Jump to content

3. Nesil Mazda 3 Lastik Tavsiyesi

Ultrass34
 Paylaş

Tavsiye Edilen Mesajlar

Öff Falken derken... Yapmayın arkadaşlar ya kayınpedere daha yeni aldım. Valla lastikler cort cıkarsa vay halime.

Suana kadar lastiklerde sıkıntı yok. Arada soruyorum kıllandım durumdan. Daha bir kaç kişiyede tavsiye etmiştim. Alırken yorumlara baktığımda mennun olan cok ama nadirde olsa problem yasayanda var. sütten agzı yanmış yogurdu üfleyerek yiyen misali. Türkiye üretimde kalite standardında problem var sanırım. Petlas tarafından üretiliyor diye biliyorum ben. Yapacak bir sey yok aldık kullanmaya devam. Sıkıntı çıkarsa 4 lastik alacagız kayınpedere artık. Diline düşmektense......🤣

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

13 saat önce, Arabalar :

Dunlop Sport Maxx RT 225/40R18 92Y XL  incelemenizi öneririm. Geçmişte Dunlop kullanmıştım ve memnun kalmıştım.  

2014 Power ve Power Senselerin tümü bu lastiklerle geldi diye biliyorum. 4 yılda bu lastiklerle nerdeyse 35K km yol yaptım, hala ilk günkü gibi yol tutuyorlar, bu süre içerisinde ESP en fazla 2-3 defa devreye girmiştir. 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

@Katil Balina Hasan hocam selamlar,

Öncelikle geçmişler olsun "Falken" konusundan dolayı. Üzüldüm açıkçası yaşadığınız duruma, Falken öneren birisi olarak. Ama Başta SubaruClubTR olmak üzere okuduğum, gözlemlediğim hep ortak vurgu tam bir fiyat=performans lastiği denmesi idi. Özellikle başta kışlık lastik olarak çok tercih ediliyor ve öneriliyordu Falken. Bu tip bir şikayetle hiç karşılaşmamıştım. 

Geçmiş olsun, inşallah kısa sürede problemin çözülür.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Bir saat önce, İlhan :

@Katil Balina Hasan hocam selamlar,

Öncelikle geçmişler olsun "Falken" konusundan dolayı. Üzüldüm açıkçası yaşadığınız duruma, Falken öneren birisi olarak. Ama Başta SubaruClubTR olmak üzere okuduğum, gözlemlediğim hep ortak vurgu tam bir fiyat=performans lastiği denmesi idi. Özellikle başta kışlık lastik olarak çok tercih ediliyor ve öneriliyordu Falken. Bu tip bir şikayetle hiç karşılaşmamıştım. 

Geçmiş olsun, inşallah kısa sürede problemin çözülür.. 

eyvallah hocam teşekkurler. bi şekilde çözeriz sorunu, dert etmeye değmez:)

10 saat önce, vethekim :

Türkiye üretimde kalite standardında problem var sanırım. Petlas tarafından üretiliyor diye biliyorum ben.

hocam lastikler bu arada tayland malı. sizde durum ne bilmiyorum. ama türk malıysa kurtarabilirsiniz belki:))

ya da ebatla ilgili bir sorun olabilir. sahi bi arayayim bakalim ne yaptılar..

---

aradım lastik yok 2 tane dunlop verelim diyorlar. ben de farklı lastik kullanmıyorum dedim. o zaman bayramdan sonra bakalim falan falan... 4'ünü alın dunlop verin dedim ama onu da kabul etmiyorlar.  fiyat farki talebi olabilir bilemedim...

sizce fiyat farknı ödemeli miyim yoksa ödememeli miyim?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Katil Balina :

.. 4'ünü alın dunlop verin dedim ama onu da kabul etmiyorlar.  fiyat farki talebi olabilir bilemedim...

sizce fiyat farknı ödemeli miyim yoksa ödememeli miyim?

Fiyat farkı verip Dunlop'a  geçerek  sorunlu lastiklerden kurtulmak en kestirme yol olabilir.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

6 dakika önce, Arabalar :

Fiyat farkı verip Dunlop'a  geçerek  sorunlu lastiklerden kurtulmak en kestirme yol olabilir.

hocam ben de o şekilde düşündüm ama dördünü geri almak istemiyorlar. yapmak istedikleri şu: ikisini biz değişelim fark almadan, ikisi sorunsuz,  ya onlarla devam edin ya da kendinize iki adet dunlop alın gibi..

bakalım "biz sizi ararız" dediler yine:))

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

4 dakika önce, Katil Balina :

hocam ben de o şekilde düşündüm ama dördünü geri almak istemiyorlar. yapmak istedikleri şu: ikisini biz değişelim fark almadan, ikisi sorunsuz,  ya onlarla devam edin ya da kendinize iki adet dunlop alın gibi..

bakalım "biz sizi ararız" dediler yine:))

Teklif tam tatminkar  olmamış:)

Eğer diğer ikisinde hiçbir sorun olmadığına emin olduysanız , farksız değiştirecekleri iki Dunlopu önlere taktırıp diğer ikisinide arkalarda devam edebilirsiniz. Dört lastik satın aldıktan sonra halen iki lastik daha almak fikri pek sıcak gelmiyor insana:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

34 dakika önce, Arabalar :

Teklif tam tatminkar  olmamış:)

Eğer diğer ikisinde hiçbir sorun olmadığına emin olduysanız , farksız değiştirecekleri iki Dunlopu önlere taktırıp diğer ikisinide arkalarda devam edebilirsiniz. Dört lastik satın aldıktan sonra halen iki lastik daha almak fikri pek sıcak gelmiyor insana:)

aynen öyle hocam bi ay içinde iki takım lastik almak biraz tuhaf. ama dediğiniz gibi sağlıklı denilen iki lastiğin de sorunsuz olduğuna inanmıyorum. sorun biraz da orada.  bakalim bekleyecez artık.

en son yakacam lastikleri fabrikasının önünde o olacak:)) 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

26 dakika önce, Katil Balina :

en son yakacam lastikleri fabrikasının önünde o olacak:)) 

İki güne uzun yola çıkıyorum yeni dandik Tigar Siguralarla. Çok dandikse eğer marka gözetmeksizin  beraber yakalım fabrikada daha çok duman çıkar. Kim bilecek  yandıktan sonra Tiguarmıdır siguarmıdır nedir:)

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

1 saat önce, Katil Balina :

arkadaşlar aradılar az evvel lastik bulmuşlar. ikisinin degişimi yarın yapılacak, bakalım...

Lastik yakma yattı desenize:)

Şaka bir yana iyi olmuş.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

On ‎6‎/‎10‎/‎2018 at 1:07 AM, Leanback said:

Bizim gubidik 215/45 ölçüsünü mü kovalayım, yoksa 225/40R18'e mi geçeyim çok kararsızım. 

Bence original ebadlarinizi hiç degistirmeyin.  Lastikte ebad degil kalite önemlidir.  Amerikalilarin "Quantity versus Quality" yani miktar mi yoksa kalite mi önemli sorusunun yaniti hep "Quality" yani kalite olmustur.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

7 saat önce, Katil Balina :

arkadaşlar aradılar az evvel lastik bulmuşlar. ikisinin degişimi yarın yapılacak, bakalım...

Gözünüz aydın umarım probleminiz bir an önce biter.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

16 saat önce, vethekim :

Gözünüz aydın umarım probleminiz bir an önce biter.

bugün lastikler değişti hocam. sorun çözülmüş görünüyor.  zamanla cortlamazsa bu sekilde devam ederim..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

17 saat önce, Katil Balina :

bugün lastikler değişti hocam. sorun çözülmüş görünüyor.  zamanla cortlamazsa bu sekilde devam ederim..

Gözün aydın. Dunloplar ile ilgili yorumlarını bekliyoruz. Yakılan Dunlop'un model ve ebatları nedir ?

Edit: Yakma işlemini benimsemişim anlaşılan ama oradaki ifade Takılan olacaktı :D 

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

imageproxy.php?img=&key=00c834554f0263f3imageproxy.php?img=&key=00c834554f0263f3imageproxy.php?img=&key=00c834554f0263f3

4 saat önce, Burak :

Gözün aydın. Dunloplar ile ilgili yorumlarını bekliyoruz. Yakılan Dunlop'un model ve ebatları nedir ?

Edit: Yakma işlemini benimsemişim anlaşılan ama oradaki ifade Takılan olacaktı :D 

hocam dunlop takılmadı. nereden bulmuşlarsa 2017 2 adet  falken bulmuşlar. 

benim dikkatimi çeken ise 2017 olanlarin daha ağır ve tok olması. ayrıca yere basan desen aynı ama  içi 2018'lere göre farklı. 

bir fark yaratır mı bilmiyorum ama 2017 böyleyken 

20180612_142059.jpg

2018 böyleimageproxy.php?img=&key=00c834554f0263f3

20180612_142000.jpg

20180612_142059.jpg

foto yüklemede sorunlar oldu hocam düzeltemiyorum da.. neyse bi foto fazla oldu galiba ama durum bu, umarım sorunumuz çözulmüştür.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Dandik Tigur Sigura ile uzun yolu tamamladık. Yol tutuşu iyi. İlk aldığımda sert virajlara sert girince iki kez lastik basınç ikazı vermişti.  Uzun yolda da zaman zaman denedim fakat bir daha bu ikazı vermedi. Geri döndüğümde lastiklerin sertliğini de yeniden ölçer yazarım.

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 3 hafta sonra ...
14.06.2018 at 09:52, Arabalar :

Dandik Tigur Sigura ile uzun yolu tamamladık. Yol tutuşu iyi. İlk aldığımda sert virajlara sert girince iki kez lastik basınç ikazı vermişti.  Uzun yolda da zaman zaman denedim fakat bir daha bu ikazı vermedi. Geri döndüğümde lastiklerin sertliğini de yeniden ölçer yazarım.

Ölçer yazarım falan filan dememiş olsaydım demin iki kat inip çıkmamış da olurdum 

Lastiği satın aldıktan sonra geçen iki aylık sürede ve 3.000 km. mesafede lastiğin sertliği ; 54 Shore değerinden 61 Shore değerine çıkmış. Yani lastik dişleri bu sürede bu kadar sertleşmiş. 

Eee ne ifade ediyor diyorsanız aslında hemen hemen hiçbir şey diyebiliriz. Çünkü aynı süre , yol , kullanım vs. gibi benzer koşullarda ölçülmüş başka bir lastiğin sertlik değişim değerleri  elimizde yok. 

Niye yaptık o halde. Lastikler kullanıldıkça kauçuk sertleşiyor-muş :)

IMG_1936.JPG

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

• 1 ay sonra ...

Selamlar

Benimde lastikleri degistirme zamani geldi. Falken poyasada bulamiyorum bu aralar starmaxx ile milestone buldum. Lastikci milestone takalim diyo ama kararsizim. Sizce ne yapmaliyim?

Yorum bağlantısı
Diğer Sitelerde Paylaş

Paylaş

• Yeni Oluştur...