Jump to content

Dizel Mazda 3 Rölantide Ara Ara Titreme

mazdamos
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

S.a. arkadaşlar aracım rölantide çalışırken ara ara normal çalışmadan farklı bir titreme yapıoyor. Daha önce bu durumla karşılaşan var mı?Araç 26 bin km'de.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16 saat önce, mazdamos :

S.a. arkadaşlar aracım rölantide çalışırken ara ara normal çalışmadan farklı bir titreme yapıoyor. Daha önce bu durumla karşılaşan var mı?Araç 26 bin km'de.

26.000 km deki bir araç için çok normal değil. Yakıtı sürekli aynı yerden mi alırsın Ali ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

38 dakika önce, Burak :

26.000 km deki bir araç için çok normal değil. Yakıtı sürekli aynı yerden mi alırsın Ali ?

Ben aracı alalı 3 ay oldu shell ve totalden aldım benden önceki sahibi de shellden almış.Belli bir yol aldıktan sonra yapmıyor sadece ilk çalıştırmalarda ara ara titriyor.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

50 dakika önce, mazdamos :

Ben aracı alalı 3 ay oldu shell ve totalden aldım benden önceki sahibi de shellden almış.Belli bir yol aldıktan sonra yapmıyor sadece ilk çalıştırmalarda ara ara titriyor.

Aldığından beri var mı bu durum yoksa son yakıt almandan sonra mı başladı ? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Km'niz düşük olduğu için, öncelikli olarak ilk aklıma gelen ihtimalleri sıralıyorum.

- Almış olduğunuz yakıt  kirli ise.

- Yakıt filtresi çok kirlenmişse

- Hava filtresini kontrol edin, karışım sorunu olabilir.

- Aracınızın km'sinden emin misiniz ? Km ile oynanmış olabilir mi ?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Burak :

Aldığından beri var mı bu durum yoksa son yakıt almandan sonra mı başladı ? 

Aldığımdan beri var hocam.

2 saat önce, AreY :

Bence yakıt filtresini acilen değiştirin, yüksek devirli kullanın.

Periyodik bakıma az kaldı zaten garanti de devam ediyor galiba soracağız artık.

3 saat önce, İlhan :

Km'niz düşük olduğu için, öncelikli olarak ilk aklıma gelen ihtimalleri sıralıyorum.

- Almış olduğunuz yakıt  kirli ise.

- Yakıt filtresi çok kirlenmişse

- Hava filtresini kontrol edin, karışım sorunu olabilir.

- Aracınızın km'sinden emin misiniz ? Km ile oynanmış olabilir mi ?

2014 Şubat çıkışlı km doğrudur.Bakım geldi inşallah onlardandır mekanikse servis garantiye alır inşallah.Arabanın performansında bir şey yok.Biraz yol alınca da titremiyor sadece ilk çalıştırma da yapıyor.Yakıt aldığım yerler güvenilir diğer dizel fiorinoya da aynı yerden alırdım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ford Focus forumlarını biraz gezerseniz bizim motorların kronik bir sorunu bu, büyütülmemesi gereken bir şey. Aynı motorun 95 bg lik versiyonunda yok diyorlar bu titreşime. Benim aracımda da arada oluyor, tarif etmeye çalışayım; rölantide normal çalışırken arada bi ufak ufak silkeliyor. Motor ısındıkça azalıyor bu. Aracım 30 000km de, devirli kullanımım bol, kurum birikme durumu yok yani. Bakımları yeni yapıldı, filtreler de değişti vs. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 saat önce, mersinden_ersin :

Ford Focus forumlarını biraz gezerseniz bizim motorların kronik bir sorunu bu, büyütülmemesi gereken bir şey. Aynı motorun 95 bg lik versiyonunda yok diyorlar bu titreşime. Benim aracımda da arada oluyor, tarif etmeye çalışayım; rölantide normal çalışırken arada bi ufak ufak silkeliyor. Motor ısındıkça azalıyor bu. Aracım 30 000km de, devirli kullanımım bol, kurum birikme durumu yok yani. Bakımları yeni yapıldı, filtreler de değişti vs. 

Aynen kardeşim durum söylediğin gibi ısınınca yapmıyor, demek genelmiş şüphem vardı teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

benimde araç 65000 km de aynı titreme bende de var..dün bakıma gittim..filtreler ve hava sensörünü temizlettim yine titreme devam etti..daha sonra servis müdürü istanbul mazdayi aradı.  bazen araç beyni ile enjektörler arasında bi uyumsuzluk oluşuyor bundan yapar demişler...kalibrasyon yapılması gerekir dediler makina ile..tabi yaptırdım...az önce aracı kontrol ettim titreme yine var...aradık servisi çözecez dediler...sinir bozucu bir durum..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10.05.2016 at 09:45, lord_fth :

benimde araç 65000 km de aynı titreme bende de var..dün bakıma gittim..filtreler ve hava sensörünü temizlettim yine titreme devam etti..daha sonra servis müdürü istanbul mazdayi aradı.  bazen araç beyni ile enjektörler arasında bi uyumsuzluk oluşuyor bundan yapar demişler...kalibrasyon yapılması gerekir dediler makina ile..tabi yaptırdım...az önce aracı kontrol ettim titreme yine var...aradık servisi çözecez dediler...sinir bozucu bir durum..

Hocam durum malesef üstteki mesajımda belirttiğim gibi. Ford tayfası bayağı uğraşmış ama çözememişti(focusclubtr), ben de sallamıyorum ki çok çok rahatsız edici bir durum değil bence. Ama oldu ki çözüme ulaşırsa devrim niteliğinde olabilir sonuçları :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aracın gidişinde çekişinde en ufak bir sorun yok fakat biraz pimpirikli olunca insan kurcalıyor işte ben gibi :) ama olmaması gereken bir titreme bu ve çözülememesi de normal değil bence...ben uğraşıyorum eğer çözdürebilirsem paylaşacağım sonucu arkadaşlar

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Hocam benim aractada vardi baya ugrastik isininca geciyordu makineye bagladilar 4. Silindirde hata gosterdi ancak ne performans kaybi nede baska bir sey vardi mazotu opetten alin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...

yani çözüm yok :) yaz ayı geldi titreme baya azaldı bende..sanırım sıcaklardan dolayı..kışa yine ilk çalıştırma da titremeye devam :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, lord_fth :

yani çözüm yok :) yaz ayı geldi titreme baya azaldı bende..sanırım sıcaklardan dolayı..kışa yine ilk çalıştırma da titremeye devam :)

Yahutta artık siz titremeye alıştınız. :D:geyik:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Siz onu bide Erzurum' da kışın çalıştığında görün :D İlginç bir motor garip garip sesler çıkarıyor, bol bol titriyor -20' lerde ilk çalıştığında. Sonradan hepsi kayboluyor. Çok dert etmeyin vibrasyonlu bir motor zaten:) Sadece sizde olan bir sorun değil, motorun karakteri böyle volvo, citroen, peugeot, ford hepsi aynı. S60 da bile titriyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...