuki 25 binde değişmişti bujiler... Ukrayna işte 3.dünya ülkesi muamelesi yapıyorlar...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, sergio_01 :

Valla 1 yıldır açıpta bakmadım hiç yağ ne durumda diye... Ben zaten 60 bin olmasını bekliyordumki servisten aradılar 1 yıl geçti en son bakımdan sonra diye... Garantiden değiştirecekleri henüz belli değil servis ana bayiden haber bekliyor bende servisten emoji12.pngemoji1.png

Külbütör kapağı yağ sızdırmış gibi. Conta özel şartlardan dolayı özelliğini kaybetmişse tam sızdırmazlık sağlayamıyordur. Eğer böyle durum varsa yağı düzenli olarak kontrol edin.Olmadık bir yerden sızıntı başlar ve gözünüzden kaçarsa motorun yağ lambası yanar bir gün. Zaten soğuk aşırı falansa motoru yağsız bırakıp fazla zarar görmesine sebep olursunuz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16 saat önce, sergio_01 :

Geçen hafta 60 bin bakımı için gittim (Halbuki km daha 55 binde ama yağ değişimi için 1 yıl dolmuş) motor üst kapağının arkasında yağ gördüler...

Sanki böyle püskürtme şeklinde... Dedilerki motor üst kapağındaki fitil eskimiş oradan yağ atıyor dışarı... Hemen fotoğraf çektiler tutanak tutuldu garanti için...

Haber vereceğiz dediler... Şu anda beklemedeyim... 2 yıllık araçta böyle bir problem olması çok garip geldi bana aslında... 

bD1Z9d.jpg

@okkko bey sizce bu durum garanti kapsamına girermi ? Bu parçayı garantiden değiştirilermi acaba...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Garanti konusunda uzman değilim ama genel manada; sizin günlük kullanımınızdan kaynaklanmayan yıpranmalar, aracın kontrol ve bakımlarının düzenli olduğu durumlarda garantiye girer. Ama bu durumun detaylarıyla incelendikten ve değerlendirdikten sonra garanti politika ve prosedürlerine göre birşey söylemek mümkün olabilir. Sonuçtan bizi de haberdar edin, biz de öğrenelim...

Bu arada kullanımda endişe edilecek birşey yok. bu kadar sızdırma veya diğer tabirle biraz fazla terleme ile yağ eksilip de motor yağsız kalmaz. Ama siz yine de tedbirli davranıp kontrol edebilirsiniz yağı...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14.03.2016 at 12:38, eshotcu :

sol ön kapı civarı kısık bir seste cızırdamada benden geliyor kaç kişiye dinlettim duyamadık diyor ben mi takıntılıyım anlamadım

Sanırım aynı sıkıntı bende de var. Hatta aracı Mersin'den ilk aldığım andan itibaren var. Otobanda fark etmiştim. Şehir içinde duyulmuyor ama pürüzlü bir yolda tekrar işitilebiliyor.

Sanki kapı içinde bir kablo, sarsıntı sebebiyle iç saca rastlansal olarak dokunup duruyor gibi bir ses...

14.03.2016 at 11:15, AreY :

camlar 3-5 cm açıkken de çıt çıt sesi geliyor

Sanırım bu da var bende. :D Sürücü camı hafif açıkken, aracın doğal titreşiminden kaynaklı bir ses ürüyor camda. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ön konsolun solundan hafif engebeli yolda çıt diye ses geliyordu. Sonralarında kesildiğini zannetmiştim. Hatta @İlhan bey, kesilmemiştir o , senin kulağın alışmıştır demişti. Haklı çıktı :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Konsoldan gelen çıtlara pek takmıyorum. Trim sesi denilen şey değil midir o? Eğer öyleyse, araç hareket etmiyorken de bir yerlere bastırdığınızda o tip sesler duymak mümkün.

Özellkile ortadaki ekranın önündeki bölgeye biraz basınç uygulayınca geliyor benden, ki normal karşılıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Araci alali 17 ay oldu coksukur sikinti cikarmadi garantiden bi kac parca degistirdiler arka koltugumu degistirdiler yanliz boya konusu sikintili kirmizi renk tutturulamiyo benim 3 . Ye camurluk degistiriyolar genede rengi tutmuyo

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

23.04.2016 at 21:30, Faruk ozturk :

Araci alali 17 ay oldu coksukur sikinti cikarmadi garantiden bi kac parca degistirdiler arka koltugumu degistirdiler yanliz boya konusu sikintili kirmizi renk tutturulamiyo benim 3 . Ye camurluk degistiriyolar genede rengi tutmuyo

Arka koltuğunuzu neden değiştirdiler acaba ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

25 Nisan 2016 at 09:35, sergio_01 :

Arka koltuğunuzu neden değiştirdiler acaba ?

Arkakoltuk kenarinda kalma vardi bosluk gibi degistirdiler duzeldi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 hours ago, Faruk ozturk said:

Arkakoltuk kenarinda kalma vardi bosluk gibi degistirdiler duzeldi

Benim aracta da ayni durum var. Araci aldiktan kisa bir sure sonra farkettim. Arka koltuklarin kenarlari oturmuyor. Ancak bayiye gittigimde tum araclarin ayni sekilde oldugunu farkettim. Yani koltugun dizaynindan kaynaklanan bir hata. Sonradan koltuk malzemesini ve dizaynini degistirdilerse bilemem tabi. 

Yalniz sizin koltugu yenisi ile degistirdiklerine emin misiniz? Bununla ilgili bir servis bulteni (numarasi 09-024/14) var. Asagidaki linkte ekledim. Bulten deyince cok teknik bir sey degil yalniz :) Bildigimiz cirt cirt bant (velcro) ile koltugun kenarlariinin sabitlenmesi gerektigini anlatiyorlar ekli dosyada :) Sizin koltuga da ayni pansumani uygulamis olabilirler mi :)

https://drive.google.com/folderview?id=0BzNle9HJCjUOfmQ2T1QtaVozZ2FFVmZWOWdzM2o0clk4QWtVQkFIRXBDemhmUDZFczM4Qms&usp=sharing

09-024_14.pdf

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Haklisiniz yazmayi unutmusum prosudur geregi cirtcirt yapildi fotolandi ve musteri kabul etmedi dendi japonyaya ordanda 3-4 gun sonra cevap geldi koltugun degisimine gidildi 10 gunde onu bekledim ve degistirildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

23.04.2016 at 13:32, Devrim Babacan :

Konsoldan gelen çıtlara pek takmıyorum. Trim sesi denilen şey değil midir o? Eğer öyleyse, araç hareket etmiyorken de bir yerlere bastırdığınızda o tip sesler duymak mümkün.

Özellkile ortadaki ekranın önündeki bölgeye biraz basınç uygulayınca geliyor benden, ki normal karşılıyorum.

Aslında çok kulak kabartıldığında tüm araçların şurasından burasından bahsettiğimiz bu uygunsuz bağlantı yada uygunsuz malzemelerin çıkarttığı sesler gelebiliyor. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...