Jump to content

Makine Mühendisi Öğretim Görevlisinden Temiz Sorunsuz Mazda 3

Mutlu Tekir

Tavsiye Edilen Mesajlar

Selamlar forum ahalisi. smile.png Haziran ayından Eylül ayına kadar yurtdışında olacağım, arabamdan kopmak istemiyorum ama sigortası, kaskosu da benim bütçemi daraltıyor. Geldikten sonra da Mazda 6'ya geçme düşüncem vardı zaten. Koyayım listeye dursun dedim. 

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-makine-muhendisi-ogretim-gorevlisinden-temiz-sorunsuz-mazda-3-295523375/detay/

Fiyat 46bin tl yazdım ama forumdan birilerine gitmesini isterim, foruma özel birşeyler yapılır. Fiyat biraz fazla gözükebilir ama 1. nesil makyajlı otomatiklere 41-42, 2. nesil touring manuellere 40-41, impressivelere 48-51 yazıldığı o sitede; sadece sağ ön çamurluğu boyalı, ağır bakımı yapılmış, ekstraları olan sedan otomatik bir araç için o değeri yazdım.

Merhabalar, 

• Aracım temiz, yetkili servis bakımlı bir araçtır. 100bin km. ağır bakımı yetkili serviste yaptırılmış olup şanzıman yağı ve süzgeci, motor yağı ve filtresi, V kayışı, V kayışı gergi rulmanları, yakıt filtresi, ayrıca titizliğim sebebiyle tüm antifriz, fren hidroliği ve direksiyon hidroliği değiştirilmiştir. Polen filtresinin yuvası ıslak mendille tek bir kir kalmayasıya denk silindikten sonra yeni filtre takılarak kullanılmıştır.
  • Mutlu akü, yazlık Michelin Energy Saver lastikleri yenidir.
  • 4 ileri otomatik olması yetersiz gibi gözükse de tam tersine kullanması zevkli, atik, vites geçişleri aşırı yumuşak bir araçtır.
  • Çift yönlü klima sayesinde yolcu koltuğu tarafı ve sürücü koltuğu tarafına farklı sıcaklıklarda klima kullanılabilmektedir ve büyük konfor sağlamaktadır.
  • Far sensörü, yağmur sensörü, katlanır elektrikli aynalar, otomatik kararan dikiz aynası gibi donanımları ile bir çok sözde arabadan daha dolu ve daha uygundur. Ayrıca Mazda değişik yıllarda İngiltere ve Almanya'da yapılan araştırmalara göre dünyanın en sorunsuz markası seçilmiştir.
  • 90 km/saat sabit hız ile şehirlerarasında 6 lt benzin, 7 lt Lpg yakmaktadır. Şehrinizdeki Lpg fiyatlarına bakıp bu değerle çarparsanız kuruş hesabını bulabilirsiniz.

Ekstra olarak;

• Prins Silverline Lpg 90bin km.de iken taktırılmıştır. Yolda Lpg ayarı hassas bir biçimde Ankara Quattro Garage tarafından yapılmıştır. Filtresi yeni değiştirilmiştir.
  • 700 TL'ye hız sabitleyici taktırılmıştır.
  • Tüm iç aydınlatma LED yapılmıştır. Ayrıca bagaja ve tavan lambası ile eş zamanlı yanacak şekilde ön ve arka koltuklar için ayak ucu LED şerit aydınlatma uygulanmıştır.
  • Bagaj kapağı anahtar üstündeki tuş ve bagaj kapağı üstündeki buton haricinde, konsola konulan tuş ile içeriden de açılabilmektedir.
  • Plakanın hemen üstüne geri görüş kamerası, ön camın sol köşesine monitör ve arka park sensörleri eklenerek park yaparkenki güvenlik artırılmıştır.
  • Rahatça müzik dinleyebilmek için Aux girişinden bağlanan eller serbest bluetooth araç kiti takılmıştır. Telefonunuzdan bluetooth ile müzik dinleyebilir, gelen aramaları da sürüş güvenliğinizi riske atmadan bu araç kiti ile rahatça cevaplayabilirsiniz.
  • Maksimum aydınlatma sağlayabilmek için 4300k Xenon takılmıştır. Diğer çakma xenon farlar gibi göz almaz, 4300k olduğundan görüşü karşıdakilerin görüşünü kısıtlamadan artırmaktadır.
  • Sol ayak dayama yeri yağmurdan, çamurdan kirlenmemesi için ayak dayama pedalı eklenmiştir.

Aracım 2. nesil Mazda 3'ün ilk serilerinden olduğundan diğerlerine göre artıları bulunmaktadır.
Bunlar;

• 4 cam elektrikli ve ful otomatik, sıkışma engelleme özellikli,
  • Tüm camlar otomatik, ve cam açma kapama düğmeleri ışıklı,
  • Anahtardan cam açma kapama,
  • Sustalı uzaktan kumandalı yedek anahtarıdır.

Standart özellikleri;

• Yüksek hızda ani frende yanan uyarı dörtlüleri,
  • Far yıkama,
  • Orijinal çelik jant, 195-65-R15 Michelin Energy Saver yazlık lastik ve Petlas SnowMaster kışlık lastik,
  • Prins Silverline LPG kit 2000 tl'ye 90bin km.de takıldı, ruhsata işlidir.
  • Tam otomatik 4 ileri vites,
  • Yokuşta geri kaydırmaz,
  • Digital çift yönlü klima,
  • Otomatik kararan dikiz aynası,
  • Elektrikli otomatik kapanır yan aynalar,
  • Yağmur sensörü, arka park sensörü, far sensörü, sis farı, ön kol dayama, arka kol dayama,
  • ABS, EBD, DCS, 6 hava yastığı, hidrolik direksiyon,
  • Immobilizer, isofix, uzaktan kumandalı merkezi kilit,
  • Halı paspas, kauçuk paspas,
  • 4300k Xenon.
  • Aracımın sadece sağ ön çamurluğunda ve tamponlarda yüzeysel boya olup hiç bir işlem ve sıkıntısı yoktur. Tramerde 500 küsür lira kayıt çıkmaktadır. Mayıs 2017'ye kadar muayenesi vardır. Tüm kayıtları, fişleri klasörde saklanmaktadır.
  • Mazda 6 2008 sonrası otomatik bir araca geçeceğimden ötürü keyfe keder satılıktır.
  • Telefon dışında mail ya da sahibinden üstünden mesaj ile de ulaşabilirsiniz, kısa süre içinde cevap veririm. Sorularınızı cevaplamaktan mutluluk duyarım.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hayırlı satışlar olsun Mutlu. Allah daha iyilerine sahip olmayı nasip etsin inşallah. :dua:

Mehmet'in dediği gibi alacak arkadaşta oldukça şanslı bir arkadaş olacak. Umarım forumdan birisine nasip olur. Hayırlısı artık..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sağolun abi teşekkürler. Aslında iç tabana tamamen yalıtım yapmayı da düşünüyordum da, baktım yıl sonuna kadar gitmezse yalıtım yapıp binmeye devam ederim. :) Fakat uzun yola çok gittiğim için D sınıfı konforu istiyorum artık, mazdamı satmak istememdeki en büyük sebep bu, yoksa gidişi olsun, yakıtı olsun, sürüş zevki olsun çok memnunum.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arşivlendi

Bu konu arşivlendi ve yorumlara kapatıldı

Misafir
Bu konu yorumlara kapatılmıştır.
  • Yeni Oluştur...