Jump to content

Power Sense Aracıma Alışamadım...

emeknet
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Almayı düşündüğünüz Focus zaten sattığınız Dizel 3 ile aynı motor-şanzımanı kullanıyor. Ha pardon 2012 13 ise aynı motor şanzıman, 2009 10 11'lerde Focus 2 deki 109 bg dizel, 5 ileri kombinasyonu var.

12 dizel sahibiyim, Focus mk3 dizel de kullandım, güncel kasa 3'ün otomatiğini de. Performans tatminsizliğinin temelsebebi turboya alışmış olmanız ve otomatik vites. Atmosferik araç devir sever, siz de sevin :D Keşke yakıt tüketimi umrumda olmasa da atmosferik benzinli bir makinayla gezinebilsem.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Peki sizce ederi nedir arkadaşlar ? ben 74e aldım 72 bine vermek istiyorum 2bin lira zarar hemde 15 gün bile olmadan. Bu gün arayıp 70 bin teklif eden 3 kişi oldu, haliyle o kadar fazla zarar etmek istemiyorum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bence 72 çok iyi fiyat. benim aracı sattıktan sonra, gelecek paramı da üzerine koyar alırdım sizi aracı, acil satma niyetiniz olmasıydı. aceleci davranıp, fazla zarar etmeyin bence.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

23 dakika önce, Mehmet Özdemir :

bence 72 çok iyi fiyat. benim aracı sattıktan sonra, gelecek paramı da üzerine koyar alırdım sizi aracı, acil satma niyetiniz olmasıydı. aceleci davranıp, fazla zarar etmeyin bence.

Sizin araç nedir?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Size farklı gelen hem oto vites olması hemde benzinli olması sanırım sonuçta benzinli bir aracın torku dizel gibi olamıyor lakin günümüz oto viteslerinin manuelden farkı kalmadı manuel modda kullan sende. Ama asıl fark dizel-benzin farkı bence. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bu travmayı iyi bilirim, gecmiş olsun. ben de1.6 109 hp dizel focus'tan inip 1.3 benzinliyr geçince daha fenasını yaşamıştım. kabullenene kadar yok buji yok hava filtresi bilmem ne diye diye 500  kaadımı ütülemişlerdi. 

ama nihayetinde kabullendim. bi iki yil sürüyor cok da zor oluyor ama öyle. bence bir an önce çok da zarar etmeden satıp istediğiniz aracı alın. ben çok uğraşmak istemediğimden kabullendim ama bir sonraki aracım muhakkak turbo dizel olacak.

bu arada dizel cx3'lere bakabilirsiniz.. bu segmentte ne yazık ki sizin de bir ara kullandığınız üzerinde oynaya oynaya psa grubunda sıklıkla kullanılan 1.6'lık dizellere mahkumuz öyle görünüyor..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bence siz mazda 6 2,5 bakın kendinize otomatik olsa bile çok canınız sıkılmaz sürüş sırasında....

Ama ekonomik olmaz 2,5 diyorsanızda ben derimki "her tercih bir vazgeçiştir" .........

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, sergio_01 :

Bence siz mazda 6 2,5 bakın kendinize otomatik olsa bile çok canınız sıkılmaz sürüş sırasında....

Ama ekonomik olmaz 2,5 diyorsanızda ben derimki "her tercih bir vazgeçiştir" .........

Ah o dediğiniz güzel ama burada (Türkiye'de) zor iş.

Seve seve 1.5'e devam edeceğiz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Otomatik vites devri kafasına göre ayarlıyor bir de dişlilerin tutuşu hiçbir zaman manueldeki gibi olmuyor, o yüzden perfomans / hissiyat açısından fark kaçınılmazdır. Ancak dizelde  performans ikinci, tüketim birinci planda deil midir, yani turbo dahi olsa dizelde performans bulmak zor olsa gerek.

Alım sonrası hemen satmak ise zarar yazar. Alım satımı sadece ekonomik değer ve rakam olarak görmemek gerek, işin arz ve psikolojik boyutu da var,açılan her satış ilanı bir adet te olsa arzı arttırmak demektir. Aldığın gibi hemen satmak istemek ise satıcı için elverişsiz şart  demek, alıcı onu da hesaba katarak almak isteyecektir. 74bin - 70bin arasındaki fark, aracın değeri azalması değil o avantaj farkıdır. 70bin'e alacağım deyip almaya karar verirse ve 70bini çıkarırsa öpüp başına koy. Ha fakat senin durumunu biraz daha kullanıp, Noter'e giderken veya parayı çıkarırken 70bin'den 50TL bile aşağısı çıkarsa o kişiye anında tekmeyi at. O tip durumlarda paradan cok lafı bile yeter cunku. 70bin deyip noterde 70bin çıkarırsa olayı başarıyla kapattın demektir.

Benim kardeşim otomatik vites meraklısıdır, neredeyse 15 yıldır hep otomatik araç alıyor. Şu anda otomatik Passat var, kullanıyorum hakkaten hissiyat olarak sanki aracı ben kullanmıyormuşum gibi oluyor. Direksiyon üstündeki  vites düğmelerini kullanınca da durum değişmiyor, sadece direksiyondaki düğmelerle oynamaya başlamış oluyorum .Unutmayın, Mercedes gibi otomatiğin feriştahı bile manuel araba üretiyor, var bir sebebi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu otomotiv endüstrisi giderek otomatiğe yöneliyor artık. Çoğu lüks araçlar istisnalar hariç, manuel vites opsiyonu koymuyorlar. Manuel vites sevdalılarının twitter'da hashtagi bile vardı geçenlerde #savemanuals

HTC One_M8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

70 bin veren 3 kisi oldu simdiye kadar ama 4 bin zarar cok benim icin. Ben 2 bine kadar goze aldim 72 veren cikarsa satacagim yoksa binmeyi surdurecegim zaten yavas yavas alismayada basladim. Bu paraya bu kadar donanimli baska arac alamayacagimida biliyorum.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşımızın sorunu tamamen otomatik vites. Sanıyorum otomatik vites sürüş karakteri mutlu ve tatmin etmiyor. Aslında bende aynı düşünce ve duygudayım. 50 km otomatik jeep kullandım sanki 500 km kullanmış gibi hasta etti beni. Araç seni yok sayıyor, kendi kontrol ediyor kendini. Bu bana son derece yabancı. Kendini boşlukta hissediyorsun. Aracı sürerken dolu dolu hissedemiyorsun.. Anlatmak zor. Bayanlar ve konforlu sürüşler için veya yoğun büyükşehir trafiği için olabilir. Ama ben katlanam diyorum bu sisteme. Mutfakta robot kullanmak gibi bişey.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Otomatik vites aracim daha evvel olmadi. Bir arkadasimin raw4 cipini 1 hafta kullanmistim sadece. Motor yuksek oldugundan hosuma gitmisti gucluydu haliyle ama yinede otomatikte biraz dislanmis buluyorum kendimi. Yoksa araci kotulemiyorum bu paraya bundan iyi aracta yik biliyorum. Sadece surus zevkime uymadi. Eski aracim mazda 3 dizel imprasivdi mesela tekrar donebilirim bile.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Otomatik vites seçeneği benim arabada da var; fakat hem motor gücü hem de max. devir düşük ve buna rağmen tüketimi daha yüksek. Ne o sağ elim boşta kalacak diye.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Otomatik vites harici başka araç kullanmak bana anlamsız geliyor. Çok büyük rahatlık alışınca vazgeçemeyeceksiniz inanın

SM-N900 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...