Jump to content

3.Nesil Mazda 3 Bluetooth Sorunu

cihan_s
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba,

Dün akşam saatlerinde arabama kavuştum. Ve bugün ilk sorunumu yaşadım :)

Dün akşam Bluetooth sistemi ile telefonumu eşleştirdim. Akşam sorunsuz kullandım ancak bugün Bluetooth üzerinden gorusme yapamıyorum. Ses çıkmıyor. Bluetooth bağlantısını sildim tekrar eşleştirdim ancak sorun çözülemedi.

Konuyla ilgili yardımcı olabilecek arkadaşlarımdan bilgi rica ediyorum. 

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şöyle bir durum var , telefonu kapatıp açıyorum sistem çalışıyor , 1-2 arama yaptıktan sonra tekrar sorun oluyor ve araçtan ses çıkmıyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, cihan_s :

Şöyle bir durum var , telefonu kapatıp açıyorum sistem çalışıyor , 1-2 arama yaptıktan sonra tekrar sorun oluyor ve araçtan ses çıkmıyor.

2 saat önce, İlhan :

Bir başka telefonla da bağlanmayı denediniz mi ?

Yanıt vermemişsiniz ama anlaşılıyor ki başka telefonla bir deneme yapmamışsınız.

Öncelikli olarak sorun otomobilinizde mi ? yoksa telefonunuzda mı ? Bunun teşhisini yapabilmeniz için bir başka telefon ile deneme yapmalısınız.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

cmu nun yeni güncel versiyonunu yükleyip deneyin... eski versiyonlarda bu problem oluyor hatırladığım kadarıyla...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Herkese Selamlar,

Hastane işleri nedeniyle bir süredir kontrol edemedim siteyi. Cevaplar için teşekkür ederim öncelikle.

@İlhan

Başka bir cihazla deneyemedim hocam, ancak sorun ara ara devam ediyor. Bazen 2-3 gün sorun olmuyor bazen gün içinde görüşme yaptırmıyor ve telefonu açıp kapatmak durumunda kalıyorum. Dün bağlantıyı silip yeniden bağlanayım dedim ama bu sefer aracın ekranı bluetooth bağlantı ekranında takılı kaldı. Makineyi kapattım yeniden açtım öyle sorunu çözdüm. Bir telefon bulup onu deneyeceğim.

@sergio_01

bu güncelleme işlemini servisler yapıyorsa hiç uğraşmayıp haftaya servise gideyim ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@sergio_01

Kusura bakma araçla yeni tanıştığım için bu linki gönderince ne yapacağımı bilemedim... ne yapmam gerekiyor ? 

Not: Aracı benim tel üzerinden wifi ile bağlamak istediğimde de bağlantı hatası veriyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@cihan_s hata "bağlantı hatası" ise bu bültenin çıktısını alıp servise gösteriyorsun... Onlarda gerekeni yapıyorlar...

wifi bağlantı problemi yüzünden rusyada ukraynada ve belarusyadaki forumlarda okuduğum kadarıyla CMU değişimi yapmışlar...

Bendede var bu hata ve bende aynı şeyi yapacağım...

İnternet bağlantısı çok gerekli bişemi dersen... Navigasyon kartı taktığın zaman gerekli bir şey oluyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

56.00.230 sürümüne geçtim ancak wi-fi sorunu hala aynı. bağlantı hatası veriyor. galiba güncelleme ile çözülmeyecek bu problem.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Wİ-Fİ problemi için geçenlerde servise başvurumu yaptım garanti bölümüne sorunu ilettiler... Garanti bölümünden gelen cevap ise sürüm güncellemesi yapılması olmuş... Haftaya gene gideceğim servise güncelleme yapacaklar ama eminimki gene hata verecek wi-fi ve sonrasında seve seve değişim isticeklerdir....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bende yarın tekrar gidiyorum servise, geçen hafta cumartesi günü gittiğimde hiç bir şey yapamamış ve geri dönmüştüm. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Servisten az önce geldim. CMU yazılım güncelleme yaptılar 56.00.511. Yöntem aynı ;) 

Fakat telefon üzerindeki wifi ağına yine bağlanmadı. Servisteki wifi ağına bağlandı nasıl oluyorsa. 

İstanbul Merkeze sorun için rapor iletecekler. Gelecek cevaba göre işlem yapılacak. Yüksek ihtimal CMU değişimi gibi görünüyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

29 dakika önce, cihan_s :

Servisten az önce geldim. CMU yazılım güncelleme yaptılar 56.00.511. Yöntem aynı ;) 

Fakat telefon üzerindeki wifi ağına yine bağlanmadı. Servisteki wifi ağına bağlandı nasıl oluyorsa. 

İstanbul Merkeze sorun için rapor iletecekler. Gelecek cevaba göre işlem yapılacak. Yüksek ihtimal CMU değişimi gibi görünüyor.

Wap Wep gibi wifi türleri var. Telefonunuzda oluşturduğunuz wifi ağını yapılandırmayı deneyerek diğer seçeneği seçmeyi deneyin.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, cihan_s :

Selamlar,

Öncelikle geçmiş olsun . Önceki mesajda @Mutlu Tekir'inde bahsettiği gibi telefon üzerindeki kablosuz hotspot kurulum ayarlarını değiştirerek deneme yapabilirsiniz. Aşağıda örnek verdiğim seçenekleri deneyerek başlayabilirsiniz:

- Wifi ağ adını kısa, türkçe karakter içermeyen bir isim verin,

- Şifreleme seçeneklerini değiştirerek deneme yapın (WEp,WPA,WPA2-PSK gibi) 

- Wifi şifresini kısa ve basit yapın.

- Hotspot wifi band seçeneğinin 2,4 Ghz olduğundan emin olun. bizim araçlar 5 Ghz bandını desteklemiyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@Mutlu Tekir @obivan

Verdiğiniz bilgiler için çok tesekkur ederim. Ancak telefondaki tüm şifreleme modları ile bağlantı testi yaptım, hatta şifreyi bile kaldırdım. Telefonu wi-fi hotspot yapınca bağlantı hatası veriyor. Bu işlemi 3 farklı telefon üzerinde denedim, sorun çözülmedi. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, cihan_s :

@Mutlu Tekir @obivan

Verdiğiniz bilgiler için çok tesekkur ederim. Ancak telefondaki tüm şifreleme modları ile bağlantı testi yaptım, hatta şifreyi bile kaldırdım. Telefonu wi-fi hotspot yapınca bağlantı hatası veriyor. Bu işlemi 3 farklı telefon üzerinde denedim, sorun çözülmedi. 

Hücresel veri açık mıydı peki? Belki internete bağlanamadığı için wifi ye bağlanmıyordur?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

38 dakika önce, cihan_s :

@Mutlu Tekir

:) Tabi ki açıktı. 

Not: Bilgi İşlem Uzmanıyım ;) , Yapılacak herşeyi yaptım, ama malesef...

Hangi mobil platformlarda ve hangi sürümlerinde testini yaptınız (IOS, Android, Windows Mobile). Servisin wireless ağına bağlandığını yazmışsınız, servis wireless ağının hangi config e sahip olduğuna baktınız mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...