Jump to content
AntiA77

1.Nesil Mazda 3 Aydınlatma Problemi (Farlar ve Kabin Işıkları Sönüyor)

Tavsiye Edilen Mesajlar

AntiA77    1
AntiA77

Merhaba.

Mazda3 2005 sedan aracım Yolda giderken gece veya gündüz kısa far uzun far ve sis lambaları stop lambaları  kendiliğinden kapanıyor ve hatta kabin içi gösterge lambası teyp klima vs. kapanıyor.sigorta kutusunun olduğu kısma alttan hafif bir tıklamayla tekrar geliyor ve böyle arasıra devam ediyor.

Daha önceki sahibi önlem olarak direksiyon altına bir adet düğme koymuş bu durumlarda bunu açarak herşey aktif hale geliyor.Hatta koldan aydınlatmayı kapatsanız bile çalışmaya devam ediyor.Şimdi sorum bu problem sigorta kutusu içerisinde röle kaynaklımıdır.

ve bu konuda neyapabilirim.Sigorat kutusunu söküp baktığımda gayet iyi lehim yapıldığı ve rölenin ayılmasının zor olduğunu gördüm.Farklı bir harici röle ile bu problemi çözebilirmiyim.Siz değerli abilerim ve değerli ustalarıma soruyorum.

Saygılarımla. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
NeW3    226
NeW3

Benim guzuda da aynısı oluyordu sigorta paneli ile panele geçen konnektorlerin klipsin de çıktı problem

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AntiA77    1
AntiA77

merhaba cevabınız için teşekkür ediyorum.benim kafadaki devreler yandı şu bağlantı sağlayan resimdeki gibi kabloları diyorsunuz dimi

pr_01_45885.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
NeW3    226
NeW3

Evet bu kablolar ucundaki soketler oturduktan sonra çıkmasın diye klips yapmışlar

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
M626    7
M626

Bu problemin benzeri 626mda oluyordu araba bi anda stop ediyo herşey kapanıyo sigorta kutusuna vurunca düzeliyodu baktık ki motordaki sigorta kutusunda kutucuk şeklindeki bi sigortaya geçici çözüm olarak kablo atılmış yenisi ile değiştirince düzeldi

Sent from my iPhone using Tapatalk

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AntiA77    1
AntiA77

Denemediğim soket ve benzeri ürün kalmadı.acaba çıkma sigorta kutusu bulabilirmiyim.kodu BP4K 66730 E yardımlarınızı bekliyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir    2.575
Mehmet Özdemir

sigorta kutusunu değiştirmek en mantıklısı gibi duruyor anlattıklarınıza göre. lehimler ne kadar iyi olsa da sigortaların geçtiği yerler oksitli veya gevşemiş olabilir. veysel oto diye bir yerden çıkma parçalar bulanlar olmuştu forumdan. google'dan aratınca iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AntiA77    1
AntiA77

Yardımlarınız için teşekkürler BP4K 66730 E bu kod ne anlama geliyor farklı numara uygun değilmi yada sadece sondaki E yerine F olsa ne olur

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mehmet Özdemir    2.575
Mehmet Özdemir
15 dakika önce, AntiA77 :

Yardımlarınız için teşekkürler BP4K 66730 E bu kod ne anlama geliyor farklı numara uygun değilmi yada sadece sondaki E yerine F olsa ne olur

bu noktada servisle iletişime geçmede fayda var. onların malzeme ile ilgili özel bir yazılımları var, oradan karşılaştırılıp aradaki farkları görebilirsiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
AntiA77    1
AntiA77

Evet sigorta kurusunu taktım eski problem ortadan kalktı ama işte şimdi şu ama varya alarm sürekli çalıyor sigortayı söktüm tepe iç lamba kapılar açılınca yansın konumda arabayı stop edip durdurduğunuzda anahtar alır almaz başlıyor silecekler yavaş yavaş çalışmaya.şimdi bu problemi çözmelimi yoksa arabayı satmalımı yada yakmalımı saygılar

Tapatalk

Tapatalk

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
blackcone    12
blackcone

Bence yakmak için erken :) İnsanlar ne sorunlar ile uğraşıyolar bozmayın moralinizi. Cidden sinir bozucu bir durum haklısınız konu hakkında sizin gibi bilgimde yok ama destek vereyim en azından. Boşverin bunuda insan yapıyor bi şekilde çözüme ulaşır. İşlerinde iyi olan bir usta bence bu problemi çözer sıkmayın canınızı :)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Ali    760
Ali

Öncelikle sakin olun ve arabanızı yetkili bir servise götürün. Sonra sorun çözülmezse arabanızı satma kararını verirsiniz. Tahminime göre basit bir şekilde halledeceklerdir. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.