Jump to content

Bu Satılık Otomobillere Dikkat Edelim !

Karsiyakaliozi
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Arkadaslar bu arac Adana daydi. Sonra alan arkadas Mersin den yeniden ilana koydu. Aradim konustum kötü niyetli oldugunu dusunmuyorum. Fiyati 42.500 idi o zaman. Adana ilanindayken de 41.000 di. Gorunurde ve resimlerde sorun yok fakat aslinda gogsun sag tarafinda kalem izleri var ve cok kotu duruyor. 

O arkadas da sanirim galeriye satti arabayi. Baska eksigi gedigi var midir bilmem ama bu arabaya en fazla 35-36 verip almistir bu adamlar. 

https://www.araba.com/308660535-mazda-3-16-sdn-impressive-otomatik-lpg-isitma-sunroof

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

14 saat önce, Mümin :

Arkadaslar bu arac Adana daydi. Sonra alan arkadas Mersin den yeniden ilana koydu. Aradim konustum kötü niyetli oldugunu dusunmuyorum. Fiyati 42.500 idi o zaman. Adana ilanindayken de 41.000 di. Gorunurde ve resimlerde sorun yok fakat aslinda gogsun sag tarafinda kalem izleri var ve cok kotu duruyor. 

O arkadas da sanirim galeriye satti arabayi. Baska eksigi gedigi var midir bilmem ama bu arabaya en fazla 35-36 verip almistir bu adamlar. 

https://www.araba.com/308660535-mazda-3-16-sdn-impressive-otomatik-lpg-isitma-sunroof

Şase numarasından sorgulatıp bakmanızı tavsiye ederim. Eğer ciddi düşünürsenizde mutlaka bir usta veya chekup yaptırın.

Çünkü hiç bir galerinin piyasa fiyatının altında temiz araba sattığını görmedim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

43 dakika önce, sarioglu.burhan :

Şase numarasından sorgulatıp bakmanızı tavsiye ederim. Eğer ciddi düşünürsenizde mutlaka bir usta veya chekup yaptırın.

Çünkü hiç bir galerinin piyasa fiyatının altında temiz araba sattığını görmedim.

Ben müşteri değilim, bilgilendir olsun maksadıyla yazmıştım Burhan Bey. 

Şu anki fiyatı piyasa fiyatı ama bu parayı hak etmiyor bence demek istemiştim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

bende arayıp konuşmultum bu aracı cuma günü haftasonuna kapora vermiş birisi opsiyonlu yazmıştı pzt baktığımda ilan kalkmıştı. banada 2500tllik hasar var tek sağ ön taraf demişti. fotolardan bakıncada arabada yamuk yumuk bir şey yoktu toparlanmış arabaya benzemiyordu. babama koşarak gittim gel kredi çekip alalım hemen diye babam babalığını yaptı oğlum boşver 20 bin tllik hasarı vardır mutlaka kimse 80 lik arabayı 60 a satmaz diye ama eğer araba denildiği gibiyse çok üzüleceğim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-japon-mercedesi-lpg-li.sunrooflu-en-dolusu-346869008/detay

İlandaki araç Mersin'den (Mut ya da Silifke'ydi) yakın tarihte alınmış bir araç. Arkadaki EGE yazısından hatırladım. hakikaten paraya ihtiyacı varda ondan satıyorsa sıkıntı yoktur fakat iyice baktırmakta fayda var almaya niyeti olan varsa.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

ÖN CAM KASKODAN DEĞİŞMİŞTİR SADECE BUNUN HASAR KAYDI VARDIR.BUNUN HARİCİNDE (TAMPON HARİÇ) BOYA VE DEĞİŞEN YOKTUR. 

"Merdi kıpti şecaat arz ederken sirkatin " söylermiş. :)

Aslında her şey yukarıda ki cümlede gizli.

"Sadece bunun hasar kaydı vardır'" kısmına yoğunlaşalım ltf.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Arkadaşlar aşağıda payaştığım 2010 model Mazda 6'ya dikkat !!

Araç ilk sahibinden, 42.000 Km'de ve sadece boya olarak kaputta boya var dendi. Kaputta boya sebebide içeride fenerbahçe atkısı varmış. Birisi gelmiş kaputa..............Fenerbahçe yazmış..O nedenle kaput boyanmış dendi. Tramer sorgusunda da 558 lira çıkıyor. Kaput Merser serviste boyanmış..

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-eksioglu-a.s-2010-mazda-6-2.0-exclusive-43-000-km-de-374652229/detay/

Neyse bu aracı dün aldım Evo Servise götürdüm. ekspertiz için. Servis müdürü Cem sağ olsun hemen Okay ustayı yönlendirdi bize.

Lifte kaldırdı önce alttan başladı aracı incelemeye. 

Rotlar değişmiş

Önden bir darbe almış..

Sol far tırnakları kırık..Far zoraki yerine oturturulmuş..Ama her an yerinde çıkabilecek gibi.

Ön kaput altında ön tarafta yer alan plastik aksamlar kaynak yapılmış kırıldığından dolayı..

Direksiyon pompası revize görmüş.(Ama yetkili serviste yapılmamış görünmüyor kayıtlarda) Mazda 6'lardaki tek kronik sorun direksiyon pompası sorunu şu anki fiyatı 6 bin lira.

Motor bölümünde şimdi adını tam hatırlayamadığım bir iki parça daha saydı değişmesi gereken..Kırık çatlak vs olmasından ötürü.

Akabinde kaporta aksamına geldik..Okay usta mekanikçi olmasına rağmen kaportadaki boya sorunları yakaladı..Sonra kaporta-boya ustası geldi..O baktı inceledi tavan ve sağ arka kapı hariç araç komple boyalı. Sağ arka kapıda da çok kalın vernik var dedi.. Direkler bile yarıya kadar boyalı dendi.

Boya yetkili serviste yapılmadığı için, renk tonlaması ve işçilik kötü.. Bagaj kapağı boyası tam bir facia idi.. Hem kalın atılmış hemde zımpara izleri vs duruyor.

Benim amacım zaten düşük km'lei sorunsuz ve bana masraf çıkarmayacak bir Mazda bulabilmekti.

Aracın üzerindeki lastikler bile daha fabrika çıkışı Bridgestone Potenza lastikler vardı.

Aracın aküsü zayıflamış değişmesi gerekiyor.

Ama her şeyi geçtim..Araçla ilgili ortada söylenilen bir yalan var. Söyledikleriyle ekspertiz hiç tutmuyor.

Araç şu ana kadar 3 defa bakıma girmiş. İlk iki bakım merser, sonra @okkko Gören oto Muğla'da bakıma girmiş. En son bakım 36 bin km'de olmuş. Bakıldığında araç yetkili servis bakımlı. Ama çok fazla gizlenmiş çürük çarığı var. Araç ilk sahibinden deniliyor ama.. 2010'da şirket adına kayıtlı

Aracın plakası

06 AB 4649

vXXlqz.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sadece kaputta boya var denilip neredeyse tamamı boyalı çıktı ise zaten başka şeye bakmaya gerek yok. Sahibinden orada 9.Yıl gibi anlı şanlı logolar ekliyor ya bir de... Tabiki o Sahibinden'e senelik abone oluğu için alıcılara karşı düzgün hizmet verdiği veya alıcılardan cok olumlu yorumlar aldığı için değil.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

9 saat önce, İlhan :

...

Araç şu ana kadar 3 defa bakıma girmiş. İlk iki bakım merser, sonra @okkko Gören oto Muğla'da bakıma girmiş. En son bakım 36 bin km'de olmuş. Bakıldığında araç yetkili servis bakımlı. Ama çok fazla gizlenmiş çürük çarığı var. Araç ilk sahibinden deniliyor ama.. 2010'da şirket adına kayıtlı

Aracın plakası

06 AB 4649

vXXlqz.jpg

Valla haberim yok... :):) :P

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

24 dakika önce, Ali :

Kilometre düşürülmüş araç ve şu kazalı olup arabaların şurasında bir şey yok diyenlere kıl oluyorum. Temiz araç almak bulmak çok zor. Allah' tan bizim @mazda_ozanvar. :D 

Bu gri 2010 43bin km oldukça düşük, yani bir km operasyonu da yapılmış olabilir mi diye ben de özellikle deri koltuk oturma yüzeylerine falan baktım fakat nihai karar veremedim, yani resimlerdeki görüntüye göre gerçekten cok km yapmamış gibi görünüyor. Ancak aracın diğer unsurlarında çıkan sorundan dolayı km'nin önemi kalmıyor tabi...

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 saat önce, Revivo73 :

Bu gri 2010 43bin km oldukça düşük, yani bir km operasyonu da yapılmış olabilir mi diye ben de özellikle deri koltuk oturma yüzeylerine falan baktım fakat nihai karar veremedim, yani resimlerdeki görüntüye göre gerçekten cok km yapmamış gibi görünüyor. Ancak aracın diğer unsurlarında çıkan sorundan dolayı km'nin önemi kalmıyor tabi...

Araçtaki dek doğru şey Km'siydi abi. :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...

Yukarıdaki mesajımda paylaştığım Mazda 6. Şimdi de bir başka galeri tarafından ilana konulmuş durumda.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-ay-motors-2010-mazda-6-2.0-exclusive-43-000-km-de-379278808/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-eksioglu-a.s-2010-mazda-6-2.0-exclusive-43-000-km-de-374652229/detay

Her iki ilandaki araçta aynı araçtır. 

Bu arada ilandaki araç Exclusive değil Dynamic Plus'dır..

İlanla ilgili farklı dümenler döndürmeye başladılar sanırım bu seferde.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

İlk önce hayırlı olsun @İlhan 

sanırım kendin için bakıyorsun...

Ama aracı teknik servise kadar götürmene gerek yoktu.

20.12.2016 at 10:16, İlhan :

Bkz. ilan veren firma ne diyor ?

"aracı aldığınız an ağzınızın tadını kaçırır, ekşimsi buruk bir tat bırakırız, çünkü bu bizim geleneğimiz. Bu geleneği yıllardır babadan oğula geçirerek sürdürmekteyiz" diyor.

hahahahahahahah :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 dakika önce, Arman-1999 :

İlk önce hayırlı olsun @İlhan 

sanırım kendin için bakıyorsun...

Kendime bakıyordum, lakin sonuçtan sonra vazgeçtim abi. Araçla ilgili her şey yalan yanlış. Donanımı bile  Exclusive değil. Şimdi de ikinci bir galeride daha ilanda araç. Boşu boşuna yarım günümü çaldılar ona üzülürüm. :D

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

12 dakika önce, atakankarayaka :

arkadaşlar merhaba bu forumda satılık ilanı verebiliyormuyuz

İlan verme kuralları çerçevsinde olduğu sürece elbetteki ilan verebilirsiniz. Ama şu an ki mesaj sayınıza istinaden ilan vermeniz mümkün değil maalesef.

Satılık - Otomobil   bölümünde ilan kuralları şu şekildedir ;

• İlanlar muhakkak marka, model, üretim yılı, km, resim ve fiyat bilgisi veya bir ilan sitesi linki içermelidir.
  • İlanlar sahibi tarafından güncel tutulmalı ve sorular cevaplanmalıdır.
  • Güncel olmayan ilanlar 30 gün sonra sistem tarafından otomatik olarak arşivlenecektir.
  • İlanlar kısmındaki tüm yeni konular yönetici onayından geçer. Cevaplar bu kontrole tabi değildir.
  • 50'den daha az sayıda mesajı olan üyeler ilan veremezler.
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Aşağıdaki linkteki araç favorilerim arasındaydı fakat dikkatli bakınca birşeyler farkettim. Önce şüphelendim fakat yok yok bu o araba kesin dedim kendime.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-cevlik-otomotiv-den-hatasiz-kazasiz-lpg-li-temiz-ve-bakimli-382828964/detay?newSearchMode=withStandardMode&hideSearchFilter=false

Bu araç Hatay'daydı. İlanda denildiği gibi ilk sahibinden. Bir bayandan. Ama araba bu kadar mı hor kullanılmış olur arkadaş. Gittik bakmak için fakat yerinden bile oynatmadım aracı. Her tarafında sürtük ve çizikler vardı. Belli olanları boyatılmış anladığım kadarıyla. Dijital göstergelerin ordaki plastik ve orta konsol hayvan barınağındaki çizgili yer parkeleri gibi olmuş. Yolcu airbag kısmına ve bazı bölgelere sarı ucuz altıgen tükenmez kalemin arka kısmıyla çocuk her tarafını iz yapmış. Direksiyon göbeğindeki logo haşat ve hala aynı. Araba ağaç veya güneş altından hiç ayrılmamış. Lastikleri değiştirmişler fakat ben bakmaya gittiğimde üstündeki lastiklerin yanakları yırtılmış artık. Belki de 2009 daki lastikleri vardı aracın. Dikkatli baksaydım evet kesinlikle öyleydi derdim. LPG falan yoktu ben baktığımda. 

Daha aklımda çok detay var ama almak isteyene bu kadar detay yeter sanırım

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

29.12.2016 at 08:42, İlhan :

Yukarıdaki mesajımda paylaştığım Mazda 6. Şimdi de bir başka galeri tarafından ilana konulmuş durumda.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-ay-motors-2010-mazda-6-2.0-exclusive-43-000-km-de-379278808/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-eksioglu-a.s-2010-mazda-6-2.0-exclusive-43-000-km-de-374652229/detay

Her iki ilandaki araçta aynı araçtır. 

Bu arada ilandaki araç Exclusive değil Dynamic Plus'dır..

İlanla ilgili farklı dümenler döndürmeye başladılar sanırım bu seferde.

Takip ettiğim bir ilandi. Teşekkür ederim aydinlattiginiz icin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...