Jump to content

Mazda CX-3 Motor Arıza Işığı

bilmece
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

• 2 ay sonra ...

arkadaşların dikkatine: 

anahtar şeklinde çıkan arıza ışığını kapatabilirsiniz.Uygulamalar bölümüne girin..bakım butonuna dokunun.en üstte ekrandaki anahtar logosunu göreceksiniz..sağ köşedeki + işaretine basıp bakım süresini uzattığınızda.anahtar işaretenin söndüğünü göreceksiniz...

:tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşların dikkatine: 

anahtar şeklinde çıkan arıza ışığını kapatabilirsiniz.Uygulamalar bölümüne girin..bakım butonuna dokunun.en üstte ekrandaki anahtar logosunu göreceksiniz..sağ köşedeki + işaretine basıp bakım süresini uzattığınızda.anahtar işaretenin söndüğünü göreceksiniz...

:tey:

Arıza ışığı değil ki o :) bakım Zaman'ı geldiği Zaman yanıyor . Hatta o ekrana girerseniz yağın durumunu da gösteriyor. Şu kadar ömrü kaldı kavilinde.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

19.06.2016 at 12:06, fotifoti :

Arıza ışığı değil ki o :) bakım Zaman'ı geldiği Zaman yanıyor . Hatta o ekrana girerseniz yağın durumunu da gösteriyor. Şu kadar ömrü kaldı kavilinde.

haklısınız...ancak benim aracım 5000 km de..servisten ikaz lambasını 3500 km ye ayarlamışlar..ışığın yanık olması insanı rahatsız...ediyor..soran arkadaşlar oldu bilgi olarak yazmıştım..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

25.03.2016 at 14:39, İlhan :

Merhaba öncelikli olarak geçmiş olsun.

Emin olmak/olmanız açısından soruyorum. Yanan ışığın Motor Arıza Lambası/Işığı olduğuna eminsiniz dimi ? 

Yanan ışık sarı mı ? kırmızı mı  ? 

Bir görüntü paylaşabilir misiniz ? 

Yakıt Filtresi Sorunu olabilir mi  diye aklıma geliyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 4 ay sonra ...

Motor ikaz ışığı  sarı renkli olan aynı şekilde cx3 aracımda yandı.  Yarın servise götürcem.  Daha gecen ay arka silecek bozulduğundan motorunu değiştirmişlerdi garantiden.  Umarım motorla ilgili sıkıntı benim de kalıcı ve değiştirilecek birşey değildir.  Servis sonrası söylenenleri paylaşırım ama 14 ay içinde biraz fazla arıza verdi daha 18000 km de araba 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar bugün aracı servise götürdüm. Yolda ikaz lambası bahsettiğiniz gib söndü servise götürdüğümde hepimizin tahmin ettiği gibi kalitesiz yakıt nedeniyle olduğu söylendi ve dpf temizliği yapıldı. Mazot aldığım yeri hep opet olmasına rağmen yetkili servis opetten almamamı söyledi.  Neyse sonuç olarak ışığınız yandiysa ve sonduyse yine de servise goturmenizde  fayda olabilir.  

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Servis zırvalamış. Eğer sürekli opetten alınıyor ise firma aranır hemen ekip servise gelip yakıt numunesi alırdı. Yakıt kodundan neyin ne olduğu ortaya çıkardı. Ben aracı aldığım günden beri shell kullanıyorum ve fişleri km km kayıt edip saklıyorum. Araç çok yeni bir enjektör sistemine sahip. Olası arızada birilerinin başı yanacak ve o ben olmayacağım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Eski aracım Jeep Renegade'lerin popüler sorunudur bu arıza ışıkları, motor arızalandı der, abs devre dışı der, 3 harfli ne varsa arızalı diyebilir. Renegade kullanıcıları buna alışıktır, direk akü kutup başlarını söker bir süre bekler sonra takarlar ve tüm uyarılar gitmiş olur :) Jeep akü voltaj sorunu olduğunu belirtiyordu, sık sık bu tip durumda kalanların aküleri değiştiriliyordu. Voltaj sapmalar vb ile sensörler sapıtıyormuş. Ben start stop u çok nadir kullandığım için aküde bir sorun ile karşılaşmamıştım, bunun dışında abuk cihazların bağlanmasıda bu tip sorunlara sebep olabiliyor diyorlardı.

Yakıt sorunu ise çok değişkene bağlı, pompacı örneğin benzin kapağını araca bulaşmış çamura vb kire sürter öyle kapatır bu kir deponuza bulaşmış olur. İstasyonun deposunda yakıt az kalmıştır veya yakıt yeni gelmiştir dipteki tortu gelebilir, bunlar hep sağdan soldan duyduklarımız doğruluk paylarını bilemem. Sektörde ki insanlardan piyasada çok ciddi oranda kaçak yakıt dolaştığını hatta eskiden mafyanın, örgütlerin yaptığı bu kaçakçılık işini artık siyasete yakın kişilerin yaptıklarını bile duydum, yine duydum görmedim :) 

bu sebep ile en doğrusu firmaların kendi işlettikleri yerden yakıt almak gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Bu anahtar şeklinde olan sarı ışık temmuzdan beri bir yanıyor bir sonuyor bazen yanıyor yolda kendi kendine sonuyor bazen hiç tanımıyor.sali günü ankaraya gittim motordan gelen ses vardı tapa değişmişti o ses yine gelmeye başladı sanırım mevsimsel birşey.yokus aşağı giderken bile arac 3.5 yakıt gosteriyordu aracım bu ara fazla yakıyor foti foti video atmıştı aynı onun gibi bir artıyor bir azalıyor.15 bin km olduk onun dışında gözler hala üzerimde iyi ki varsın Mazda :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu anahtar şeklinde olan sarı ışık temmuzdan beri bir yanıyor bir sonuyor bazen yanıyor yolda kendi kendine sonuyor bazen hiç tanımıyor.sali günü ankaraya gittim motordan gelen ses vardı tapa değişmişti o ses yine gelmeye başladı sanırım mevsimsel birşey.yokus aşağı giderken bile arac 3.5 yakıt gosteriyordu aracım bu ara fazla yakıyor foti foti video atmıştı aynı onun gibi bir artıyor bir azalıyor.15 bin km olduk onun dışında gözler hala üzerimde iyi ki varsın Mazda [emoji4]

Yakit inip çıkması dpf filtre temizliğinden kaynaklanıyor bir problem değil onu anladık . Anahtarın yanıp sönmesini anlamadım ama. Servis periyodu gelince yanar, arıza ışığı başka
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Servise temmuz ayında 10 binde iken girmiştim. ışık o zaman yanmaya başladı serviste iken sistem güncellemesi yapmak lazım yoksa o ışık sönmez dedi benimde zamanım yoktu istanbulda yaptırırım diye o zaman trabzonda yapmadık.ama çok ilginç bazen bir hafta yanmiyor bazen yanıyor mesela dün tüm gün yandi suan araca bindi yanmiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Servise temmuz ayında 10 binde iken girmiştim. ışık o zaman yanmaya başladı serviste iken sistem güncellemesi yapmak lazım yoksa o ışık sönmez dedi benimde zamanım yoktu istanbulda yaptırırım diye o zaman trabzonda yapmadık.ama çok ilginç bazen bir hafta yanmiyor bazen yanıyor mesela dün tüm gün yandi suan araca bindi yanmiyor.

E güncelle geçer o Zaman [emoji1]
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Güncelleme yaparsam navigasyon gider diye korkuyorum :) acaba güncelleme yapıp navigasyonu hala kullanan var mıdır. 20 bin km ye az kaldı zaten İstanbul Pendik de yeni Mazda satış servis bayi açıldı çok da büyük oraya gidip yaptıracağım 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Motor arıza ışığı dün sabah bizim aracta da yandı.. 2 kere stop ettim çalıştırdım gene yandı... eve çıktım 30 dk sonra arabaya inip tekrar çalıştırdım ışık yanmadı uyarı yazısı da silindi... yakıt olarak aracı aldığım günden beri total kullanıyorum ve hep aynı bayiden alıyorum..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

merhabalar yukarıda bahsedilen durum bugün benim de başıma başıma geldi.Sarı motor ışığı yandı araç çekişten düştü ve sesi oldukça değişti.Ben arızasız olması için mazdayı tercih ettim ama bu fazla dpf rejenerasyonu ve bu son durum beni oldukça sinirlendirdi.Çanakkaledeyim burada mazda yok ne yapmam gerekir servis getir diyor, çekici ile mi gitmeliyim?yardım ederseniz sevinirim...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Motor arıza ışığı dün sabah bizim aracta da yandı.. 2 kere stop ettim çalıştırdım gene yandı... eve çıktım 30 dk sonra arabaya inip tekrar çalıştırdım ışık yanmadı uyarı yazısı da silindi... yakıt olarak aracı aldığım günden beri total kullanıyorum ve hep aynı bayiden alıyorum..

Bir de Opet dener misiniz?
merhabalar yukarıda bahsedilen durum bugün benim de başıma başıma geldi.Sarı motor ışığı yandı araç çekişten düştü ve sesi oldukça değişti.Ben arızasız olması için mazdayı tercih ettim ama bu fazla dpf rejenerasyonu ve bu son durum beni oldukça sinirlendirdi.Çanakkaledeyim burada mazda yok ne yapmam gerekir servis getir diyor, çekici ile mi gitmeliyim?yardım ederseniz sevinirim...

Aktif rejenerasyon arıza ışığı yakmaz. Başka bir sorun olmalı yada çok kirli yakıta denk geldiniz . Çekici gerekeceğini sanmıyorum , en yakın servis Bursa sanırım
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet ama motor sesi çok boğuk ve tekleme yapıyor.Reje durumu elbettteki bir arıza değil ama bende bir depoda en az 4 kere yapıyor can sıkıyor.Şimdi bide bu, bağlantılı olduğunu düşünüyorum?Ne dersiniz...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...