Jump to content
izi1983

2.Nesil Dizel Mazda 3 Yağ Çoğalması Sorunu

Tavsiye Edilen Mesajlar

izi1983    0
izi1983

2011 de sıfır km aldigim aracim 85000km de aracta yag artmasi oluyor aracimda ilk once yag ariza servis isigi 5km gecmeden unlem isareti olan bir ariza isigi yandi yagini kontrol ettim en ust seviyeden yaklasik 2cm kadar yuksekte oldugunu fark ettim bilgisayara bagladik yag bozulmus olabilir degistirin diye bir ariza verdi ve partikul filitresi arizasi diye bir uyari cikti yagini degistirdik bu arada arac çok fazla yakit tuketiyordu adeta mozotu iciyordu ve uzun yola ciktik partikul rejenasyonu yaptik ustayla beraber ama bu olaydan sonra 400 km gectikten sonra yine ayni arizalarla karsilastik beka servisine goturdum bana partikul filitresinin tikali oldugunu ve degismesi gerektigini ve sensorlerininde degismesi gerektigini ondan sonrada enjektorler e turboya vs vs bakilmasini ve guzel bir liste yaptilar daha devamida var listede yaklasik 10000tl gecen bir fiyat verdiler bunun uzerine ozel serviste tanidik olan ustama verdim partekul filitresini cikarip egzozcuda yikatti ve egzozcunun filitrede bir sey olmadigini temiz oldugunu soylediler sorunu cozemedik ve aracin yagi 400 km de bir kez daha degistirdik enjektorlere baktikdik teste soktular onlarinda iyi oldugunu soylediler turboda bir problem yokmus ama sorunun nerde olgunu bulamadik iki 3 ayri ustalara goturdun çozum bulamadim yardimci olursaniz sevinirim herkeze hayirli gunler. 

IMG-20160509-WA0000.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
İlhan    5.787
İlhan

Aracınızın km'si aslında daha oldukça düşük sayılır. Aynı aracın sahibiyim, 120 Bin km'deyim şu an. 

- Sol tarafta yanan anahtar ve yağdanlık olan bakım ikaz ışığıdır. Sadece dizel olan Mazda 3'lerde vardır. Bakım zamanımı geldi yoksa ustalar sıfırlamayı unuttukları için mi yanıyor.

Forumda şöyle konularımız var incelemenizi öneririm. (Dpf-Partikül)

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
izi1983    0
izi1983

Teşekkürler sorun dpf ye bilgisayardan rejenasyon yapilmasi gerekiyormus yoksa bu servis isigini surekli yakiyormus yarin serviste rejenasyon yaptiricam insallah kurtulucam bu sorundan

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Mersinden_Ersin    225
Mersinden_Ersin

Yaptırdıktan sonra detaylı bilgi verirseniz sevinirim. Dpf sıvısı var, 2 litre civarı bir sıvı diye biliyorum ve 80-90bin km lerde bitiyor bu, focus forumlarında okumuştum bayağı bir şey de daha fazla bilgi hatırlamıyorum malesef konu hakkında :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
izi1983    0
izi1983

Dpf sıvısı 2010 model 5 ileri dizellerde varmis servise sordum o bitmis olabilirmi diye benim aracimda yokmus rejenasyon islemi yapildi ve şuan bir sorunum yok arabayi soguk , kisa mesafe ve devirsiz kullanimdan partekul tikaniyormus arada ustanin dedigi 3.uncu vites te 3bin devirde 10km civari bir yol yaparsak filitreyi rejenasyon yapiyormus 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bilgi Bankası

Üye Haritası

MazdaClubTR Hakkında

2006 senesinin son günlerinde 20 kişi tarafından kurulan MazdaClubTR, Mazda tutkunu ve/veya sahibi binlerce üyenin katkısı ile Mazda konusunda oluşturulan en kapsamlı forum, haber ve bilgi bankasına sahip bağımsız bir topluluktur.