Jump to content

4. Nesil Yeni Mazda MX-5 - ND Test ve İzlenimler

Oz6ur
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

09.01.2017 at 15:49, Mddemircan :

Kışın sadece fotoğraf çekilebiliyor :) Hele bi yaz gelsin...

IMG_20170109_151635_077.jpg

Kışın bu agır şartlarında tente ile ilgili bir problem olustu mu hocam? aracı acık alanda bırakmıssınız tam benim merak ettigim tablo :D 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, batu1709 :

Kışın bu agır şartlarında tente ile ilgili bir problem olustu mu hocam? aracı acık alanda bırakmıssınız tam benim merak ettigim tablo :D 

Açıkçası tente koruma brandası almıştım forumdan üyemiz Muğla bayisi Okan beyden(Okko) yağmurda onu üstüne seriyordum, kar geleceğini duyunca ha sererim ha serdim derken bir baktım sabah full kar olmuş :) Üstünü temizleyip içine girip bağlantı noktalarını kontrol ettim sıfır sızdırma, Mazda'yı bir kez daha kutluyorum. Ama tedbiri elden bırakmamak lazım bir dahakine hazırlıklı olup korumayı sericem ya da bir akrabamın kapalı garajı var yakında oraya bırakıcam aracı. Bu arada sen de Ataşehir'desin sanırım hava güzel olduğunda bizim cafeye beklerim bi kahve içmeye, aracı da incelersin hem. Tabi bütün forum üyelerini misafir etmek isterim bu taraflara gelirlerse.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 2 ay sonra ...

Selamlar,

Uzun zamandir mx5 lere kedi gibi uzaktan bakiyorum. 2017 ler acayip fiyatlanmis durumda.

Bildiginiz 2016 model sifir arac olan bayi varmi? 

Bunu  disinda tavsiyeleriniz çok kiymetli.

İyi forumlar. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dün sorduk bugün aldık aracı. Avrupa Mazda'da çok güzel bir ilgi alaka gördük. 2017 için verdik kaporayı. 

Şahane bir test sürüşü yaptık ve bayıldık araca. 

10 güne geliyor renk ne alsak onu düşünüyorum. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, yusufcetin :

Dün sorduk bugün aldık aracı. Avrupa Mazda'da çok güzel bir ilgi alaka gördük. 2017 için verdik kaporayı. 

Hadi hayırlısı olsun. Kesin Soul Red.. Tabii evli değilseniz :D 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...
15.03.2017 at 18:11, yusufcetin :

Merhaba;

Avrupa Mazda tam olarak hangi Mazda bayisi oluyor. Boyum biraz uzun olduğu için test etmeden almak istemiyorum. Ne Ankara'da ne de İstanbul'da test etmek için araç bulamadım.

Ayrıca RF için Mazda'nın kendi çağrı merkezi Türkiye'ye gelmeyeceğini söylerken Merser 1.5 ay sonra kendilerine geleceğini söyledi. Hardtop almak için mecburen bekleyeceğim ancak test etmeden de almak istemiyorum. Acaba İstanbul bayileri telefonla ulaştığımdan mı test için yardımcı olmadılar. 

Ayrıca aracın kasko ücreti hakkında fikri olan var mı?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 saat önce, ysngrg :

Merhaba;

Avrupa Mazda tam olarak hangi Mazda bayisi oluyor. Boyum biraz uzun olduğu için test etmeden almak istemiyorum. Ne Ankara'da ne de İstanbul'da test etmek için araç bulamadım.

Ayrıca RF için Mazda'nın kendi çağrı merkezi Türkiye'ye gelmeyeceğini söylerken Merser 1.5 ay sonra kendilerine geleceğini söyledi. Hardtop almak için mecburen bekleyeceğim ancak test etmeden de almak istemiyorum. Acaba İstanbul bayileri telefonla ulaştığımdan mı test için yardımcı olmadılar. 

Ayrıca aracın kasko ücreti hakkında fikri olan var mı?

Mazda'da hayat biraz farklı işliyor. Birçok markadaki satın alma, test deneyimi kesinlikle yok. Eğer bu markayı çok sevmiyorsanız bence satış ve servisi çekilmez.

Benim satınalma sürecimde bundan farklı değil. Ancak Avrupa Mazda'nın şeker genel müdür Gökhan abi çok ilgili ve alakalı. Benden selam iletin, ellerinde halen araç varsa yardımcı olacaktır.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

45 dakika önce, yusufcetin :

Mazda'da hayat biraz farklı işliyor. Birçok markadaki satın alma, test deneyimi kesinlikle yok. Eğer bu markayı çok sevmiyorsanız bence satış ve servisi çekilmez.

Benim satınalma sürecimde bundan farklı değil. Ancak Avrupa Mazda'nın şeker genel müdür Gökhan abi çok ilgili ve alakalı. Benden selam iletin, ellerinde halen araç varsa yardımcı olacaktır.

Teşekkürler. Ankara bayisinde de böyle bir sorun var. Test için hiç yardımcı dahi olmuyorlar normalde beklenen diğer bayilerle iletişim sağlayıp kendilerinin bana söylemeleri gerek ama malesef. MX-5 için bu tavır çekilir mi çekilir orası ayrı :) Zaten mecburuz.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Mazda MX5'de son durum bu. :(

Bu sabah bayiden arandım ve fiyatın 139.500 TL'ye yükseldiği bilgisini aldım. Gelip kaporamı almamı söylediler. Gidip kaporayı aldım, tıpış tıpış döndüm.

Çocuk gibi beklediğime mi yanayım, bu bir ayda kaçırdığım ikinci el araçlara mı, yoksa sabah sabah kaçan keyfime mi?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 hours ago, yusufcetin said:

Mazda MX5'de son durum bu. :(

Bu sabah bayiden arandım ve fiyatın 139.500 TL'ye yükseldiği bilgisini aldım. Gelip kaporamı almamı söylediler. Gidip kaporayı aldım, tıpış tıpış döndüm.

Çocuk gibi beklediğime mi yanayım, bu bir ayda kaçırdığım ikinci el araçlara mı, yoksa sabah sabah kaçan keyfime mi?

Ben olsam bir daha yakınından bile geçmezdim böyle paragöz bir bayinin. Kapora tek taraflı işleyen bir şey mi? Dediğiniz gibi aradan geçen zaman ve kaçırdığınız fırsatların telafisini kim yapıyor. Kaporayı alırken kaporaya zam geldi diyebiliyor musunuz?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Daha iyi oldu çanakkale'den 1.000 km'de olan bir araç buldum ve aldim.   

Her şeyde bir hayır var sözünü kanıtlamış :) hayırlı olsuna
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...

Selamlar herkese, ben de geçen pazartesi Muğla'dan sevgili @okkko nun aracını alarak mx5 ailesine katıldım. Daha önce Mazda 2-3 ve rx8 kullanmış biri olarak bir süre yoldan çıkmıştım :) arada Fiat 500L ve 2011 golf 6 kullandım. Ancak yollar yine Mazda da buluştu. Hakikaten bu markayla tanışınca kolay kolay çekiminden kurtulamıyorsunuz. Pazartesi gecesi aldığım aracı tüm gece kullanarak İstanbul'a geldim. Yolun Nasıl geçtiğini anlamadım bile. Sürüş hissi olarak gerçekten çok saf, naturel bir araç mx5. Bunun pek kolay anlatılabileceğini sanmıyorum, ancak kullandığınızda öğrenebileceğiniz birşey bu. Kullandıktan sonra şu ana kadar yaşadığınız sürüş deneyimlerinizden çok farklı bir tad alıyorsunuz. Daha önce kullandığım 2011 rx8 e çok benzer bir sürüşü var. Ancak mx5 daha dengeli ve hafifliğini her durumda hissettiren bir araç. Viraj dönüşleri, frenleme, hızlanma, ve ani şerit değişimlerinde çok stabil ve çok saf bir sürüşü var aracın. Cabrio olmasının da etkisiyle beraber daha fazla zevk aldım araçtan rx8 e göre kıyaslarsam. Yakıt tüketimini de hesaba katmıyorum:) Genelde 130-140 seyrettiğim yolda 6,5 ortalamayı görmek çok mutlu etti beni ki aracı ara sıra baya da zorladım. Kısacası yıllardır özlemini çektiğim sürüş keyfine mx5 ile tekrar döndüğüm için çok mutluyum. Arabayı gerçekten çok ama çok sevdim. İnşallah herkese nasip olur bir gün. Bu vesile ile Muğla'dan sevgili Okan kardeşimize de ilgi ve alakasından dolayı teşekkür ederim..

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

5 saat önce, burakdu :

Selamlar herkese, ben de geçen pazartesi Muğla'dan sevgili @okkko nun aracını alarak mx5 ailesine katıldım. Daha önce Mazda 2-3 ve rx8 kullanmış biri olarak bir süre yoldan çıkmıştım :) arada Fiat 500L ve 2011 golf 6 kullandım. Ancak yollar yine Mazda da buluştu. Hakikaten bu markayla tanışınca kolay kolay çekiminden kurtulamıyorsunuz. Pazartesi gecesi aldığım aracı tüm gece kullanarak İstanbul'a geldim. Yolun Nasıl geçtiğini anlamadım bile. Sürüş hissi olarak gerçekten çok saf, naturel bir araç mx5. Bunun pek kolay anlatılabileceğini sanmıyorum, ancak kullandığınızda öğrenebileceğiniz birşey bu. Kullandıktan sonra şu ana kadar yaşadığınız sürüş deneyimlerinizden çok farklı bir tad alıyorsunuz. Daha önce kullandığım 2011 rx8 e çok benzer bir sürüşü var. Ancak mx5 daha dengeli ve hafifliğini her durumda hissettiren bir araç. Viraj dönüşleri, frenleme, hızlanma, ve ani şerit değişimlerinde çok stabil ve çok saf bir sürüşü var aracın. Cabrio olmasının da etkisiyle beraber daha fazla zevk aldım araçtan rx8 e göre kıyaslarsam. Yakıt tüketimini de hesaba katmıyorum:) Genelde 130-140 seyrettiğim yolda 6,5 ortalamayı görmek çok mutlu etti beni ki aracı ara sıra baya da zorladım. Kısacası yıllardır özlemini çektiğim sürüş keyfine mx5 ile tekrar döndüğüm için çok mutluyum. Arabayı gerçekten çok ama çok sevdim. İnşallah herkese nasip olur bir gün. Bu vesile ile Muğla'dan sevgili Okan kardeşimize de ilgi ve alakasından dolayı teşekkür ederim..

Memnun olmana sevindim. Sattığıma üzüldüm.

İlk turdan bu kadar sevdiysen 1 ay sonra tekrar görüşelim. Malesef artık bu arabadan ayrılamayacaksınız. Güzel günlerde kullanın. Hertürlü destek konusunda telefonum hep açık...

İyi hoş da artık ben ne yapacağım?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Selamlar herkese, ben de geçen pazartesi Muğla'dan sevgili [mention=570]okkko[/mention] nun aracını alarak mx5 ailesine katıldım. Daha önce Mazda 2-3 ve rx8 kullanmış biri olarak bir süre yoldan çıkmıştım [emoji4] arada Fiat 500L ve 2011 golf 6 kullandım. Ancak yollar yine Mazda da buluştu. Hakikaten bu markayla tanışınca kolay kolay çekiminden kurtulamıyorsunuz. Pazartesi gecesi aldığım aracı tüm gece kullanarak İstanbul'a geldim. Yolun Nasıl geçtiğini anlamadım bile. Sürüş hissi olarak gerçekten çok saf, naturel bir araç mx5. Bunun pek kolay anlatılabileceğini sanmıyorum, ancak kullandığınızda öğrenebileceğiniz birşey bu. Kullandıktan sonra şu ana kadar yaşadığınız sürüş deneyimlerinizden çok farklı bir tad alıyorsunuz. Daha önce kullandığım 2011 rx8 e çok benzer bir sürüşü var. Ancak mx5 daha dengeli ve hafifliğini her durumda hissettiren bir araç. Viraj dönüşleri, frenleme, hızlanma, ve ani şerit değişimlerinde çok stabil ve çok saf bir sürüşü var aracın. Cabrio olmasının da etkisiyle beraber daha fazla zevk aldım araçtan rx8 e göre kıyaslarsam. Yakıt tüketimini de hesaba katmıyorum:) Genelde 130-140 seyrettiğim yolda 6,5 ortalamayı görmek çok mutlu etti beni ki aracı ara sıra baya da zorladım. Kısacası yıllardır özlemini çektiğim sürüş keyfine mx5 ile tekrar döndüğüm için çok mutluyum. Arabayı gerçekten çok ama çok sevdim. İnşallah herkese nasip olur bir gün. Bu vesile ile Muğla'dan sevgili Okan kardeşimize de ilgi ve alakasından dolayı teşekkür ederim..

Demek Şanslı arkadaş sensin :) ayağın yerden kesilmiş, ağzın kulaklarında buradan görülüyor [emoji1] Allah sağlıkla kullanmayı nasip etsin, çok keyifli meret. Duana âmin diyorum [emoji1]
Memnun olmana sevindim. Sattığıma üzüldüm.

İlk turdan bu kadar sevdiysen 1 ay sonra tekrar görüşelim. Malesef artık bu arabadan ayrılamayacaksınız. Güzel günlerde kullanın. Hertürlü destek konusunda telefonum hep açık...
İyi hoş da artık ben ne yapacağım?

RF alcan artık el mahkum :) teste geliriz hem bahane olur [emoji1]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...