Jump to content

Dijital Fotoğraf Makinesi

MuRDoC_111
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Ben bu konuda ciddi yanılgı yaşadım ve fujifilm hs25 exr makina aldım yaklaşık 7 ay oldu alalı. şu anda pişmanım ve gerçekten hata ettiğimi biliyorum. keşke birilerine danışsaydım, dış görünüşüne tav oldum amatörce... bugün elimde arkadaşıma ait nicon d5100 var ve gerçekten şu an benim fujifilm, bu makinenin yanında bildiğin dijital makine gibi geliyor... 1045 tl verdim hem de...  arkadaşlar sonra araştırdım bu fujifilm satan elemanlar ciddi pirim alıyorlarmış bu makine satışlarından... olan bana oldu. bir yerlerde hareketli foto yakalamak o kadar zor oluyor ki...

Paylaşmak istedim arkadaşlar... teşekkürler... iyi forumlar.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fotoğraf ayrı bir zevk, ayrı bir terapi dalı... Hayırlı olsun İlhan, kazasız günlerde kullan... Sıra bana geldi artık.

:)

abi sana benim fujiyi vereyim uyguna :)  mayısta aldım bu yaz başı :) iş yaptım, sonra işler büyüdü kesmedi beni bu. hareket yakalamam gerekiyor benim. çok seri hareketler. bununla net olmuyor bu tip fotolar tam olarak.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

abi sana benim fujiyi vereyim uyguna :)  mayısta aldım bu yaz başı :) iş yaptım, sonra işler büyüdü kesmedi beni bu. hareket yakalamam gerekiyor benim. çok seri hareketler. bununla net olmuyor bu tip fotolar tam olarak.

Maddi imkansızlık neticesinde ben senden önce yaptım o hatayı, Fuji S 1500 var bende ve şu anda kızım kullanıyor... Teşekkürler.

:tey:

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fotoğraf ayrı bir zevk, ayrı bir terapi dalı... Hayırlı olsun İlhan, kazasız günlerde kullan... Sıra bana geldi artık.

:)

Teşekkürler abicim.Allah daha iyisini sana nasip etsin inşallah. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 ay sonra ...

Fotoğraf makinesini almakla bitmiyor. Bunu baştan bilerek zaten, bu işe soyunmuştum.

İlk iş olarak hafıza kartını yeniledim. Mevcut kartın performansı hızı kötüydü. Yaşadığım sorun neydi. Video çekimlerinde görüntüde anlık donmalar, takılmalar. Aynı şekilde videonun sesinde çok sık aralıklı kesilmeler oluyordu. Forumdonanımhaber de yazışmalar sonucunda kartın hızının yetmediği söylendi. Kendime iki marka belirledim Sandisk ve Toshiba. Araştırmalar sonucunda Toshiba 16GB SDHC Exceria Type-2 UHS1 C10 95/60MB bu kartı satın aldım. Yanlış hatırlamıyorsam 53 Liraya almıştım.

Sonrasında sırasıyla şu ana kadar aldığım aksesuarlar nelerdir.

Gittigidiyor.com site arasılığı ile satın aldıklarım.

Yedek Batarya

Uzaktan Kumanda

2 adet Parasoley

Ebay sitesinden kargo dahil 18.Usd'ye Monopod aldım.

http://kolayurl.com/vzm

Fotoğraf makinesi çantasını Kliksa'dan almıştım. Benim aldığım dönemde 132.-Lira idi. Geçtiğimiz hafta bir arkadaşıma aynısıı satın aldık. Bu sefer 152.-Liraya. Çantanın modeli Case Logic DCB-308

İhtiyaçlar tabi bitmiyor :) Bir süre önce de Tripod arayışına girdim. Bayağı bir süre internette araştırma sonucunda. Vanguard Nivelo 245 BK Tripod da karar kıldım. Hem video görüntüleri hemde forumdonanımhaber forumunda yazışmalar sonucunda. Bu modelde karar kıldım. Satın almamda ki en büyük faktör. Tripod başlığının aşağıya dönerek, macro çekimlerde etkin kullanılabiliyor olmasıydı. Ekte ki video görüntülerinde anlatımı var.

Gittigidiyor.com'dan 197.-Liraya aldım.

http://kolayurl.com/vzn

Sırada ne var dersek hesaplı halledebileceğim, macro lens var. :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu isin sonu yok abi :) bi noktadan sonra makina sana yetmez olacak :)

İnşallah yetmeyeceği günleri de görürüm. Bu işte yeni sayılırım. Daha çok pişmem lazım. :)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 yıl sonra ...

Nikon P900 X83 zoomu var. Sabit lensli bir makine. Makinenin videoları şu şekilde.

Nikon-Coolpix-P900-Turkiye1.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=rOonrYbIeJM

Bu da güzel bir kıyaslama videosu olmuş

Makine ile ilgili çok detaylı bilgilendirmeyi bu bağlantıdan bulabilirsiniz.

http://www.birkarefotograf.com/nikon-coolpix-p900-incelemesi/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 5 ay sonra ...

Hadi hayırlısı, biz de girdik bu dijital fotoğraf makinesi dünyasına Nikon D5200 + Tamron 17-50VC lens ile. İşi oldukça ilerletmiş kişiler var sitede gördüğüm kadarı ile, ayrı bir konu mu açalım yoksa buradan mu gidelim bilemedim ama yeni başlayanlar için veya genele haitap eden güzel doküman veya linkleri paylaşabilirsek faydalı olur diye düşünüyorum, ne dersiniz ? Hatta yeni bir başlık açıp ilk mesajda tüm tavsiyeleri düzenli bir şekilde sıralayabiliriz. 

@İlhan , @arabalar , @Canuck ne dersiniz ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 hours ago, Burak said:

Hadi hayırlısı, biz de girdik bu dijital fotoğraf makinesi dünyasına Nikon D5200 + Tamron 17-50VC lens ile. İşi oldukça ilerletmiş kişiler var sitede gördüğüm kadarı ile, ayrı bir konu mu açalım yoksa buradan mu gidelim bilemedim ama yeni başlayanlar için veya genele haitap eden güzel doküman veya linkleri paylaşabilirsek faydalı olur diye düşünüyorum, ne dersiniz ? Hatta yeni bir başlık açıp ilk mesajda tüm tavsiyeleri düzenli bir şekilde sıralayabiliriz. 

@İlhan , @arabalar , @Canuck ne dersiniz ?

Hocam ben Canon’cuyum. Nikon’cularla hic bir sekilde bilgi paylasimi yapmiyoruz biz maalesef >:D ;D

Saka bir yana ben bu konuda cok bilgiliyim diyemem acikcasi. Ama faydali bilgileri paylasmak iyi bir fikir. Isin teorik kismi onemli ama daha onemli kisim mumkun oldugu kadar fazla fotograf cekmek. Ozellikle baslangicta sabit objeler uzerinde farkli settingler ile ayni pozu defalarca cekmek makinaya alismak ve ozelliklerini ogrenmek acisindan cok yararli.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

15 dakika önce, Canuck :
Hocam ben Canon’cuyum. Nikon’cularla hic bir sekilde bilgi paylasimi yapmiyoruz biz maalesef >:D ;D

Saka bir yana ben bu konuda cok bilgiliyim diyemem acikcasi. Ama faydali bilgileri paylasmak iyi bir fikir. Isin teorik kismi onemli ama daha onemli kisim mumkun oldugu kadar fazla fotograf cekmek. Ozellikle baslangicta sabit objeler uzerinde farkli settingler ile ayni pozu defalarca cekmek makinaya alismak ve ozelliklerini ogrenmek acisindan cok yararli.

Böyle bir ayrım mı vardı yahu ? :D Bileydim almadan önce çoğunluk ne kullanıyor sorardım :D 

Dediğini yapmaya başladım. Özellikle alan derinliği konusunu anlamak açısından önemli bir alıştırma dediğin şeyler. Ben en iyisi bir konu açayım oradan yürüyelim :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...