Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Lastik Tavsiyesi

Ultrass34
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

2 saat önce, Arabalar :

Ofiste shoremetreyi bulursam bir test de ben yapayım bari. Yeniyken ölçüp kayıt ederim. Sonrasındada 1000 km. sonra bir daha bakarım. Bakalım hemen sertleşiyor mu ?

Şimdi ölçtüm 54 Shore çıktı. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

10 hours ago, SafaTR said:

https://kolayoto.com/pirelli-cinturato-p7-blue-225-40-r-18-xl-eco-92w.html 2017 üretim. A-A etiketli başka lastik bulamazsınız. Xl olmasından kaynaklı ince yanak olmasına rağmen konforlu olacaktır 

https://m.lastikal.com.tr/yokohama-225-40r18-92w-ae50-bluearth-lastik arayıp sormanız lazım detay verilmemiş. Yokohama bence kaliteli lastik. Etiketi C-A. 

C-A lar arasında kalıyorsanız ve konfora özen gösteriyorsanız düşük desibel etiketi olan ve xl olan modellerden birini tercih etmeniz daha doğru olacaktır. 

Ama yinede tercih edip almak istediğiniz lastiğin kullanıcı yorumlarına bakmalısınız. Etiket değerleri çok iyi olup kronik sıkıntıları olan seriler olabiliyor bazen herşeyde olduğu gibi. 

Teşekkür ettim ama bu lastikler maalesef çok yumuşak. Konfordan ziyade, sportiflikten ve direksiyon-lastik yanak tepkisinden ödün vermeyen, keskin lastik lazım bana. Aracı günlük kullanmıyorum, yazın da özellikle virajlara yavaş girme gibi bir huyum ne yazık ki yok, bu yüzden spor lastik şart bana. Sanırım Eagle F1 en optimum tercih gibi.

Yokohama'nın pek bilinmeyen Avs sport modelini kullanmıştım seneler önce, biraz sesliydi ama harika bir spor lastikti ve fiyatı da çok uygundu diğer markaların performans lastiklerine göre. Böyle bişey bulsam direk atlarım zaten.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 saat önce, Arabalar :

Gelelim lastiklerin reklamlar kısmına . Yakıt tüketiminden F almış Tigar Sigura. Depoya sordum F midir diye. Söylemediler. Yağışta C vermişler kendisine. Onuda önüne bir bardak su döküp denerim. Yahu koskoca tesisler yapıp lastik üretim esnasında ve sonrasında bir dolu kalite kontrol uyguladıktan sonra çıkan ve satışa sununlan  lastiklerin ( bazı markalarda ) yokuş aşağı bırakılmış davul gibi yalpalayarak gittiğini gördükten ve duyduktan sonra bu A B C D eeeee  değerleri size inandırıcı geliyor mu ?

İyiki parantez içerisinde bazı markalarda demişim. İşkembeden attıktan sonra acaba bu A B C ler nasıl standartlaştırılıyor ve test ediliyor diye baktığımda ekteki güncel pdf dosyasına ulaştım. 

http://ec.europa.eu/transparency/regdoc/rep/1/2018/EN/COM-2018-296-F1-EN-ANNEX-1-PART-1.PDF

Bilginize.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dün kısa testten sonra 300 km daha kullandım lastikleri. Bir kez lastik basınç ikazı yandı yine sert bir virajdan sonra. Tigar Sigura 205x60x16 isteyen var mı :)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

34 dakika önce, Arabalar :

Dün kısa testten sonra 300 km daha kullandım lastikleri. Bir kez lastik basınç ikazı yandı yine sert bir virajdan sonra. Tigar Sigura 205x60x16 isteyen var mı :)

mazda'nin ucuz lastiğe tahammulu yok:) bu lastikler virajlarda nasil esniyorsa artık?

bu arada falken'lerle 110-135 arası bir kac deneme daha yaptim, arabada titreme hissedilir düzeyde azalmış durumda.  bodrum yaz sıçağında iyice gevşediklerinden mi acaba. gerçi gevşese daha mı çok titrer bilemedim.  

paramızla başımıza bela aldık resmen:) ankara'da en iyi durumdakileri öne artırak da bari ön takımları daha fazla hırpalamasın..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, Katil Balina :

mazda'nin ucuz lastiğe tahammulu yok:) bu lastikler virajlarda nasil esniyorsa artık?

bu arada falken'lerle 110-135 arası bir kac deneme daha yaptim, arabada titreme hissedilir düzeyde azalmış durumda.  bodrum yaz sıçağında iyice gevşediklerinden mi acaba. gerçi gevşese daha mı çok titrer bilemedim.  

paramızla başımıza bela aldık resmen:) ankara'da en iyi durumdakileri öne artırak da bari ön takımları daha fazla hırpalamasın..

Hakikaten ucuz lastik yaramadı:) 

Alışmıştır artık Falkenler alışmış, bende siguraya alıştm bile:) 

Öyle yaparsanız isabetli olur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

arkadaşlar bugün güvendiğim bir lastikçi abimiz var ona gittim hani en azından ön arka lastiklerin yerini değiştirse ya da ne bileyim bir şeyler yapsa da titreme azalsa diye, arkadas lastiklerde sorun var dedi. hakkaten de lastikler inişli çıkışlı dalgalı dönüyor. ben de maillere falan bir cevap gelmeyince şansımı bi deneyeyim arayayım dedim. onlar da sağolsunlar ekspertiz yaptıkları bir yer varmış oraya yönlendirdiler. sonuç olarak iki lastik balans tutmuyormuş. değişim kararı verildi. bana kalırsa hepsi sorunluydu ama bakalım ne olacak.

yalniz bir sorun var o da falken'in bu ebatta bir tane bile lastiği yok. stoklarda da görünmüyor gelecek gibi değil dediler. bakalım nasıl bir çözüm sunacaklar. biz sizi arariz dediler ama bilemedim.

"biz sizi ararız" kısmında sıkıntı olabilir:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Herkese günaydın. 2011 mazda 3 sahibiyim. Tam 5 yıldır şu anki lastiklerimi kullanıyorum ve değiştirmeyi düşünüyorum. Şu anki lastiklerim Conti premium 5. Sizlerden lastik tavsiyesi alabilir miyim? Kolay gelsin

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, mucar :

Herkese günaydın. 2011 mazda 3 sahibiyim. Tam 5 yıldır şu anki lastiklerimi kullanıyorum ve değiştirmeyi düşünüyorum. Şu anki lastiklerim Conti premium 5. Sizlerden lastik tavsiyesi alabilir miyim? Kolay gelsin

tereddütsüz continental'den devam. macera aramayın:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

18 saat önce, Katil Balina :

arkadaşlar bugün güvendiğim bir lastikçi abimiz var ona gittim hani en azından ön arka lastiklerin yerini değiştirse ya da ne bileyim bir şeyler yapsa da titreme azalsa diye, arkadas lastiklerde sorun var dedi. hakkaten de lastikler inişli çıkışlı dalgalı dönüyor. ben de maillere falan bir cevap gelmeyince şansımı bi deneyeyim arayayım dedim. onlar da sağolsunlar ekspertiz yaptıkları bir yer varmış oraya yönlendirdiler. sonuç olarak iki lastik balans tutmuyormuş. değişim kararı verildi. bana kalırsa hepsi sorunluydu ama bakalım ne olacak.

yalniz bir sorun var o da falken'in bu ebatta bir tane bile lastiği yok. stoklarda da görünmüyor gelecek gibi değil dediler. bakalım nasıl bir çözüm sunacaklar. biz sizi arariz dediler ama bilemedim.

Eğer bulunamıyor ise diğer lastikleri de iade edebilme hakkı felan olması lazım. Sonuçta iki tanesi pek işe yaramayacak. Tüketici hakları satın alan lehinedir bu durumda diye düşünüyorum. Ama zaman sınırlaması olabilir bu da senin dediğin gibi biz sizi ararıza çıkıyor. :) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

31.05.2018 at 10:32, Katil Balina :

falken falken dedik elimizde patladı:)

yolda titremelere vs neren olan bir lastik. balansla falan kurtaramıyorsunuz, yanaşmayın derim.

çok üzüldüm yaşadığın duruma. garanti ile çözmezlerse tüketici heyetine başvurarak en azından mağduriyetinin giderilmesini talep edebilirsin. ben de ciddi Falken almayı düşünüyordum, sanırım kaçın diyorsunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Ben 215/45/18 Michelin Pilot Sport 3 lastiklerden hiç mi hiç memnun değilim. İlk fırsatta değiştirmek istiyorum. Geçen gece başıma gelen son olay tuzu biberi oldu. Müthiş kayıyor lastikler. Kapı içerisindeki önlere 35, arkalara 33 lastik basıncına uyarak kullanıyordum. Videosunu paylaştığım olaydan sonra @Zealot arkadaşımızın tavsiyesi ile önlere 32, arkalara 30 basıp aynı yere gidip test ettim aracı. Gözle gürülür bir iyileşme oldu ama yine de memnun değilim lastiklerden. Bu ebatlarda Continental lastik bulsam yarın benzin döker yakarım bu Michelin lastikleri.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

40 dakika önce, Tarahumara :

Ben 215/45/18 Michelin Pilot Sport 3 lastiklerden hiç mi hiç memnun değilim

hocam üzerinde gelen bu mişlen sport 3'ler kadar berbat lastik yok hakkaten. sahte midir nedir anlamadim. insanin aklına yüklü bir partiyi mazda için ucuzdan yaptılar gibi abuk fikirler gelmiyir degil. 

ilk kışlıkları taktığımda cama giriyordum. meğer araba fren falan tutmuyormuş. şimdi bu berbat falken'ler bile on kat iyi yol tutuyor diyebilirim. radyal sorunu olmasa hic düşünmeden kullanmaya devam ederim.

ADAC testlerinde pek cok ebatta birinci olan, birinci olmazsa da ikinci olan continental'in üzerine tanımam..

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@Tarahumara Videonun birebir aynısını yaşıyorum, birde emin olmak için (acaba kaygan asfalt mı, yoksa soğuk lastik sorunu mu diye) birçok yerde denedim, sıcak lastikle denedim yolun üzerinde yüzüyor lastik, nasıl olduysa sertleşip gitmiş. En azından 2 lastiğin yanağında hasar olduğu için avunmaya çalışıyorum işte nasılsa değişecekti diye. Bizim gubidik 215/45 ölçüsünü mü kovalayım, yoksa 225/40R18'e mi geçeyim çok kararsızım. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

19 saat önce, Tarahumara :

Ben 215/45/18 Michelin Pilot Sport 3 lastiklerden hiç mi hiç memnun değilim. İlk fırsatta değiştirmek istiyorum. Geçen gece başıma gelen son olay tuzu biberi oldu. Müthiş kayıyor lastikler. Kapı içerisindeki önlere 35, arkalara 33 lastik basıncına uyarak kullanıyordum. Videosunu paylaştığım olaydan sonra @Zealot arkadaşımızın tavsiyesi ile önlere 32, arkalara 30 basıp aynı yere gidip test ettim aracı. Gözle gürülür bir iyileşme oldu ama yine de memnun değilim lastiklerden. Bu ebatlarda Continental lastik bulsam yarın benzin döker yakarım bu Michelin lastikleri.

Hocam hızınız ne kadardı acaba hatırlıyor musunuz? 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

07.06.2018 at 19:02, Katil Balina :

Hocam adınıza üzüldüm, sonuçta biz de yönlendirme olduk belki ama 15'', 16'', 17'' ebatlarda beş takım kullandım, kullanırdım. Balans problemi hiç olmadı. Sizin lastiklerin son takım olması hasebiyle iyi stoklanmadığını düşünüyorum. Ben özellikle yakıt ekonomisi, yol tutuş ve ıslak zemin performansını çok beğenmiştim özellikle. Duruma üzüldüm, inşallah mağdur etmezler. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

3 dakika önce, serkan306 :

Hocam adınıza üzüldüm, sonuçta biz de yönlendirme olduk belki ama 15'', 16'', 17'' ebatlarda beş takım kullandım, kullanırdım. Balans problemi hiç olmadı. Sizin lastiklerin son takım olması hasebiyle iyi stoklanmadığını düşünüyorum. Ben özellikle yakıt ekonomisi, yol tutuş ve ıslak zemin performansını çok beğenmiştim özellikle. Duruma üzüldüm, inşallah mağdur etmezler. 

valla hocam  yanlış olmasın titremesi balans sorunu olmasa lastikten aslında çok memnunum. hem tam istediğim gibi çok yumuşak hem mişlenin kıçı başı oynattığı yerlerde gayet de stabil ve yol tutuşu iyi.  ama fazla yumuşak olduğundan olsa gerek iki bin km sonrası cortladı. bi istanbul'a bi de bodruma git gele anca dayandı:)

getirebilirlerse getirecekleri lastik düzgün olduğu sürece sorun yok, kullanmaya zevkle devam ederim..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

18 saat önce, Leanback :

Bizim gubidik 215/45 ölçüsünü mü kovalayım, yoksa 225/40R18'e mi geçeyim çok kararsızım. 

Dunlop Sport Maxx RT 225/40R18 92Y XL  incelemenizi öneririm. Geçmişte Dunlop kullanmıştım ve memnun kalmıştım.  

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...