Jump to content

2017 de Mazda 3 e Makyaj Geliyor

İlhan
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Makyajlanacak 2017 Mazda 3’ten ilk fotoğraflar geldi. Modelin ön kısım tasarımı yenilenmiş ve elektronik park freni özelliği eklenmiş.

Mazda 3 Makyajlanıyor

Mazda kompakt model ailesini güncellemeye hazırlanıyor. 2017 Mazda 3’ün dış cephesi yeni tampon, farlardaki hafif değişiklikler, panjur kısmı ve yeni sis lambası yuvaları ile şu anki modelden farklı görünüyor. İç kabin ise şu anki modelle büyük ölçüde benzer. MZD Connect ekranı ve üç kısımlı kontrol paneli devam ettiriliyor. Daha ince kollara sahip direksiyon gibi yenilikler de var. 2017 Mazda 3’ün orta konsolu revize edilmiş iki bölgeli klima kontrolü düğmesi ile geliyor, bu da Mazda 6 ve Çin’e özel Mazda 3’teki sistemi hatırlatıyor. Bunun yanı sıra Mazda CX-5’teki gibi bir elektronik park freni, orta konsola yakın Commander Control ünitesi ve vites kolu gibi önemli değişiklikler de var. Sonuç olarak koltukların arasındaki bölümde kayar kapaklı ilave bir depolama alanı elde edilmiş. Kol koyma yeri/depolama kutusu da aynı amaçla yeniden tasarlanmış.

2016-Mazda-3-facelift-c1.jpg

2016-Mazda-3-f2.jpg

2016-Mazda-3-facelift-12.jpg

Kaynak

Tüm haberi görüntüle

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi olmuş. Orta konsol daha ferah, ön konsol tasarımı zaten güzeldi. Ön tampon da lexus gibi olmuş. Bayıldım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Daha güzel olur inşallah değişiklerler ama 2 senelik bir modele yapılan makyajı hiç bir zaman onaylamadım ben. Bir akrabamız geçen hafta Skoda Bayisine gitmiş yeni Superb ile ilgili bilgi almaya, adamlar 6 sene kasa değişmeyecek demişler. Bence böylesi daha güzel. 2. Nesil Mazda 3 yanılmıyorsam 2009da üretilmeye başlandı, 2016 nın başındayız ama üzerine 2 kasa daha çıkmış olacak. Tamam birisi belki makyaj ama diğer yandan eski kasaların üzerine bir model daha eklenmiş oluyor. Bunlar benim düşüncelerim tabi ki.

Orta konsol olayına katılıyorum daha kullanışlı gibi ve elektronik park freni isabetli olmuş. Ama tampon sanki güncel kasalarda daha şık gibi. Izgaranın etrafındaki çıta yok galiba yeni modelde. Bence o çıta çok şık bir görünüm kazandırıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Güzel ve içi biraz daha farklı olmuş. Yeni mazda6' da yaptığı gibi en azından biraz daha performans isteyen sürücülere yönelik motoru yazılımsal olarak iyileştirip sport tuşu eklenip biraz daha verim artıra bilirlerdi. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

20 dakika önce, Burak :

Mazda da 5 senede bir değiştiriyor kasayı. Bence gayet mantıklı bir süre.

Mazda 3 1. Nesil 2003, 2. Nesil 2008, 3. Nesil 2013 te üretilmeye başlandı.

https://en.wikipedia.org/wiki/Mazda3

Evet aslına sadık kalınsa bence de ideal süreler ama Son güncelleme için söylüyorum; Orta konsolu değiştir, Tamponu değiştir, Farları değiştir, Izgarayı değiştir, arka kısmı görmüyoruz şu anda; kasa değişmiş olmuyor mu? Yani demek istediğim adını değiştirmeden de kasa değişebiliyor. Ayrıca bence makyaj demek daha çok var olan kasa üzerine eklemeler yaparak olabilecek güzelleştirmeler şeklinde olmalı, mesela kabin içine giren yol sesini azaltmaya yönelik. Neyse belki bunlar da vardır şu anda kısıtlı bilgiye göre konuşmak da çok mantıklı değil açıkcası. Benim tek genel eleştirim makyaj adı altında kasada değişiklikler yapılması yönünde.

Saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kasa değişmiyor ki . Sadece içeride bazı değişiklikler oluyor ki makyaj dediğimiz de bu zaten. Bu 1. Nesil'de de böyle oldu 2. Nesil'de de. Sadece 2015 Mazda 6 ve Mazda CX-5 de daha detaylı değişiklikler gördük ki çoğu insanın da hoşuna gitti yapılan değişiklikler ama kasa aynı kaldı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kenan'cım günümüzde bir çok otomobil markası. Makyajladığı yeni modeli yeni kasa diye piyasaya sürerken. Mazda değil kasayı değiştirmek. Tüm motor, şanzıman, şase, kasa vs ne var ne yok değiştirerek yeni bir model ortaya çıkarıyor. Bu hem çok büyük bir maliyettir hemde büyük risktir. Ama her seferinde yüzünün akıyla çıkıyor bu işten Mazda..

Makyaj/Yeni Kasa kavramını güzel özetleyen bir fotoğraf paylaşmak istiyorum. Fotoğrafta güya 7 tane yeni Golf var.

golff1.jpg

Dünden Bugüne Volkswagen GOLF | Netten Yazar

şöylede bir konum vardı hattı geçmişte. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi neyse, ben tam olarak anlatamadım. Golf konusunda vs katılıyorum sonuna kadar ama farklı bir şeyden bahsetmek istedim. Neyse uzun muhabbet bir gün bir araya gelirsek boylu boyunca tartışırız. Klavye başından insan tam anlatamıyor ve ya farklı anlayabiliyor bazı konularda. Canımız sağ olsun diyeyim O0

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16 dakika önce, Mercan :

Abi neyse, ben tam olarak anlatamadım. Golf konusunda vs katılıyorum sonuna kadar ama farklı bir şeyden bahsetmek istedim. Neyse uzun muhabbet bir gün bir araya gelirsek boylu boyunca tartışırız. Klavye başından insan tam anlatamıyor ve ya farklı anlayabiliyor bazı konularda. Canımız sağ olsun diyeyim O0

Kenan'ım seni anlıyorum/anlıyoruz ama seninde dediğin gibi forum/klavye ortamında hemen orta yolu bulmak için, bazen sayfalarca yazmak gerekebiliyor.

Makyaj yapıldığında aracının iç/dış görüntüsü az miktarda da olsa evet değişmekte. Belki bu durumun aracının değerini düşürdüğünü de düşünebilirsin, bunda haklıda olabilirsin. Ama "Makyaj" bir çok otomobil firmasının yapmak sorunda olduğu bir şeydir.

"Makyaj" adı altında onlarca, yüzlerce şey el atılıyor, iyileştirmeler yapılıyor. Bir önceki modelde sürücülerden gelen şikayet ve talepler doğrultusunda bir çok iyileştirme yapılıyor. Bu gözle de baktığında zaten çok beğenilen bir otomobili, daha da kusursuz hale getirmeye çalışıyorlar makyajla. Makyajın getirdikleri gibi elbet götürdükleri de var. 

Yukarıda Golf'ten örnek vermiş, bu mesajımda da Mazda 3'ten örnek vereyim. 3 ayrı Mazda 3 kasası...

1.Nesil Mazda 3

api-model-year-image.ashx?id=2308&width=

2.Nesil Mazda 3

28780786.jpg

3.Nesil Mazda 3

2015-Mazda3-GT-front-q.jpg

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet abi, bunu da gördüm o konuya gidip. Ki kasa yenileme dediğin bence de böyle olmalı yoksa konunun başındaki makyajlı Mazda 3 resimleriyle Vw değil bir makyajlama, bir kaç nesil atlatır araçlarına 10-15 yıla yayıp. Bende bir kaç mesaj önce zaten gördüğümüz sadece kasada değişiklik belki bilmediğimiz teknik anlamda iyileştirmeler vardır demiştim ve temennim de o yönde yoksa bu resimlerde görünenlerden sadece orta konsoldaki değişiklik bence kullanım açısından fayda sağlar. Onun dışında farlar, tamponlar vs sadece görece kavramlar. Bunları kasa değişikliğinde kullanabilir demek istediğim. Neyse sanırım genel olarak aynı düşünüyoruz gibi :)

He makyajda kasada hiç mi değişiklik olamsın? Tabi ki olsun ama ben o değişen farları benim arabama uygulayamıyorsam o makyaj değildir benim için. Yoksa hepimiz arabamıza makyaj yapıyoruz. Örneğin body kit ekleyip.

Bu arada unutmadan tekrar söylüyorum. Bence bir görüşme ayarlayalım abi yakın zamanda. Tanışmayı gerçekten istiyorum tüm arkadaşlarla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu tip değişiklikler güzeldir, yeni kasa bir araç piyasaya çıktığında bazı bölümleri veya detayları kullanıcıya cazip gelmeyebilir vede bu bölümlerin revize edilip guncellenmesi gerekebilir, zaten gerekli bişey bence,  kasa değişimini ben,  çok daha büyük çaplı aracın tüm dinamiklerinin şasesinin dahi yeni baştan tasarlanması olarak anlıyorum. Bu dokunuşlar bence Mazda 3'e çok puan kazandıracaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Makyaj iyidir :) aslında ilk çıktığında almayıp makyajlı kasa beklemek lazım. Daha sorunsuz oluyorlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

makyaj iyidir, sadece kasaya görünüme gelmez, ufak tefek sorunlar da giderilir. yok şuradan ses geliyor, yok şurası çabuk deforme oldu bozuldu falan gibi..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence bu boş model. Farlarının içi tam dolu değil. Bence makyajla beraber beklenen dizel otomatik kombinasyonu gelecek. İşte o zaman Mazda satışlarını uçurur. Böylece, servis ve destek ağlarını genişletir. Amaçları butik satıcı olmak yerine Türkiye'deki önemli satıcılardan olmak olur. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şu iğrenç sislerden kurtuldu.Umarım makyajlıların sisleri bizimkilerine uyar da değiştirme şansımız olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
 Paylaş

• Yeni Oluştur...