Jump to content

Şu Sıralar Mazda 3 Alınır mı?

osman1905

Tavsiye Edilen Mesajlar

Merhaba 60-70 bin gibi bir bütçem var 2014-2015 model  mazda 3 power almayı düşünüyorum

kimisi dizel çıkacak fiyatlar düşecek diyor kimisi alma geri satamazsın diyor herkes birşeyler söylüyor 

bu konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar bana net birşey söyleyebilirse sevinirim

şimdiden teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, osman1905 :

Merhaba 60-70 bin gibi bir bütçem var 2014-2015 model  mazda 3 power almayı düşünüyorum

kimisi dizel çıkacak fiyatlar düşecek diyor kimisi alma geri satamazsın diyor herkes birşeyler söylüyor 

bu konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar bana net birşey söyleyebilirse sevinirim

şimdiden teşekkürler 

20 gün kadar önce 2. nesil Mazda 3 aldım. Herkes alma dedi. Elinde kalır, son kullanıcısı olursun, parçası pahalı, servis pahalı v.s. bir sürü şey söyledi.

Bunu söyleyenler belki mazdayı sadece yolda görmüş, belki yolcu koltuğuna dahi oturmamış arkadaşlardır diye tahmin ediyorum.

Ama ben dinlemedim her zamanki gibi :) gittim aldım. Şuan iyi ki almışım diyorum. 

Fiyatların düşeceğini hiç tahmin etmiyorum, uzun zamandır 2. el piyasasına bakarım ama fiyatların düştüğünü hiç görmedim(acil elinden çıkarmaya çalışan bir bazı kişiler hariç). Aksine hep bir bahanelerle fiyatlar yükselir. Yaz geliyor, bayram geliyor, yıl bitti v.s. gibi bir çok şey.

Son olarak şunu söyleyim Mazdaya binmiyorsun, aşık oluyorsun :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 saat önce, sarioglu.burhan :

20 gün kadar önce 2. nesil Mazda 3 aldım. Herkes alma dedi. Elinde kalır, son kullanıcısı olursun, parçası pahalı, servis pahalı v.s. bir sürü şey söyledi.

Bunu söyleyenler belki mazdayı sadece yolda görmüş, belki yolcu koltuğuna dahi oturmamış arkadaşlardır diye tahmin ediyorum.

Ama ben dinlemedim her zamanki gibi :) gittim aldım. Şuan iyi ki almışım diyorum. 

Fiyatların düşeceğini hiç tahmin etmiyorum, uzun zamandır 2. el piyasasına bakarım ama fiyatların düştüğünü hiç görmedim(acil elinden çıkarmaya çalışan bir bazı kişiler hariç). Aksine hep bir bahanelerle fiyatlar yükselir. Yaz geliyor, bayram geliyor, yıl bitti v.s. gibi bir çok şey.

Açıklama için teşekkürler 2. el mazda arayışlarını sürdürmeye devam edeyim:D

bu arada power ile power sense arasında çok fark varmı bilgin varmı 

belirtmiş oldugum bütçeye göre bulmakta zorlanırmıyım acaba ?

renk olarak hangisi daha çok tercih ediliyor ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

satamazsın diyenlere aldırma. mantıklı bir fiyat istediğinde 2 gün içinde satan arkadaşlarımız oldu burada. dizel gelince, benzinlinin fiyatının düşeceğini neye göre söylediler anlamadım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Mehmet Özdemir :

satamazsın diyenlere aldırma. mantıklı bir fiyat istediğinde 2 gün içinde satan arkadaşlarımız oldu burada. dizel gelince, benzinlinin fiyatının düşeceğini neye göre söylediler anlamadım.

bende anlamadım sanırım  bilgileri olmadan laf salatası yapıyorlar 

bu arada adminim yanıt için teşekkürler 

mazda 3 power 2. el ortalama fiyat aralıgı nasıl olmalı ve renk olarak hangisini önerirsin bütçem 60-65 max 70

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, osman1905 :

Tama  poweriçin teşekkürler 2. e ozeazda arayışlarını sürdürm eye devam edeyim:D

bu arada power ile power sense arasında çok fark varmı bilgin varmı 

belirtmiş oldugum bütçeye göre bulmakta zorlanırmıyım acaba ?

renk olarak hangisi daha çok tercih ediliyor ?

Power sense nin farki Adaptif on far sistemi, serit Takip sistemi, radar kontrol sistemi gibi ilave bi kac Ozelligi var diye biliyorum.

O butceye temiz Power sense biraz zor gibi ama piyasayi takip edin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12 dakika önce, sarioglu.burhan :

Power sense nin farki Adaptif on far sistemi, serit Takip sistemi, radar kontrol sistemi gibi ilave bi kac Ozelligi var diye biliyorum.

O butceye temiz Power sense biraz zor gibi ama piyasayi takip edin.

evet power sense 73-74 e bırakıyorlar 

power ise en düşük 68-69

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 dakika önce, osman1905 :

evet power senara-74 e bırakıyorlar 

power i se en düşük 68-69

Ben arastirirken Sitede Turkiye geneli mazda 3 filtreledigim zaman 500 e yakin arac cikiyordu simdi baktim 387 arac var ciddi oranda düsmüş

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende yeni mazdacılardanım benim de aklımda bu marka yoktu golf alacaktım kısacası bir arkadaşımın dediği gibi japonların mercedesi bmw bu marka cx3'üm var deri döşeme içi mercedes bmw den gönüllü

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayatında hiç Mazda sahibi olmamış.

Hayatında hiç birinci derece akrabası Mazda sahibi olmamış.

Hayatında hiç Mazda otomobilin direksiyonuna oturmamış.

Hayatında hiç Mazda otomobile yolcu olarak bile oturmamış.

Kişilerin dediklerini sakın kale alma.:fiuw:

Bırak onlar Renoya, Citreone, Pejoya, Wolksvagene binmeye devam etsinler. 

Sende Mazda binerek keyfini sür, hemde farkındalık yarat...

Hayırlısı olsun senin için.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşların da dediği gibi Power 68-70 e belki bulursun ama önerim sıfır kazalı alman yönünde. Yani şu anda sakınacağın 2 bin tl belki ileride satarken sana daha pahalıya mal olabilir. Power Sense 74-75 ten başlar diye düşünüyorum. Aralarındaki fark daha çok uzun yolda işine yarayacak farklar oda kullanırsan. En işe yarayanı adaptif ön farlar diye düşünüyorum. Bence pek fark yok. Zaten dediğin bütçeye sense paket bulamazsın. Yaklaşık iki ay önce aldım bende aracımı ve genel anlamda memnunum. Tabi ki bazı eksiklikler farkedersin ama bu daha çok önceden kullandığın arabalardaki karakteristik özelliklere göre belli eder kendini. Bunun yanında alışık olmadığın güzellikleriyle de karşılaşabilirsin. Renk konusunda bu kasada lansman rengi olan kırmızı çok tutuluyor ama ben kendi aracımın rengini özellikle aradım mesela. Şöyle bir örnek vereyim KM sine kadar aynı olan ama rengi siyah olan başka bir arabadan 1000 TL fazla verdim ki istediğim renge binmek için.Tek dejavantajı araba çok kirliyse rengin bir özelliği kalmıyor :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Benim size tavsiyem gönül rahatlığı ile mazda3 alabilirsiniz. İnsanların bir kısmına bakarsanız bu arabayı almanız demek intihar ve bomba gibi elinizde patlayacak demek. Fakat arabadan anlayan farklı markaları sürmüş veya güzel bir motor ustası size bu markaya kesinlikle tavsiye edecektir. En azından benim yaşadıklarım bunlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, Mercan :

Arkadaşların da dediği gibi Power 68-70 e belki bulursun ama önerim sıfır kazalı alman yönünde. Yani şu anda sakınacağın 2 bin tl belki ileride satarken sana daha pahalıya mal olabilir. Power Sense 74-75 ten başlar diye düşünüyorum. Aralarındaki fark daha çok uzun yolda işine yarayacak farklar oda kullanırsan. En işe yarayanı adaptif ön farlar diye düşünüyorum. Bence pek fark yok. Zaten dediğin bütçeye sense paket bulamazsın. Yaklaşık iki ay önce aldım bende aracımı ve genel anlamda memnunum. Tabi ki bazı eksiklikler farkedersin ama bu daha çok önceden kullandığın arabalardaki karakteristik özelliklere göre belli eder kendini. Bunun yanında alışık olmadığın güzellikleriyle de karşılaşabilirsin. Renk konusunda bu kasada lansman rengi olan kırmızı çok tutuluyor ama ben kendi aracımın rengini özellikle aradım mesela. Şöyle bir örnek vereyim KM sine kadar aynı olan ama rengi siyah olan başka bir arabadan 1000 TL fazla verdim ki istediğim renge binmek için.Tek dejavantajı araba çok kirliyse rengin bir özelliği kalmıyor :) 

Yorum ve bilgilendirme için teşekkürler 

şuan siyah 24km 70 e buldum tam olarak anlıyamadıgım nokta sıfır kazalı araçmı almalıyım :)

birde siyah renginimi almışsın hocam  yakışıyormu mazdaya siyah :)

5 saat önce, Ali :

Benim size tavsiyem gönül rahatlığı ile mazda3 alabilirsiniz. İnsanların bir kısmına bakarsanız bu arabayı almanız demek intihar ve bomba gibi elinizde patlayacak demek. Fakat arabadan anlayan farklı markaları sürmüş veya güzel bir motor ustası size bu markaya kesinlikle tavsiye edecektir. En azından benim yaşadıklarım bunlar.

önerin için teşekkürler Arayışlarımı sürdürüyorum mazdaya odaklandım iyice :D 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet kazasız olmasını tavsiye ediyorum. Birde ben siyah almadım, titanyum grisi diye geçiyor yanılmıyorsam ruhsatta. Aşağıdaki ilandaki aracın sedan olanı yani. Araca çok yakışan bir renk, çevredekilerin tepkileri hatta sokaktaki insanlarında bu yönde oluyor :)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-servis-calisanindan-kazasiz-boysiz-275196119/detay

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

23 dakika önce, Mercan :

Evet kazasız olmasını tavsiye ediyorum. Birde ben siyah almadım, titanyum grisi diye geçiyor yanılmıyorsam ruhsatta. Aşağıdaki ilandaki aracın sedan olanı yani. Araca çok yakışan bir renk, çevredekilerin tepkileri hatta sokaktaki insanlarında bu yönde oluyor :)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-servis-calisanindan-kazasiz-boysiz-275196119/detay

aynen beğendim geçen bu renk sedan  ilanda vardı satılmış 

mazda 2. el fazla ilan düşmüyor  biraz bekleyecez sanırım 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

22.03.2016 at 07:54, sarioglu.burhan :

Konutta fiyatlarının düşmemesini arsa fiyatlarındaki artışa bağlıyorlar, araba fiyatlarınında yüksekte seyretmeye devam etmesi akaryakıt fiyatlarındaki yükselişe, köprü ve otoyollara gelen zamlara, otopark ücretlerindeki artışa  bağlanabilir.. Bu pahalılık da ucuz araca binmek olmaz , mantığa ters düşüyor :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Konuyu görünce sırf meraktan satıştaki Mazda 3 'lere baktım. Bir tanesinda sağlam açıklama yapılmış. Anlaşıldığı kadarıyla parasını fazlasıyla hak eden bir araç ki bence de öyle bir tek aracın arka tasarımı biraz kaba görünüyor. Belki o yüzden olsa gerek, vatandaşımız arka plandan cok resim de koymamış .)

OAol84.jpg

(Resim boyutu: 407KB)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

19 dakika önce, revivo73 :

bir tek aracın arka tasarımı biraz kaba görünüyor.

öyle deme abi. akşam karanlıkta arka stoplar da aydınlandığında görmelisin bir de.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Mercan :

Hayırlı olsun güzel araç. Kazasız belasız binmek nasip olsun inşallah.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...