Jump to content

Mazda 3 Dizeli mi Honda Civic Dizeli mi Beklemeliyim?

vethekim
 Paylaş

Mazda 3 SKYACTIV Dizeli mi, Yeni Honda Civic Dizeli mi Beklemeliyim?  

56 oy

1. 1. Mazda 3 SKYACTIV Dizeli mi, Yeni Honda Civic Dizeli mi Beklemeliyim?

• Mazda 3 SKYACTIV Dizel
    • Yeni Honda Civic Dizel

Tavsiye Edilen Mesajlar

Tesekkur ederim arkadaslar. Kullandikca yorumlarimi paylasirim. Honda aldik diye mazda askim bitmez. Marka fanatikligim yok ama japonlara ayri bir sempatim var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Honda birşeyler yapmaya calışıyor ancak Mazda gibi olamaz.  Aradaki fark özellikle arka görünümde kendini hissettiriyor. Honda bir tek dizelde daha temiz duman çıkarıyorsa o zaman takdir ederim, ancak Mazda'ya göre onu da başaracağını sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

50 dakika önce, Revivo73 :

Honda birşeyler yapmaya calışıyor ancak Mazda gibi olamaz.  Aradaki fark özellikle arka görünümde kendini hissettiriyor. Honda bir tek dizelde daha temiz duman çıkarıyorsa o zaman takdir ederim, ancak Mazda'ya göre onu da başaracağını sanmıyorum.

Honda ve Mazda kıyaslanamaz, terazide Honda ağır basar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 dakika önce, Mustafa Y. :

Honda ve Mazda kıyaslanamaz, terazide Honda ağır basar...

hangi honda şu tr de üretilen mi hocam araç çok satıyor diye üstün falan değil ikisini de inceledim mazda daha üstün bence

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sayin revivo73 fanatizme gerek yok. Hondaya almaktansa yari fiyatina fiat egea alinir mantigina katilmamakla birlikte senin sahsi dusuncen oldugu icin saygi duyarim. Ama o 100 bin odeyipte bu araci satin alacak kisiyede saygi duymaman gerektigi anlaminada gelmiyor. Hepimizin ortak sorunuda bu empati yapmiyoruz yada yapamiyoruz.Sonucta herkes kendi butcesi ve ihtiyaclari dogrultusunda arac aliyor ve biniyor. Biraz daha param olsa emin ol ne honda nede mazdaya bakarim...

Biz tuketiciler icin bir cok markanin olmasi iyi birsey. Ne kadar cok firma o kadar arge-yatirim-cesitlilik ve yenilik demek. Yoksa bir kac firmanin elinde olsaydik daha bu teknolojik degisim ve gelisimlerin yarisini bile zor görürdük. Herhangi bir firmada binlerce kisi calisiyor. Ornegin vw bu gun kendi bunyesinde en cok isci calistiran firma. Dizel emisyon sikandali ve sonrasindaki musteri tutumlari ( ozellikle kendi ulkesinde) nedeniyle sevmedigim ve ozellikle dogus varken tr de tercih etmeyecegim bir firma. Ancak ben veya sen vw sevmiyoruz diye firma batsin ,bir suru calisani issiz kalsin, beter olsunlar mi düşüncemiz. Seni bilmem ama ben olaya boyle bakmiyorum.Bir otomobil firmasini ovmek icin digerini yermege gerek yok. Mazda guzeldir honda da guzeldir. Insan guzel olsun yeter.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Hakan bey ben yeni fark ediyorum. Aracınız hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız kullanmanız dileğiyle. :dua:  :nazar: 

Üzerinden 2 geçmiş araçla ilgili sürüş izlenimleri oluşmuştur artık. Değerli paylaşımlarınızı bekliyoruz..

Hatta yeni bir başlık açıp oradan devam etmemiz daha faydalı ve sağlıklı olacaktır düşüncesindeyim.

Teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

teşekkür ederim ilhan bey.8)

malum işler biraz yoğun ramazan, sıcak ve tatil derken çok fırsat bulamıyorum. sınıfının 2 göz bebeği var biri mazda3 diğeri honda civic. Honda nasip oldu aldık çok şükür , şu an için çok memnunum araçtan. yakında uzun kullanım izlenimlerini paylaşırım. ayın 15.de tatile çıkacağım. yaklaşık 3.000 km falan yapacağım. tatil dönüşü diyelim.O0

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...