Jump to content

Mazda3 Motor Arıza Işığı

İbo
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar dündar ustanın sayfasına cevap veremiyormusuz gecte olsa öğrendim ama dayanamadım burayada açtım konuyu bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse çok sevinirim..

Takriben 4ay önce açık hava filtresi taktım arabama faık usta taktı..4ay sorunsuzca kullandım ve 1hafta arabamı hiç çalıştırmadım 1hafta sonunda ise marşa bastığımda motor arıza işiği yanıyordu tabi direk servise gittim..neyse bilgisayara felan bağladılar araçta fakir karısım arızası cıktı ..tabirimi mazur gorun tam anlamam neyse filtreyi çıkardılar hava tuttular bidaha taktılar bilgisayardan sildiler arızayı aradan bir gün gecmedi tekrar ışık yandı..ama ışık yanmadan once araba dururken bi garip oluyo şoyle anlatayım hani nefessiz kalırsın bi an bulursun ve sonuna kadar nefesiini çekersin ya aynen oyle rolanti sapıtıyo aşşa çıkıyo 1000rpm nin ustune cıkıyo araba titriyo felan ondan sonra işik yandı işte bi yardım edin arkadaşlar ne yapmam lazım tırsıyorumda şimdi bişe felan olcak die  :'(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

Arkadaşlar dündar ustanın sayfasına cevap veremiyormusuz gecte olsa öğrendim ama dayanamadım burayada açtım konuyu bilgisi olan arkadaşlar yardım ederse çok sevinirim..

Takriben 4ay önce açık hava filtresi taktım arabama faık usta taktı..4ay sorunsuzca kullandım ve 1hafta arabamı hiç çalıştırmadım 1hafta sonunda ise marşa bastığımda motor arıza işiği yanıyordu tabi direk servise gittim..neyse bilgisayara felan bağladılar araçta fakir karısım arızası cıktı ..tabirimi mazur gorun tam anlamam neyse filtreyi çıkardılar hava tuttular bidaha taktılar bilgisayardan sildiler arızayı aradan bir gün gecmedi tekrar ışık yandı..ama ışık yanmadan once araba dururken bi garip oluyo şoyle anlatayım hani nefessiz kalırsın bi an bulursun ve sonuna kadar nefesiini çekersin ya aynen oyle rolanti sapıtıyo aşşa çıkıyo 1000rpm nin ustune cıkıyo araba titriyo felan ondan sonra işik yandı işte bi yardım edin arkadaşlar ne yapmam lazım tırsıyorumda şimdi bişe felan olcak die  :

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İbrahim ben bu yeni motorlardan pek anlamıyorum ama fakir karışım dendiğinde, havanın fazla benzinin az geldiğini çıkartabiliyorum...Dolayısıyla sorun büyük ihtimalle yeni hava filtresinden kaynaklanıyor...

Bunu yetkili serviste taktırmış olman büyük avantaj tabii, aracın garanti içindeyse gidersin ve bu sorunu bir şekilde çözün arkadaş dersin açıkça, gerekirse filtreyi söktürürsün....

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

öncelikle geçmiş olsun şahsi fikirlerimdir açık hava filtresi kullanmak motor arıza ışığını yakar buçok önemsenicek bişey değildir eğer sadece arıza ışığı yanıyosa ama sizin dediğiniz gibi motor teklemeye başlarsa yine iyi tarafından bakarsak giren havayla zengin yada fakir karışım yüzünden derim ama en kötüsü filtre vazifesini yapmayıp motor içi pislendiyse ki uzakta olsa bi ihtimaldir bu kötü olur

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

kit olarak kullanırsan 4-5hp alabiliosun diğer türlu yani benim kullandığım sekilde ise ses alabiliyorsun ..

valla 4-5 beygir için aracın ayarlarını altüst etmeye gerek yok bence tabi biz yaşlandık bununda etkisi olabilir :tey:
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 ay motorun yanma odasının pislenmesi için yeterli bi süre bence

bu çok uzak bi durum diye düsunuyorum..şoyle acıklarsam sahil yolundan başka yol kullanmam tozlu topraklı yolda hiç kullanmadım..filtre k&n yani tozu toprağı içine alacak bi filtre değil..en azından bunu kanıtlamış bi marka..
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

valla 4-5 beygir için aracın ayarlarını altüst etmeye gerek yok bence tabi biz yaşlandık bununda etkisi olabilir :tey:

abi ben hp sinden ziyade ses alabilmek için filtreye baş vurdum yoksa kompile kit alırdım..araba spor duruyo biraz gurultu yapsın dimi 8:)
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

abi ben hp sinden ziyade ses alabilmek için filtreye baş vurdum yoksa kompile kit alırdım..araba spor duruyo biraz gurultu yapsın dimi 8:)

zevk meselesi tabi amaböyle sorun cıkmasıda can sıkıcı :-\
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Guest uyumsuzelement

İstanbul da polis amcalarda zaten egzost sesi bekliyo...

Alırlar sesi... ;D

yok özhanım sanmam bak biran abinin arabaya daha ceviren olmamış seytan kulagına kursun
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

yok özhanım sanmam bak biran abinin arabaya daha ceviren olmamış seytan kulagına kursun

Evet şeytan kulağına kurşun. :)

Ama sonuç olarak sürekli diken üstünde gezmek benim hoşuma gitmiyor.  :(

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...