Jump to content

Bu Satılık Otomobillere Dikkat Edelim !

Karsiyakaliozi
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaşlar merhaba 1 ay önce hasarlı olarak sattığım aracım sahibinden de hasarsız olarak satılmaya çalışılıyor dikkatli olalım ilan aşağıda.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-bayan-sahibinden-emsalsiz-temizlikte-insignia-edition-elegance-295124447/detay

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar merhaba

Sizinle 2 ay önce yaşadığım bir olayı paylaşmak istiyorum. 

Malum sitede bir araç buldum Düzce de bir galeriden. Adamı telefonda defalarca aradım ''Abicim araçta bir sorun varmı, ne varsa söyle bileyim ona göre geleyim'' dedim.

Adam araç tertemiz nokta hatası yok dedi. Bende adamın kaporasını hafta sonu gönderdim pazartesi düştüm yola

Neyse kalktım 400 km yol gittim bu araç için. Aracın sol kapısı çizik çıktı bariz derecede belli. Neyse bu detayı görmezden geldim. Ama asıl sorun ön torpidoda idi. Torpidonun üst deri döşemesi yolcu tarafından şöför tarafına komple delik deşik olmuş ve çok kötü görünüyordu. Ben görünce şok oldum tabi.

Abicim bu ne diye sordum adam pişkin pişkin '' Çocuk yapmış heralde '' demesinmi. Bana telefonda neden bu detayı söylemediğini sordum yine aynı pişkinlikte ''sen başka araca al'' dedi bana.

Tabi üç kağıtcı kaporanında üzerine yattı. Benim gibi şehir dışından gelen kaç kişiye aynı şeyi yaptı bilmiyorum.

Sevgili admin buradan ilanın linkini yayınlamakta bir sakınca bulmuyorum benim gibi başka mağdurlar olmasın diye.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-hatasiz-ilk-elden-full-plusfull-mazda-3-255252871/detay/

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kaporanın üstüne yatması etik olmamış, bunu sahibinden.com a bildirin derim...İlanda gösterilen araç aslında öyle değil diyebilirsiniz...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bu gün açılan iki ortak konuyu birleştirerek, konu adınıda "Bu Satılık Otomobillere Dikkat Edelim" şeklinde değiştirerek konuyu sabitledim. 

Bu tip hasarlı, kusurlu, çalıntı vs otomobil olduğunu bildiğimiz ilanları buradan paylaşarak bilgilendirme yapabiliriz.

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Aynen çok dikkat edince belli oluyor. O nedenle hiç kimseye kapora göndermemek lazım. Sonuçta temiz araç illaki bulunur.

Bu tür çakalların internet ortamından ilan paylaşması yasaklanmalı.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben daha önce yılı yanlış yazılmış bir ilanı şikayet etmiştim, 1-2 hafta sonra email ile bilgilendirmişlerdi, inceliyoruz diye.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Fotoda ışık vurduğu için çok belli olmuyor arkadaşlar ama rahat 250-300 darbe izi var ve derin izler. Yani torpidonun komple değişmesi gerekir.

İlanı şimdi sahibinden üzerinden şikayet ettim.

58 dakika önce, zealot :

değişeni ve kazası olmayıp 3 veya 4 parça lokal çizik boyası vardır...

demişler 

Açıklamada öyle yazmıyor. Aşağıdaki gibi yazıyor. Telefonda soruncada hiçbir şeyi yok diyor

araç servis bakımlı hatasız bir araçtır 4 lastik zır yenidir bu modelde en temiz araçlardandır

araç 2009 model olup 2010 yeni kasadır

23 dakika önce, Mutlu Tekir :

Aynen çok dikkat edince belli oluyor. O nedenle hiç kimseye kapora göndermemek lazım. Sonuçta temiz araç illaki bulunur.

Aynen katılıyorum.

400 km yol gitmişim gecenin 3 ünde yola çıkmışım bana  pişkin pişkin ''sen başka araç al buna bakma'' demesin mi. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

11 minutes ago, sarioglu.burhan said:

Fotoda ışık vurduğu için çok belli olmuyor arkadaşlar ama rahat 250-300 darbe izi var ve derin izler. Yani torpidonun komple değişmesi gerekir.

İlanı şimdi sahibinden üzerinden şikayet ettim.

Açıklamada öyle yazmıyor. Aşağıdaki gibi yazıyor. Telefonda soruncada hiçbir şeyi yok diyor

araç servis bakımlı hatasız bir araçtır 4 lastik zır yenidir bu modelde en temiz araçlardandır

araç 2009 model olup 2010 yeni kasadır

ben arkadaşın insigniası için yazdım onu 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İşaretlediğim alan komple arkadaşlar, direksiyonun üst kısmına kadar geliyor.

Bu kısımdan çekilmiş tek foto var . Yaklaşık 24 foto var ama sadece bir tanesi bu kısmı gösteriyor ondada güneş karşıdan vurduğu için parlama var.

Foto da özellikle cama doğru olan kısımda hiç bir şey görünmüyor parlamadan dolayı , alt kısımda da  belli belirsiz görünüyor. Ama inanın yakından çok farklı.

Birde zaten biliyorsunuz o kısım yumuşak deri olduğu için bir hayli kötü duruyor.

hatalı araç.jpg

6 dakika önce, zealot :

ben arkadaşın insigniası için yazdım onu 

Pardon :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

çocuk yapmıştır ne demek ya? çocuk yapınca sorun ortadan kalkıyor muymuş yani? 

bence adamın işi bu... gelir kapısı yapmış kendine kaporaları. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Adam yapmasa dayısı yapacak :) baskasinin passoligiyle stada girecek vs. Eğitim şart.

Bir de kotu niyetliler yanında benim gibi saf! (Enayi de diyebilirsiniz) İnsanlarda var. C3'u ilana koydum. "Hasar kaydı, kaza, boya yok" diye. Elemanın biri hemen yazdı , ben alacam kapora göndereyim. Kaporaya gerek yok buyurun dedim. 5 dk sonra bir mesaj daha attı . "Abi araçta hasar kaydı var!" Nasıl falan derken bir mesaj attım hakkaten hasar kaydı var. Boyasız diye aldığım araç tavan hariç komple boyalı çıktı [emoji1][emoji1][emoji1] üzerine bir de rezil oldum. Bana satan muhterem de "ben söyledim, sen duymamışsın" dedi. Allah'a havale ettik artık :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 dakika önce, fotifoti :

Adam yapmasa dayısı yapacak :) baskasinin passoligiyle stada girecek vs. Eğitim şart.

Bir de kotu niyetliler yanında benim gibi saf! (Enayi de diyebilirsiniz) İnsanlarda var. C3'u ilana koydum. "Hasar kaydı, kaza, boya yok" diye. Elemanın biri hemen yazdı , ben alacam kapora göndereyim. Kaporaya gerek yok buyurun dedim. 5 dk sonra bir mesaj daha attı . "Abi araçta hasar kaydı var!" Nasıl falan derken bir mesaj attım hakkaten hasar kaydı var. Boyasız diye aldığım araç tavan hariç komple boyalı çıktı emoji1.pngemoji1.pngemoji1.png üzerine bir de rezil oldum. Bana satan muhterem de "ben söyledim, sen duymamışsın" dedi. Allah'a havale ettik artık :)

Avrupa'da nitelikli dolandırıcılık olarak işlem görüldüğünden eşşek gibi söylüyorlar. Söylemezlerse başlarının ağrıyacaklarını biliyorlar çünkü. Bu ülkeye de lazım. Keşke dava açaydın hocam. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Avrupa'da nitelikli dolandırıcılık olarak işlem görüldüğünden eşşek gibi söylüyorlar. Söylemezlerse başlarının ağrıyacaklarını biliyorlar çünkü. Bu ülkeye de lazım. Keşke dava açaydın hocam. 

Kim uğraşır ? :) bir de duymuyorum Nasıl ispat edecem ki [emoji1] mülk Allah'ın diyoruz geçiyoruz. Ders oluyor işte

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

aramızda galerici varsa sözüm meclisten dısarı,ama hayatımda dürüst galerici görmedim,duymadım,,aman ha ellerıne düşmeyin muhattap bile olmayın,şahsı kanaatim 1.emlakcı 2.galerıcı  bunların selamını bile almayın

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...