Jump to content

4. Nesil Yeni Mazda MX-5 - ND Test ve İzlenimler

Oz6ur
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

32 dakika önce, Mehmet Özdemir :

test sürüşü sayısı artıyor. bize ne zaman nasip olacak bakalım.

Bunların hepsi aynı gün yani 26 Nisan - Fethiye lansmanında yapılan testler. Bize de yakında nasip olacak inşallah ;) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

test yapılan yollar stablize asfaltlı ve sanırım rakım biraz yüksek. 

Bu etkenler göz önüne alınmamış testlerde. 

*Stablize asfaltta aracı yoldan çıkarmak gerçekten imkansız. mx5 değil, şahin de sürseniz, kaymıyor.  

*ilk kalkış , patinajsız olduğu için neredeyse kurşun gibi oluyor

*stablize asfaltta yuvarlanma direnci yüksek olduğu için, ciddi bi çekiş kaybı hissediliyor.

*yüksek rakım zaten doğru orantılı olarak düşük motor gücü demek. 

özetle aracı istanbulda sahil yolunda sürerseniz, daha güçlü, daha çabuk hızlanan, ilk kalkışta patinaj çeken ve bu kadar iyi yol tutmayan bir izlenim oluşturacaktır =)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Beyler Bir de OTOPARK.COM un testini izleyin. Hem keyifli hem de bu iki adam yani And Mehmet Çetin ve Doğan Kabak TR de bu işin öncüleri diyebilirim objektif bakıs acısından. 1 hazirandada dergileri cıkacak Top Gear ile ortak işe girisiyorlar. Kaliteli adamlar tatmin edici test..Sonuna kadar izlemenizi tavsiye ediyorum hislerime tercüme olan önemli bilgiler paylasıyor. Bu bir inceleme olmasına ragmen oldukca tatmin edici. Yakın zamanda geniş test videosuda cekerler İstanbulda.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 saat önce, Mehmet Özdemir :

her zamanki gibi eğlenceli bir test gerçekleştirmişler. burada test edilen araçlar falan satılıyor mu ileride?

Aynı şeyi bende düşündüm açıkcası. Bunlar bayilere gönderilecek olan test araçlarıymış. Ve belirli bir süre sonra evet 2. el olarak satılıyorlar bayi tarafından.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selam arkadaşlar, dün aracı test etme fırsatım oldu. İzmit Haldız bayisinde kırmızı bir canavar var. uploadfromtaptalk1462695053234.thumb.jpg

HTC_M8x cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Benim 1.91 lik bir adam olduğum göz önüne alınırsa bir roadster için yeterli alan sunduğunu söyleyebilirim.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Kesinlikle dikkat çekici bir araç. Araca ilk binmeden dikkatimi çeken 195/50/16 lık lastikler ve jantlar oldu. Sanki böyle bir araca bu lastikler ufak, jantlarda basit kalmış. Neyse makineye start verince böyle ufak detayları unutuyorsunuz. Motor sesi (1.5 Skyactiv 130 HP) oldukça güzel. 6 ileri manuel bir şanzıman var. Arkadan itişin de verdiği avantajla oldukça eğlenceli bir araç olmuş. Tavan manuel olarak fakat çok hızlı bir şekilde açılıp kapanıyor. Sürüş sırasında benim boyum uzun olduğu için orta dikiz aynasından dolayı görüşte problem yaşadım. Ayrıca sürüş sırasında vites topuzunun titremesi hoş bir görüntü değildi. Fakat herşeye rağmen test sonunda ağzımı zor topladım. Gerçekten zevkli bir makine. Fiyatının 102 bin tl civarında olduğu söylendi.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Merhabalar, ben Mert aranıza yeni katıldım(tanışma bölümünde kendimi tanıttım). Yeni konu açmamak adına buradan kullanıcılara birkaç soru yöneltip fikirlerinizi almak istedim.

Yaşım 29 ve bekarım, önümüzdeki birkaç sene de evlenme planım olmadığından Mazda Mx-5 i gözüme kestirdim. Ederinden yüksek fiyata satıldığının farkındayım. Yani kendisinden donanım olarak daha zengin ve büyük motorlu versiyonu vergiler hariç bundan 3.000 tl daha ucuz fiyata sahip(Power Sense donanımı). Buna 'ne yapalım büyük hacimli motorlarda vergi çok yüksek ondan daha ucuza fiyatlandırıyoruz' diye saçma bir argüman bulmuşlar ama bu küçük hacimde milleti sömürürüz elleri mahkum demekten başka bir şey değil. Yani en iyi ihtimalle 5.000 fazlası var bu aracın. Neyse bir nebze sineye çektim bu rahatsız edici olayı çünkü araç gerçekten çok güzel.

İstanbul'da satış yapan tek bayi Merser gözüküyor, test aracı yok. Ellerinde Temmuz teslimi yapabilecekleri Reflex Blue Power Sense araçları varmış, tam da benim istediğim renk ve kombinasyon aslında. Pazartesi gidip bir konuşmayı planlıyorum. Sormak istediğim şu:

Kapalı otoparkım yok, oturduğum apartmanın açık otoparkı var. Sırf bu yüzden kırmızı renk düşünmedim gün boyu güneş altında kalmasından dolayı, reflex blue açık bir renk zarar görmez sanırım. Peki tente sürekli açıkta kalmaya dayanır mı? Yağmur, kar, dolu gibi durumlarda zarar görür mü? Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim, iyi günler.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 dakika önce, Mddemircan :

Kapalı otoparkım yok, oturduğum apartmanın açık otoparkı var. Sırf bu yüzden kırmızı renk düşünmedim gün boyu güneş altında kalmasından dolayı, reflex blue açık bir renk zarar görmez sanırım. Peki tente sürekli açıkta kalmaya dayanır mı? Yağmur, kar, dolu gibi durumlarda zarar görür mü? Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim, iyi günler.

Refleks mavisi bizim de test ettiğimiz araç. Rengi o kadar açık değil. hatta nispeten koyu bile sayılır. Tentenin yağmur kar ve doludan çok etkileneceğini sanmıyorum ama koyu renginden dolayı güneşten nasıl etkilenir bir soru işareti. Bu duruma karşı branda çözüm olabilir mi acaba ?

http://www.mazdaclubtr.com/gallery/category/11-2016-mazda-mx-5/

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Beklediğimden baya hızlı bir cevap oldu teşekkürler :)

Testinizi keyifle izlemiştim, zaten rengi de oradan beğendim. Güneş altında daha açık görünüyor o zaman, yine de kırmızıdan daha dayanıklı olacağı kesin gibi. Bir de okuduklarıma göre boya gerektiren durumlarda rengin tam tutturulamamasından şikayet edenler vardı. Pazartesi gidip bayiyle konuşacağım, branda işini de sorarım belki araca uygun orijinal brandaları vardır. Acaba liste fiyatı üzerinden indirim yaparlar mı, BMW Mercedes bile en az %3 indirim yapıyor ama Mazda Türkiye CEO sunun da belirttiği gibi tok satıcı :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...