Jump to content

Aracınızın Bakımlarını Nerede Yaptırmayı Tercih Edersiniz ?

İlhan
 Paylaş

Aracınızın Bakımlarını Nerede Yaptırmayı Tercih Edersiniz ?  

69 oy

1. 1. Aracınızın Bakımlarını Nerede Yaptırmayı Tercih Edersiniz ?

• Yetkili Servis
      43
    • Özel Servis
      12
    • Oto Sanayi
      10
    • Kendim Yapıyorum
      4

Tavsiye Edilen Mesajlar

21 dakika önce, Burak :

Ben genelde Yetkili Serviste yaptırmayı tercih ediyorum. Güzel oluyor , buluşp kahvaltı yapıyoruz hep birlikte :D 

+1

Sırf Maslak oto sanayide ki o esnaf lokantasında kahvaltı yapabilmek için. Yetkili servise götürüyorum aracımı dermişim. :D

@Burak, @MYA, @s.halilduru @zealot, @kindness, @Srkn@ismail79 ve @Alibir araya gelip kahvaltı yapmıştık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Sorunun kendisi ile seçeneklerin içeriği farklı sanki?

Eğer tercih bana kalsaydı tabi ki kendim yapmak isterdim. :)  Seçenekler ise Arabanızın bakımını nereye yaptırıyorsunuz gibi olmuş. Bu biraz kişinin msli durumuna bakıyor sanki?

Ama her halukarda ben kendim yapmak isterdim.Sonraki seçeneğim yetkili servis olurdu tabi kalitesi ve maliyeti iyiyse işini iyi yapıyorsa.Daha sonra diğer seçenekler gelirdi ki o da ustasını bulmakla alakalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben geçen hafta servise gittim 6 ay dolduğu için servis ışığım yandı malum arabanın herşeyini değiştirin dedim,fakat cem kovdu beni.Neymiş altı ay çnce bakım yapmışım yoplamda 750 km yapmışım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

2000 model altına bakım yapmadıkları için yetkili servise gidemiyorum..Gönül isterdi ki bilen bi ele teslim edeyim arabayı..Ama el mahkum oto sanayi de japoncular bizim meskenimiz :) Kızdırıyorlar beni.şeytan diyor git bi tane 2009 model mazda 3 bi de 2006 model 9-5 al geç diye.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ömer hangi servis yapıyor bu adiliği şikayet edelim benim aracım 93 model her şeyini serviste yaptırıyorum nedemek 2000 altına bakım yapmamak sonuçta sen bi mazda arac sahibisin isterse ilk mazda modeli olsun yine bakmak zorundalar adı üzerinde y.servis deilmi bunlar saçma geldi bana

GALAXY J7

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Yetkili  servise gidiyorum, malum garanti mecburiyeti de var. Ama garanti bittikten sonrada servise götürürüm ama 6 ayda bir değil 10.000 km / 1 yıl periyodunda olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, Felixus :

Yetkili  servise gidiyorum, malum garanti mecburiyeti de var. Ama garanti bittikten sonrada servise götürürüm ama 6 ayda bir değil 10.000 km / 1 yıl periyodunda olur.

Genelde servislerde zaten bu şekilde yönlendiriyorlar eğer km veya son kullanım tarihi vb kriterler önce dolmaz ise.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

8 saat önce, arman-1999 :

" kendim yapıyorum " diyen maharetli ellerin sahibini merak ediyorum?  O0

Bu yazıyı yazdığım zaman iki kişi kendim yapıyorum seçeneğini seçmişti.Biri benim ama arabam bile yok :D 

Olunca kendim yapar mıyım ? Garanti süresince pek ellemem ama ondan sonrada çok anormal bir şey olmadıkça (yazılım arızası gibi)ve baş edemeyeceğim bir şey olmadıkça  servise götürmeyide düşünmüyorum.İşin güzelliği burada zaten kendin bozup kendin yapacaksın ki arabadan daha fazla zevk alacaksın :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

30.04.2016 at 10:59, Ömer626 :

2000 model altına bakım yapmadıkları için yetkili servise gidemiyorum..Gönül isterdi ki bilen bi ele teslim edeyim arabayı..Ama el mahkum oto sanayi de japoncular bizim meskenimiz :) Kızdırıyorlar beni.şeytan diyor git bi tane 2009 model mazda 3 bi de 2006 model 9-5 al geç diye.

Bunu biraz açıklar mısın ? Sen kapılarına gittin de yapmıyoruz mu dediler ? Bırak 2000 altını 1990 model Mazda 323'lerini yetkili servise bakım yaptıranlar var.

Bu arada belirtmeden edemeyeceğim, özellikle "tercih edersiniz" ibaresini zorunluluktan dolayı servise gitmek durumunda kalıpta aslında özel servise gitmeyi arzu edenler olabilir diye koyduk ama buna rağmen yetkili servis oranı beklediğimden yukarıda çıktı. Bu ankaeti yakın zamanda çok ilişkili bir anket izleyecek ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Zeki Kaya yı aradım randevu gibi birşey almak için..Hem de arabayı baştan sona incelesinler diye..Ordan ustaya bağladılar telefonu..Araç modeli yılını sordu 91 626 dedim.'2000 Model altına bakmıyoruz beyfendi,prça bulma sıkıntımız oluyor'dedi.

Konya da Mazda servisi olan bu Zeki Kaya sıkıntılı bir firma zaten.. 0 Araba alacak olsam ona gider fiyat sorarım sonra gider Ankara'dan ya da istanbuldan alırım,bayisinde selfie çekip Zeki Kaya ya atarım..O derece gıcığım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben dışardaki ustalara güvenemediğimden y.servise gidiyorum adem usta hariç o bu işin ehlidir ama ben henüz tanışamadım mazdamı işini bilmeyen ustacıklara dokundurmam yapamadıkları gibi dahada bozarlar dükkanlarını yakarım onların 😊

GALAXY J7

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 hafta sonra ...
29.04.2016 at 02:41, Srkn :

Ben geçen hafta servise gittim 6 ay dolduğu için servis ışığım yandı malum arabanın herşeyini değiştirin dedim,fakat cem kovdu beni.Neymiş altı ay çnce bakım yapmışım yoplamda 750 km yapmışım :)

yeterkı merser e gıtmeyın ınanılmaz bır fıyat odemek zorunda kaldım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Evet merserde bir antifiriz deisimi yaptırdım 230 tl pars istediler o günden sonra buz gibi soğudum ve araca başka hic bir işlem yapmadılar sadece soğutma suyu deişimi ve antifiriz koydular yolundum.itiraf ederim ama para kazansalarda beni kaybettiler..

GALAXY J7

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 yıl sonra ...

Sanayilerde esnaf=usta olabilen bulsak sanayiyi (özel servisi) düşünebiliriz ancak maalesefki bulamıyoruz,(müstesna ustalarımız hariç)

yetkili serviste işler biraz maddiyata dayalı ancak alakadar olmaları memnuniyet safhasında + olarak yansıyor.o yüzden yetkili servis.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...