Jump to content
lucasthehacker

1. Nesil Mazda 3 Anahtar Pil Değiştirme ve Kodlama Sorunu

Tavsiye Edilen Mesajlar

lucasthehacker    4
lucasthehacker

Merhabalar,

Öncelikle cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Aracım 2007 model makyajlı olanlardan, 2 adet sustalı anahtarım var, ikisi de çalışıyordu.  yalnız 2. anahtarın pili bittiği için yalnızca uzaktan kapıları kitleyip açamıyordum, ben de 1. anahtarı kullanmaya devam ettim. 1 anahtar çok eski olduğu için, iki anahtarı da söküp 1. anahtardaki pili, 2. anahtara taktım. Şimdi kullanmak istediğim 2. anahtaradaki tuşlara basınca üzerindeki kırmızı ışık yanıyor yalnız arabada tık yok.

Anahtar aracı çalıştırıyor herhangi bir problem yok yalnız uzaktan kitleyip açamıyorum. İnternette anahtar programlama tekniklerini epey denedim. Yalnız bana mısın demedi hiçbir şekilde programlayamadım.

Acaba farklı bir yöntemi mi var. Ya da en kötü senaryo 2 anahtarım da zaten programlanmışken ben iki anahtarı da açmayıp sadece pili biteni açtıktan sonra diğerini kullanarak programlamalı mıydım ?

Teşekkürler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir    2.538
Mehmet Özdemir

şurada arkadaş anlatmış, epey teferruatlı bir şeye benziyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
lucasthehacker    4
lucasthehacker

Selamlar tekrar,

Çip bozukmuş iki anahtarın çip kartlarını değiştirdim çalıştı :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
bosphoruss9    379
bosphoruss9
17 saat önce, lucasthehacker :

Merhabalar,

Öncelikle cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Aracım 2007 model makyajlı olanlardan, 2 adet sustalı anahtarım var, ikisi de çalışıyordu.  yalnız 2. anahtarın pili bittiği için yalnızca uzaktan kapıları kitleyip açamıyordum, ben de 1. anahtarı kullanmaya devam ettim. 1 anahtar çok eski olduğu için, iki anahtarı da söküp 1. anahtardaki pili, 2. anahtara taktım. Şimdi kullanmak istediğim 2. anahtaradaki tuşlara basınca üzerindeki kırmızı ışık yanıyor yalnız arabada tık yok.

Anahtar aracı çalıştırıyor herhangi bir problem yok yalnız uzaktan kitleyip açamıyorum. İnternette anahtar programlama tekniklerini epey denedim. Yalnız bana mısın demedi hiçbir şekilde programlayamadım.

Acaba farklı bir yöntemi mi var. Ya da en kötü senaryo 2 anahtarım da zaten programlanmışken ben iki anahtarı da açmayıp sadece pili biteni açtıktan sonra diğerini kullanarak programlamalı mıydım ?

Teşekkürler

aynı arac sahıbıyım,bnmde pil bitti youtube da video var,, ''mazda 3 key battery change'' yaz cıkar,,ona bakarak yaptım,10tl ye saatçiden 1 pil aldım taktım hersey kaldıgı yerden devam etti,,sizde neden o tarz bişyler oldu anlamadım

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
celalkamil    12
celalkamil

Bunlardaki pil bayağı dayanıklı sanırım ben 2006 model aracımınkini değiştirdiğimde içindeki pil hala dolu gibiydi.....

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.