Jump to content

Mazda 3 İmpressive

Emir46
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

arkadaşlar yakın zamanda mazda 3 almayı planlıyorum.bir araç buldum 2010 model impressive otomatik vites.bu aracın artı ve eksilerini paylaşır mısınız?bir de 2010 model impressive paketin diğer yıllardan bir eksiği var mıdır,donanım özelliklerini yazar mısınız?araç zor bulunduğundan internette pek bilgi yok.saygılar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

·     Düz vites için impressive donanım;   

Arka Araç İzleme radar Sistemi (RVM). 50 m lik alanda sizin için tehlike oluşturabilecek araçlar için uyarı sistemi. Aynalarda ışıklı görsel ve şerit değiştirme tehlike anında sesli uyarı) 

·         Otomatik yanan  Mercekli ön farlar,

·         Elektrikli açılır tavan (sunroof) 

·         Yağmur sensörü 

·         Isıtmalı ön koltuklar. (5 kademe) 

·         Lastik basıncı izleme sistemi (TPMS) 

·         Radyo / CD / MP3, AUX , 6 hoparlör  

·         Hız Kontrol Sistemi, direksiyon kumandalı (Cruise control) 

·        Çarpma sensörlü merkezi kontrol birimi, emniyet kemeri öngergileri, yük sınırlayıcılar ve ön hava yastıkları 

·         Elektronik Fren Basıncı Dağıtımı (EBD) ve Acil Fren Desteği (EBA) ile birlikte Dört Tekerlekli Kilitlenmeyi Önleyici Fren Sistemi (4W-ABS) 

·         Dinamik Stabilite Kontrolü (DSC) ve Çekiş Kontrol Sistemi (TCS

·         Sürücü ve ön yolcu ön hava yastıkları 

·         Ön yan hava yastıkları 

·         Ön ve arka perde hava yastıkları 

.          Deri direksiyon

·         Arka park sensörü 

·         Otomatik yanan ön farlar 

·         Kendiliğinden kararan dikiz aynası 

.       Isıtmalı buz çözücülü ön camlar

·         Elektrikli ve ısıtmalı, katlanabilir, gövde rengi yan aynalar, sürücü için geniş açı 

·         Çift bölgeli tam otomatik klima 

·         Ön emniyet kemeri hatırlatıcısı ekranı ve sesli uyarı 

. Sürücü koltuk ayarlanabilir sırt destek özelliği

·         ISOFIX çocuk koltuğu sabitleme 

·         Immobilizer sistemi 

·         16" alüminyum alaşımlı jantlar ve lastikler 

·         ·         Gövde rengi ön ve arka tamponlar 

·         Gövde rengi kapı kolları 

·         Ön/arka sis farları 

·         Arka fren ve sis lambaları 

·         Elektrikli kapı kilitleri 

·         Uzaktan kumandalı merkezi kilit 

.        uzaktan kumandalı bagaj kapağı

·         Elektrikli hidrolik direksiyon 

·         Elektrikli ön ve arka camlar 

·         Yüksekliği Ayarlana bilir direksiyon

.          ön ve arka kol dayama 

. gözlük kabı

Automatik vitesler için ayrıca, yokuş kalkış destek sistemi.

2012 modellerden itibaren güncellendi, ben sis farları ve jantlarda değişiklik görüyorum, başka fark varmı bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Abi bilgiler için teşekkür ederim yokuş kalkış otomatik viteste var dimi birde performans nasıl ve vites geçişleri nasıl acaba

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Selam arkadaşlar 2011 mazda 3 impressve otomatik sedan da on cam rezistans varmı birde aracın ayrıntılı özelliklerini ve aracın artı ve eksilerini bilen varsa yazarsa çok makbule gecer şimdiden teşekkür ederim saygılar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

31.03.2016 at 21:22, Emir46 :

arkadaşlar yakın zamanda mazda 3 almayı planlıyorum.bir araç buldum 2010 model impressive otomatik vites.bu aracın artı ve eksilerini paylaşır mısınız?bir de 2010 model impressive paketin diğer yıllardan bir eksiği var mıdır,donanım özelliklerini yazar mısınız?araç zor bulunduğundan internette pek bilgi yok.saygılar.

Alacaginiz araç benimki gibi tr'ye ilk gelen impressivelerden ise şu özellikler de olması lazım.

Ön cam ısıtma / buz çözücü 
> - Anahtardan sunroof ve  camlarin tamamen açılıp/kapanmasi.
> - Yedek anahtari sustali olmasi
> - 4 cam tek  dokunusla  acilip kapanmasi..
> - Cam anahtarlarin  isikli olmasi..
> - Sunroof da sıkışma koruma mekanizması olması

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar 2011 mazda 3 impressive otomatik bu aracta ön cam buz çözme varmi ve bu aracin diğer özelliklerini bilen varsa yazabilirmi acaba

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 8 ay sonra ...

Herkese iyi akşamlar dün başlık açıp bir sorun dile getirmiştim ve değerli forum sakinleri çok güzel cevaplar verdi hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Evet 2010 Mazda3 Impressive At aracımı aldım donanım zenginliği konfor ve yakışıklılıkla arabama binmeye başladım bundan önce 2006 Sport Dynamic kasamız vardı. Bu benim ilk şahsi arabam ve araba hakikaten çok keyif verici. Aklıma takılan ve öğrenmek istediğim konuları teker teker sormak istiyorum.

1. Bu kadar donanım barındıran Impressive aracımızda torpido da aydınlatma olmaması benim aracın bir arızasından mı yoksa torpido aydınlatma var mıdır?
  2. Torpidolar sogutmalı mıdır?
  3. Aracı alır almaz artık kimin nazarı değdiyse aracın sol mercek farı yanmamaya başladı sebebi nedir maliyeti ne olur?
  4. Aracın gösterge ışığı biraz sönük geldi gibi kadranın sol köşesindeki küçük düğmeyi sonuna kadar getirmeme rağmen başka bir seçenek var mı yoksa standart bu yönde mi?

Şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkürler iyi forumlar dilerim :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 yok
2 soğutmasız
3 değiştirmesi çok basit soketli zaten internete bak yeni bir lamba al tak.
4 çevirmek yerine üstüne bas o zaman parlaklık artacak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...