Jump to content

Yaz Lastiğinde Hangi Markayı Tercih Ediyorsunuz ?

Burak
 Paylaş

Yaz Lastiğinde Hangi Markayı Tercih Ediyorsunuz ?   

81 oy

1. 1. Yaz Lastiğinde Hangi Markayı Tercih Ediyorsunuz ?

Tavsiye Edilen Mesajlar

Yaz Lastiğinde Hangi Markayı Tercih Ediyorsunuz ? Tercih sebepleriniz nelerdir ?

Not : Konu içindeki anketi yanıtlayarak da tercihinizi bildirebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bfgoodrich diye sanırım michelin yan ürünü bir "şey". arabayı aldığımda üzerinde sıfır vaziyette vardı. o kadar memnun değilim ki sanırım ne kadar memnun olmadığımı anlatamam. 

lastikler iki senede "laylon"a döndü. ayağımı frene koymamla absnin devreye girmesi bir. yol mol tutmadığı için garibim abs ebd ne varsa cıldırıyor yazın.

bu yazı da çıkarsın sonrasında continental ile ciddi düşünüyorum. tercih sebebim de tecrübelerim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Toyo'lardan sonra uzun araştırma neticesinde, Michelin Primacy 3 almıştım 4 sene önce. Toyo'lardan sonra yol sesi inanılmaz azaldı ve aracın yol tutuş, ıslak/kuru/viraj performansı bariz şekilde arttı. Ayn şekilde ıslak/kuru fren performansını çok beğeniyorum. Bu süreçte bir takım Primacy eskittim. Gittim yine aynısından bir takım aldım kullanıyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

69 db Sava kış lastilğim vardı, sessizliğindan çok memnundum, viraj pek almıyordu araba... 70 db Michelin Energy saver taktım viraj , direksiyon belirgin iyileşti ancak o 1 db i baya duyuyorum, eskilden yol sesi duymazdım...

Goddyear'ın ürettiği Sava laırın 67 db   yaz lastiklkeri var, aracını fazla virajlarda  zorlamayanlar konforun keyfini çıkarablir Savalar ile  uygun fiyata...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Clio aracımda sava marka 4 lastik vardı yaz lastiğiydi aracı satarken üzerindeydi ve daha 1 yıllık filandı alan kişi tanıdıktı memleketine giderken lastiklerin biri yanaktan balon yapmış adam yedek lastiği takıp devam edmiş memlekete varır varmazda savaları michlen ile deiştirmiş bende fiyatı uygun diye almıştım clioda uzun yola hiç cıkmadım hep şehir içi normal kullanmıştım ucuz olan iyi olmuyor bence ama bazende pahalı olanda iyi olur diye kestirip atamam bilindik bir marka alıp güvenle kullanmak gerekir arabada yere temas eden tek organ lastiklerimiz can taşıyor bu lastikler 100 lira 200 lira dan kacıpta kötü maceralara atılmanın anlamı yok

GALAXY J7

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Continental contact 5 ile ciddi düşünüyorum taktırmam an meselesi.Kışlıklarım 4 adet goodyear.yazlıklar da continental olsun.Bir de 15 lik çelik jant bulursam dadından yenmez..Kış gelince orjinal jantlarıyla kışlık lastikleri takacam yaz gelince de çelik jantla yazlık lastık :) Lastikçi devrini kapatmayı düşünüyorum :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Şimdi, Mazda41 :

Performans lastikleride yaz lastigi sinifina mi giriyor yoksa ayri bir sinifta mi inceleniyor

Lastikler Yaz-Kış ve Dört Mevsim diye ayrılıyor. Onları Performans lastiği yapan Lastik Hız Endeksi ( Y,W ve Z ) . Yani Yük Endeksinden sonraki harfler.

235 25 R20 92W  deki W gibi .. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Lastik işi biraz karışık. Herkes en iyisini kullandığını iddia eder, hele satıcılar en iyisi kendi bayiliklerinde olandır. Petlas ağırlıklı satış yapan ve iş yerindeki araçlarımızın lastik bakım onarımını yapan lastikçi; oda Türkiye'de üretiyor Petlasda. Petlas daha dayanıklı niye onu almadın aynı lastik dedi :) Abi etiket değerlerini ne yapacağız o zaman dedim... Cevap veremedi.
(Hiç bir markayı kötülemek niyetinde değilim, her lastiğin hitap etme amacında olduğu bir kullanım alanı olduğunu düşünüyorum.)

Önceki araçlarım da japon aracıydı.  (Toyota Xei, Honda 1.4is HB, Honda Vtec2 )
Lastik seçimimde fren performansı ve sessizliği önemli olduğu için AB etiket değerlerini de göz önünde bulundurarak Goodyear Efi Performance aldım.
Çok memnun kaldım. Hem yumuşak hem de stabilize-köy yollarında michelin gibi çabuk dağılmadığı için bu aracıma da aynı seri lastiği aldım. Önceki aracımda Adana yaylalarında hem sıcak hemde taşlık zeminlerde 6 aylık michelinlerimin dişlerinde parça parça kopmaları görünce çok canım sıkılmıştı.

Dört mevsim lastikleri goodyear bayisi arkadaşım önermedi. Sen dere tepe geziyorsun, akdeniz sıcağında stabilize yollar bu lastikler için çok ağır gelir desen itibariyle de arasına çok fazla taş girer dedi.

Efficient Performance nin Etiket değerleri A ve B ses olarak 68 db oldukça iyi.
Benden sonra 4 arkadaşım daha aldılar. Hepsi çok memnun kaldı. Kışlıklarımı da Ultragrip9 aldım. Şuan aklıma gelen markalardan; Bridgestone, michelin, petlas, hankook, prelli, yokohama kullandım. Gerek şirket araçlarımız gerek se bundan önceki araçlarımda. Lastik sektörü de her geçen gün gelişiyor, gerek rekabet ortamı gerekse teknolojik yeniliklerden her geçen gün yeni seri ürünler çıkıyor. Ama bu saatten sonra Goodyear dan başka lastik alacağımı sanmıyorum.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Test sonuçlarına ve otopark.com testlerinde dönen muhabbetlere binaen Continental Cpc 5 kullanıyoruz ailecek, 3 farklı arabada aktif kullanımda şu an. Fiesta-Mazda da önlerde, Connect'te 4 lastik hepsi Conti. Sessizliği hakkında laf edemem, dikkat etmedim öncesi sonrası ancak yol tutuşu oldukça iyi. İyi asfaltta her lastik tutuyor ancak biraz ıslak olsun, asfalt eskiyip parlamış olsun vs. çok farkediyor lastikler. Detaylı bir başlık açmıştım, özellikle bizim nesilde gelen Toyo'lar oldukça kötü lastikler vs. anlatmıştım.

Kaza yaptığım için yarıldı bir lastiğim ama sol öndeki 4 000 sağ öndeki 12 000 km de şu an. Ben ki virajların bıçkın delikanlısı, bayırların gamsız heel and toe cusuyum, lastik aşınmaları (özellikle yan kısımlar virajlarda abanınca çabuk dağılır) km'lerine göre gayet iyi. Otopark'ın derlediği farklı kaynakların test sonuçlarını ve detaylı bir lastik yazısını da ekliyorum.

http://www.otopark.com/2015/04/yaz-lastigi-testleri/

http://www.otopark.com/2015/12/kis-lastigi-testleri/

http://www.otopark.com/2014/08/lastik-dedigin/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2. Nesilde gelen toyo sert olduğu için kumlanmış asfaltta tutmaz, tutmuyor :) ses de contiye göre fazla. Tek iyi tarafı yağmur performansı. Çok sıra dışı yollarda denedim yağmurda gerçekten iyiler. Continin sorunu dayanıklılık bana göre. Çok çabuk haşat oldular. Yanakları da erken ezildi. Bence Goodyear daha iyi gibi contiden. En son kumho almıştım 100₺'ye. Yemişim pahalı lastiği dedirtti [emoji1] kumho da tavsiye ederim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ses etiketine mutlaka bakın arkadaşlar, arabadan alacağınız memnuniyet katlanır, benim tavsiyem 67/68 -maks 69 olsun... 70 i duyarsınız 71 rahatsız eder...Sonra arabaların izolasyonu kötü diyoruz...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Good Year Efficient Performance aldım ben geçen yaz 4 adet , gayet memnun kaldım.Toyolardan sonra hem sessizlik hem yol tutuş çok farketti.Tavsiye ederim ...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

30 dakika önce, osk@r78 :

Good Year Efficient Performance aldım ben geçen yaz 4 adet , gayet memnun kaldım.Toyolardan sonra hem sessizlik hem yol tutuş çok farketti.Tavsiye ederim ...

Benim de niyetim o inşallah. Haftaya Pazarı bekliyorum kart döngüsü için :D 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ankete baktığımızda Türkiye'de üretilen, Formula1'in tek lastik tedarikçisi olan Pirelli'nin site üyelerinde hiç karşılık bulmaması ilginç geldi. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 dakika önce, osk@r78 :

Pirelli bana hiç yakın gelen bir marka olmadı nedense.. @Burak

Bence bu algı eksikliğinin onlar da farkındalar ve bu sebeple Formula 1 gibi bir dünyaya girdiler ama karşılığını en azından bizim ülkemizde bulmuş gibi görünmüyorlar. 

İş dönüp dolanıp kullanıcının gerçekten ne düşünüp ne söylediğine bağlı hale geliyor

Michelin her ne kadar en pahalı lastikleri satıyor olsa da ( bu onların pazarlama stratejisi ) sahip olduğu haklı kalite algısı sayesinde ilk sıralardaki yerini koruyor

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet kullanıcı yorumları önemli. Mesela ben daha önce 4 adet michelin lastik almıştım bir aracıma lastiklerden pek memnun kalmamıştım açıkçası.O zamandan sonra da michelin yerine hep aynı ayarda farklı markalar kullandım..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben aracımı yeni aldım ve üzerinde yeni sayılacak Michelin Primacy 3 var, henüz performansını test edecek ortam olmadı ama ses konusunda fena değil gibi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...