Jump to content

Mazda 626 Stop Eder Etmez Fren Sertleşiyor

Ömer626
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Benim 91 626 aracımda diğer arabalarda görmediğim ilginç bir durum var..Daha önce kullandığım hiç bir araba da stop eder etmez fren sertleşmezdi. Ama bunda sertleşiyor.Acaba sorunum nedir?Frende hava mı var ne var anlayamadım..(Sorunum bayadır var ama bu aralar sanayii ye biraz uzak kalınca canımı sıkmaya başladı)Sanayi ye tekrar mı götürsem ki?Özlemiş te olabilirim oarları :)  Sorunuma yorumlarınızı bekliyorum,iyi forumlar...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Motor durduktan sonra pompalamıyorsan sertleşmemesi gerekir. Bir miktar vakum kalması gerekir. Westinghouse diye bir şey var ya onun hortumuna baktır. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aracı park ederken frene bastığım şekilde tutuyorum.Stop ediyorum ve fren pedali ayağımı itiyor..Sertleşiyor.eksta frene basmıyorum. Sorun Westinghouse hortumundan mı alakalı @Mehmet Özdemirbey.Bir de iyi bi mazda cı var mı ıncığından cıncığına kadar orda göstersem?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12 dakika önce, Ömer626 :

Aracı park ederken frene bastığım şekilde tutuyorum.Stop ediyorum ve fren pedali ayağımı itiyor..Sertleşiyor.eksta frene basmıyorum. Sorun Westinghouse hortumundan mı alakalı @Mehmet Özdemirbey.Bir de iyi bi mazda cı var mı ıncığından cıncığına kadar orda göstersem?

benim bildiğim özel servis tuncay usta var. frene baktırmak için iyi bir frenci bulman lazım ama.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Tuncay ustanın adresini bir de frenci adresi alabilirsem çok hora geçer :) 

İnşallah eski sanayidedir yeri :) Ayda bir gitmeyince hasret kalıyorum da :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Basılı tuttugunda sertleşmesi normal değilmi zaten pompalamış gibi olmuyıormu. Freni hiç basmamış halde iken stop edip bir müddet sonra basmayı deneyin eğer sert değilse sorun yok demektir. Ama bu basılı stop etme durumun bende deneyecem kendi arabam da bakalım ne olacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İş çıkışı amatör bi çekim yapayım size.Benim sorunum stop eder etmez sertleşiyor..Ekstra bişey yapmıyorum

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ayağın fren pedalindeyken hiç stop etmiyor musun? Benim ev biraz rampa da kalıyor onun için genelde ayağım fren de oluyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Normaldir. Balina kasadan hatırladığım kadarıyla :) araç çalıştığında hemen yumuşuyorsa sorun yok. frene basıp, el freni çekip öyle aracı kapatın .

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Normaldir. Balina kasadan hatırladığım kadarıyla [emoji4] araç çalıştığında hemen yumuşuyorsa sorun yok. frene basıp, el freni çekip öyle aracı kapatın .

Bu şekilde yapmanın bir zararı olurmu peki

GALAXY J7

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 8 ay sonra ...

konunun üzerinden baya zaman geçmiş ama sorun öyle göz ardı edilebilecek bir sey degil otobanda yüksek hızda gidiyorsun araç stop etti ne yapacaksın fren sertlesti çözümün şu westinghouse tan emme manifolduna giden hava hortumunun orjinal alıp takacaksın senin araçta muhtemelen o hortum değişmiştir bu hortumların içerisinde cek valf bulunuyor ve havayı tutarak pedalın 3 4 kez basıldıktan sonra şişmesini saglıyor güvenlik önlemi oraya normal hortum takıldıgı için içerideki hava birden gittigi için aracını stop ederken fren şişiyor çok tehlikeli bir durum biran önce orjinal hortumu alıp takmalısın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 9 ay sonra ...

Yeni almis oldugum 91 mazda 626 bu sorun bende de var weisting house giren hortumu sibobsuz takmislar bu hortumun siboblusunu yada sadece sibobunu bulamadam konyada bulan yada bulabilecegim yer varmi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...