Jump to content

Power Sense Aracıma Alışamadım...

emeknet
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Turbo dizel manuel araçtan atmosferik benzinli otomatiğe geçmişsiniz. Farkın dibini görmeniz gayet normal. Atmosferik motor güç üretmek için yüksek devirleri kullanır. Turbo araç gücünü alt devirlerde de verebildiği için güçlüymüş gibi gelebilir FAKAT 0-100 lere baktığımızda eski aracınızla yeni aracınız arasında çok da performans farkı yok. :D Dizel mazda 3 11s de sky 1.5 otomatik 11.7s de 100km ye çıkıyor. Güç olayı tamamen hissi bir durum. Atmosferik motorun ara hızlanmaları kesinlikle turbo gibi olamaz. Turbonun verdiği torku benzer hacimdeki hiçbir atmosferik araçta alamazsınız. Buna karşılık atmosferik motorda turbo lag olayı olmadığı için sportif kullanımlarda (pist gibi ortamlardaki kullanım karakteristiğinde) atmosferik daha net gaz tepkileri verir. Bu tamamen alışkanlık meselesi. Bence sahip olduğunuz araç performansı dışında özellik bakımından bir hayli üstün bir araç. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fırsat bulabilirseniz dizel otomatik test edin bence. Yeni Ford Focus olur, Vw grubu olur, güncel Hyundai'ler, yeni Opel Astra/Insignia falan olur, 1.6 turbo dizel performanslı şanzıman araçları bunlar, keza Cx3 de bunlardan biri. Onlar hakkındaki düşünceniz nasıl olacak merak ediyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

kim ne derse desin kendimden de bildiğim üzere bu muhabbetten çıkan sonuç şudur;

"turbo dizelden atmosferik benzinliye geçmeyiniz"

bi de buna yakıt eklenince hani turbo dizelle aynı hızlanmayı elde etmek için abanınca 5 lira yerine net 10 lira yakarsınız. bu da ayrı külfet lîtfen es geçmeyelim:)

hep dip kullanımda sıfır yüzler milisaniye farkıyla aynıymış gibi veriliyor ama benzinde o işler öyle  olmuyor:) dizel ivmelenmesi gibi üst devirler için gazı kökleyin bakalım chevrolet camaro gibi yakmaya başlarsınız, bu da gözardı edilmesin efenim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben şahsen cx3 ün gaz tepkilerini sevmedim. Mazda 6 ile aynı teknolojideki şanzumana sahip olmasına rağmen turbo dizel olayı bitirmiş. Kocaman cüssesine rağmen Mazda 6 daha doyurucu idi. Ama ben genel olarak turbo dizel olayına çok sıcak bakmıyorum. Benzinli motor turbo-nonturbo her türlü dizelden daha iyidir Bu benim düşüncem. Standart kullanıcılar benim bu konudaki görüşlerimi gözardı edebilir :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben de ilk başlarda  power sense(5. Mazdam) ye  alışamadım.Otomatiği çok yavan geldi.Çözüm olarak vitesi manuele atıp,3-4bin civarında vites değiştiriyorum.Egzosun o güzel sesiyle tadından yenmiyor şimdi.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda bayisi aracima 70 bin lira teklif etti. Su soru geliyor aklima, onceden insanlar sahibinden arac ararlardi bu durum degistimi? Sonucta bayi 70e almis olsa en kotu 73 veya 74 yazacak. Cok enterasan bir piyasa var, arayan yazan soran varda 72 bin lira verecek birini bir turlu bulamadik .))

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16.04.2016 at 17:15, Les_Chevaliers :

Otomatik vites harici başka araç kullanmak bana anlamsız geliyor. Çok büyük rahatlık alışınca vazgeçemeyeceksiniz inanın

SM-N900 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

aynen katılıyorum çok büyük rahatlık manuelden otomatiğe geçen biri olarak

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Performans tek kriterse benim mps'i takas edelim? ;D Lakin param yok haa, anahtarları takas edip helalleşirsek anca :fiuw:

Focus' un dizeli ile Mazda 3 dizeli arasında, aynı motorlar olmasına rağmen, nedense fark var gibime geldi. Focus'u da kullanmış biri olarak söylüyorum; turbosu çok değişik. 2 tane ayrı ayrı 2015 model aracı ayrı ayrı 2 bin km kullandım. Turbo lag olayı kesinlikle var ama hızlanması birikip birikip bir anda oluşuyor gibime geldi.

Bu konuda göreceli önyargı mıdır bilmiyorum ama, Mazda 3 dizel daha iyi gibi sanıyorum. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Performans tek kriterse benim mps'i takas edelim? ;D Lakin param yok haa, anahtarları takas edip helalleşirsek anca :fiuw:

Focus' un dizeli ile Mazda 3 dizeli arasında, aynı motorlar olmasına rağmen, nedense fark var gibime geldi. Focus'u da kullanmış biri olarak söylüyorum; turbosu çok değişik. 2 tane ayrı ayrı 2015 model aracı ayrı ayrı 2 bin km kullandım. Turbo lag olayı kesinlikle var ama hızlanması birikip birikip bir anda oluşuyor gibime geldi.

Bu konuda göreceli önyargı mıdır bilmiyorum ama, Mazda 3 dizel daha iyi gibi sanıyorum. 

Ben bunu satinca dizel 2015 az km yapmis focus titanyum alacagim. Hrm manuel hemde bundan seri bir arac olacak benim icin. Birde ben standart bir kullaniciyim oyle cok ince ayrintilarini bilmem araclarin. Sadece bu hem yavan hemde performanssiz kaldi bana gore. Eski dizel mazda aracimdan sonra afalladim biranda. Ve alismak istemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2 dakika önce, emeknet :

Ben bunu satinca dizel 2015 az km yapmis focus titanyum alacagim. Hrm manuel hemde bundan seri bir arac olacak benim icin. Birde ben standart bir kullaniciyim oyle cok ince ayrintilarini bilmem araclarin. Sadece bu hem yavan hemde performanssiz kaldi bana gore. Eski dizel mazda aracimdan sonra afalladim biranda. Ve alismak istemiyorum.

Valla yalan olmasın, benim kullandıklarım Trend X' di. Titanyum daha iyi diyorlar ama tabi kullanacak olan sizsiniz, deneyin, içinize sinerse alın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@emeknet Az önce ilanı 71999 a çektiniz sanırım. İlana bakıyordum , power sence paketlere bakayım dedim, geri döndüm, ilanın fiyatı değişmiş.

Bende dizel Mazda 3 kullanıcısıyım ama atmosterik istiyor canım açıkcası.

Şahsi fikrim satmayın aracınız maşallah çok güzel. Dizelin size yaptırdığı sadece hissettirmek. Turbo patlaması olarak adlandırılıyor sanırım.

Kesinlikle 3. nesil atmosterikten aman aman farkı yok 2. nesil dizellerin. Hissettirdiklerine kanmayın derim. 

Beklerseniz de satılır 74000 ten aşağı ilanı düşürmeyin derim. Sabır :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, cothcu :

@emeknet Az önce ilanı 71999 a çektiniz sanırım. İlana bakıyordum , power sence paketlere bakayım dedim, geri döndüm, ilanın fiyatı değişmiş.

Bende dizel Mazda 3 kullanıcısıyım ama atmosterik istiyor canım açıkcası.

Şahsi fikrim satmayın aracınız maşallah çok güzel. Dizelin size yaptırdığı sadece hissettirmek. Turbo patlaması olarak adlandırılıyor sanırım.

Kesinlikle 3. nesil atmosterikten aman aman farkı yok 2. nesil dizellerin. Hissettirdiklerine kanmayın derim. 

Beklerseniz de satılır 74000 ten aşağı ilanı düşürmeyin derim. Sabır :)

Hakketen agresif bir fiyat düşürme politikası uyguluyor, yaz sonunda almayı düşünürken benim bile kanıma girdi :) ama devlet memuru olduğum için kalkıp istanbul'a araç bakmaya gidemiyorum ve araç 3 yıllık garantide :( yoksa belirtilen hususlar dışında aracın hatası yoksa çok uygun O0

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dizel Motor + Yüksek Tork + Manuel vites = iyi bir performans ve yakıt tasarrufu sağlar ama konforunuzu törpüler.

Benzinli 1.5 Motor + Düşük Tork + Otmatik Vites = Şehir içinde rahat bir sürüş ve konfor sağlar ama araca olan kontrolünüzü törpüler bir miktar.

Çok farklı araçlar baktığınızda, alışamamanız normal.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda bayisine sordum ve su yaniti aldim. Arac 30 ay veya 50 bin km ye henuz gelmediyse 750 lira karsiliginda garanti suresi 5 yila cikartilabiliyormus. Mazda bayisi aracima 70 bin teklif ediyor ve ben araci satmak istedigim icin fiyati dusurebildigim kadar dusurdum. 74 bin liradan 71500e cektim ayrica bu araca mazda bayisi 70 bin lira verirken benim 71500e satmam gerekir diye dusunuyorum. Aracta bahsettigim kapi ve camurluk kenarinda cizikten dolayi ufak lokal boya disinda birseyde yok. Araci satin aldigim kisi ogretim gorevlisiydi biraz hasssas bir insanmis zaten gozu gibi korumus. Fiyat pololitilam ilginc degil aslinda pazarlik payi birakmadim satilirsa satilir, satilmazsa yine istedigim araci alacagim ama takasa verecegim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence biraz acele ediyorsunuz. Su anda piyasada ciddi nakit sikintisi var. Bankalarin kredi faizleri oldukca yuksek. Bu kosullarda tutulan diye tabir edilen arac sahipleri bile 1 aya yakin bekliyor. Mazdalarinda daha yavas gittigi bilinen bir gercek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence biraz acele ediyorsunuz. Su anda piyasada ciddi nakit sikintisi var. Bankalarin kredi faizleri oldukca yuksek. Bu kosullarda tutulan diye tabir edilen arac sahipleri bile 1 aya yakin bekliyor. Mazdalarinda daha yavas gittigi bilinen bir gercek.

Emsallerinden bu kadar dusuk tuttugum bir aracin satilmasi gerekirdi. Cok arayan oldu cok fazla mesaj atan, hepsini yanitladim, 70 bine almaya geliyorum diyen en az 10 kisi oldu, 71e tamam diyip 5dk sonra arayarak 69um var diyende oldu, kimseyi kirmadan anlattim neden vereyim bu fiyata diye.. Birsey olmuyorsa daha iyisi olacak diye olmuyor kesinlikle.. Bekleyecegiz ve gorecegiz neler bekliyor bizi..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Veeee bugun finali yaptim dostlar, aracimi bayiye verecegime bir dostuma verdim ve ailem icin cook elverisli bir arac aldim. Inanilmaz guzel saab 9.3 vector vagon. Sizinle paylasacagim izlenimleri.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Veeee bugun finali yaptim dostlar, aracimi bayiye verecegime bir dostuma verdim ve ailem icin cook elverisli bir arac aldim. Inanilmaz guzel saab 9.3 vector vagon. Sizinle paylasacagim izlenimleri.

Çok dua alacaksınız [emoji1]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Öncelikle sizi performans olarak mı tatmin etmedi bu araç ? Çünkü sürüş yol tutuş olarak ikinci nesil mazda3' e göre oldukça iyi bir araç. İkinci el konusunda arabaların yeterince tanıtılmaması ve performansına edilmedik laf bırakılmadığından üstüne üstün şehir efsanelerinin üstüne gitmeyen bir yönetim olduğundan dolayı durum bu şekildedir.

Boşverin tanıtılmasınki bu zevki sadice arabadan anlayanlar çıkarsın :)))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...